96 Shares 4530 views

Jakie są tajemnice o geometrycznych

Ten rodzaj folkloru jako zagadek jest pojedynczy gatunek konwersacji. W czasach pogańskich ludzie wierzyli, że wszelkie przedmioty lub zwierzęta mogą podsłuchiwać, więc pochodzić z różnych powiedzeń. Od czasów starożytnych, używali do wykonywania pomysłowość i inteligencję i stosowane w celu zapoznania się z porami roku, roślin, zwierząt i zjawisk naturalnych. W ogóle, wierzono, że dorosły może być opisane tylko jako kogoś, kto jest dobry w zagadkach.


Nowoczesne zagadki obejmować różne obszary działalności. Są tajemnice, o święta i pory roku, zagadki o świecie roślin i zwierząt, zagadki około figur geometrycznych i słów. Z ich pomocą, dzieci będą uczyć się o różnych zawodach i przedmiotów. Ponadto, mogą one być różnego rodzaju: poezji, anagramy, zagadki Rhyme, w formie opisów, poetyckie, metaforyczne, etc …

geometria dlaczego zabawny

Zagadki o geometrycznych kształtach dla dzieci są w stanie nie tylko interesujące dla dziecka, ale także przynieść wiele korzyści. Podstawowa znajomość przedmiotów szkolnych powinno być teraz z powrotem w przedszkolu, więc trzeba zrobić to tak ekscytujące i zabawy dla dziecka. W jaki sposób interesujący będzie pierwsze lekcje, to zależy w dużej mierze od postawy do matematyki w przyszłości.

Głównym celem realizowanym przez układanki o geometrycznych kształtów dla dzieci w wieku przedszkolnym, – zapoznanie dzieci z podstawowymi pojęciami. Ponadto, dziecko za pomocą gry rozwija logiczne myślenie i nauczyć się znaleźć różnicę między większy i mniejszy, w celu określenia obiektów zgodnie z ich atrybutami. Zagadki o geometrycznych kształtów zwiększyć ciekawość i wyobraźnię dzieci.

Rodzaje i przykłady

Konstrukcyjnie, tajemnice o kształty geometryczne są różne.

  • Rymowane. Oni rym odgrywa rolę wskazówki, że jest prawidłowa odpowiedź pojawia się sama.

Prowadzimy pióra na arkuszu

Mamy Blok, na skraju

Rysuję linię tutaj,

Nazwijmy to … (bezpośredni).

Ta forma kok,

Wszystkie planety w świecie,

Ale kiedy ścisnął,

Wynik był nagle … (owalne).

Widziałem krąg znajomego

Z atrakcyjnym wyglądem.

Koło wprowadził nas do siebie,

Teraz jestem zaznajomiony z … (okręgu).

  • Riddles opisów. Oni po prostu powiedział na ten temat, który chcesz zgadywać.

W tej postaci wszystkie dane z trzech: trzech kątów, trzy wierzchołki i trzy boki.

Co się dzieje, kiedy można umieścić kwadrat na rogu?

Najmniejsza postać geometryczną, często znajdują się na końcu kar.

Jak lepiej uczyć zagadek matematycznych dziecko

W celu zapewnienia dziecku do zabawy w puzzle o geometryczne kształty, nie ma potrzeby, aby usiąść do niego przy stole, jak w nudnych lekcji, można to zrobić podczas chodzenia lub długa podróż. Dla odmiany można zaoferować swoje dziecko pochodzić z nowych zagadek. A jeśli lubisz tę rozrywkę, później można przejść do trudniejszych ćwiczeń lub ciekawych zadań z meczów, lub dokonać zagadek matematycznych i anagramów.

Przy wyborze zabawne kwestie należy wziąć pod uwagę stopień przygotowania dziecka, jego zainteresowania przedmiotu badanego i, oczywiście, wiek.