267 Shares 9947 views

Menu-latków. Co rodzice powinni wiedzieć

Dopóki dziecko jest dieta roku dość ograniczony: karmienie piersią, karmienie komplementarne, owsianka, zupy, owoce i warzyw puree. Menu-latków jest o wiele szerszy. Oczywiście, dania z przyprawami i majonezem, aby dać go nie jest konieczne, ale potrzebne składniki odżywcze i niezbędnych witamin i minerałów.

mleko

Jeśli dziecko jest przy piersi, to jest dobre. Że mleko matki w menu latków jest najbardziej pasuje, to zawiera wszystkie składniki odżywcze. Jednakże, jeden z jego już niewystarczająca, niepotrzebne i jego pochodne (ser, jogurt). Całkowita ilość produktów mlecznych musi być już 1000-1100 The

zupa

latków muszą zawierać menu pożywne zupy z ziemniakami, marchew, buraki, cukinia, dynia, kapusta, kalafior, kopru i szpinaku. Teraz, niekoniecznie wszystko zmielić na puree wystarczająco dobrze wrzeć, że dziecko nauczyło się żuć na własną rękę.

mięso

Teraz musimy poszerzyć i wzmocnić dieta-letniego dziecka. Menu powinno zawierać dania mięsne z kurczaka, chude cielęcina, wołowina. Przecier można zastąpić kotlety, klopsiki, zapiekanek połączeniu z warzyw. Mięso dostarcza małe ciało tak niezbędne dla wzrostu mięśni białka. Ale to wszystko jest dobre z umiarem, należy zacząć od małych porcjach.

ryba

Dziecko na jeden rok stare baby menu powinno zawierać potrawy z ryb. Są to fosfor i jod (ryb morskich). Na początku może to być dorsz, Pollack, musimy rozszerzyć zakres. Ryby dać gotowane: gotowane, a następnie usunąć wszystkie kości, dzięki czemu mięso mielone i gotowane w Burgers. W tym wieku 50-70 g tego produktu w tygodniu wystarczy.

Kashi

latków i menu powinno zawierać płatki z mlekiem, zwłaszcza owsa i gryki. Lepiej jest karmić je na śniadanie z dodatkiem niewielkiej ilości masła – nie więcej niż 6-8 gramów dziennie.

Sałatkowe, tłuczone ziemniaki

Owoce i sałatki warzywne różnorodność diety dziecka. Przedstaw je uważać podczas głównego posiłku, a nie na czczo. Każdy nowy kawałek owoców (warzyw) – trzy dni po poprzedniej. Więc to będzie możliwe dokładne zidentyfikowanie alergenu i wykluczyć go dopiero w późniejszym wieku.

olej roślinny

Jadalne oliwy z oliwek w wysokości pierwszych kilku kropli do 1 łyżeczki później musi być obecny w codziennej diecie dziecka. Może być dodany do przecieru warzywnego lub zupy.

jajka

Żółtko rozpocząć podając ziaren, stopniowo zmieniając wielkość porcji na pół. W półtora delikatnie wstrzykiwano białko w postaci omlet 1 jaj i wody. Żółtko (jajecznica), dziecko powinno jeść co trzy dni. Jeśli jaja będzie uczulony, można użyć przepiórki, ale lepiej jest, aby skonsultować się z pediatrą. Pamiętaj: surowe jajko może być niebezpieczne nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Cukier i sól

Najsłodszy, które mogą być oferowane do dzieci w wieku poniżej jednego roku, – owoców i specjalny herbatniki dla dzieci. Bez cukru, zwłaszcza słodycze.

Zawiera sól sodową, która jest potrzebna dla organizmu wody i soli wymiany. W związku z tym, zupa, puree mielonego można dodawać pewną ilość soli (na czubku łopatki).