226 Shares 9943 views

Jak sprawić, by dziecko do jedzenia warzyw? 15 sztuczki

Czy jesteś gotowy, aby wygrać wegetarianinem wojennej, to ogłosił swoim dzieciom? Korzystać z tych sprytnych strategii, które uczynią Dzieci uwielbiają warzywa. Walka między wybrednych konsumentów i talerz fasoli jest stara jak świat. Dzieci są bardzo ostrożni nowych smaków, a czasami popchnąć płytę zdrowej żywności, nawet nie dotykając go. Ale także chęć dać syna lub córkę do maksimum składników odżywczych i pierwiastków śladowych jasne. Ta walka trwa kilka miesięcy i wydaje się, że do tej pory nie wygrali jeden cal obcej ziemi … Czasami myśl o przyszłych bolesnych próbach zrezygnować. Nie martw się, te sztuczki pomogą przedłużyć kulinarne preferencje dzieci.

stosowanie masła

Nasz pierwszy trik ma naukowego wyjaśnienia. W rzeczywistości, większość warzyw mają charakterystyczną gorycz na podniebieniu. Dlatego większość dzieci zniekształcić twarz w dąsy z kapustą lub brokuły. Funkcja ta jest wpisana w ludzi na poziomie ewolucyjnym. Gorycz nasi przodkowie ustalona toksyczność rośliny. Nieufność nowego smaku pomógł im przetrwać. Na językami naszych dzieci są zbyt wrażliwe kubki smakowe. Dlatego dzieci niemal instynktownie odmówić warzyw. Co ciekawe, gorycz dostarczyć wielu elementów użyteczne śladowe: wapń, polifenole, flawonoidy. Aby uniknąć gorzkiego smaku, proponujemy dodać do potraw warzywnych trochę roztopionego masła. Innym niezbędnym składnikiem warzywne mogą być słodkie ziemniaki.

Wyeliminować szkodliwe przekąski

Kiedy dziecko czuje się głodny, on jest gotowy do przyjęcia żadnego jedzenia, nawet to, co nie jest szczególnie fanem. Więc nie pozwól dzieciom podjadanie między posiłkami, słodyczy lub kanapek. Dobrze, jeśli dziecko prosi o coś smaczne, można użyć tej sztuczki: ustawić płytkę przed nim ze zdrową przekąskę, która zostanie rozplanowany plasterków ogórka, marchewki i czerwonej papryki.

Zachęcać do jedzenia z ogrodu

Jest to udowodnione naukowo fakt: jedzenie, które można wybrać własne, dużo smaczniejsze niż to, co jest sprzedawane w supermarkecie w dziale warzywnym. Gdy podczas wakacji letnich dzieci są wysyłane do kraju, zachęcając ich do zapoznania się z nowymi smakami. Dla dzieci będzie to prawdziwa niespodzianka: Okazuje się, że można jeść warzywa i sałatki, młode marchewki niezwykle słodkie i chrupiące fasola prawie jak chipsy ziemniaczane.

używać sosów

Badania wykazały, że dzieci są bardziej skłonne do jedzenia warzyw, gdy jest to możliwe, aby zanurzyć plastry do sosu. Spośród wszystkich opcji, dać pierwszeństwo bardziej zdrowe, takie jak jogurt grecki. Unikać gotowego ketchup zawierające glutaminian sodu, i olej sojowy. Zrobić sos samemu pomożecie ten prosty przepis: Wymieszaj cebulę i czosnek w proszku, suszone koperek, sól, pieprz cayenne, drobno posiekanej zielonej cebuli w misce z greckiego jogurtu.

Get dzieci do naśladowania siebie

Kiedy dziecko będzie wskoczyć do basenu, wszyscy pozostali członkowie zespołu to samo. Psychologowie podkreślają, że wśród dzieci jest bardzo często imitacją. Możesz wysłać jej synka odwiedzić kuzyna, który już zakochał się w warzywach. Przy tym samym stole dla firmy dzieciak będzie chciał zrobić degustacji nowego smaku.

DVD-filmy

Jest to kolejny trik, który polega na imitacji. Można usiąść dzieci do oglądania filmu, w którym głównymi bohaterami dzieci z apetytem jeść różnorodne owoce i warzywa. Te filmy naukowe i edukacyjne stworzone specjalnie dla dzieci zdrowych nawyków nabytych przez patrząc na rówieśników.

wybierane

Dzieci uwielbiają do sprawowania władzy i kontroli. Byliby szczęśliwi dokonać wyboru, jeśli możliwość. Pewnie! Po tym wszystkim, pozwala małym chłopczycą krótko stanąć na tym samym poziomie z wszechmocny dorosłych. Daj dzieciom wybór owoców i warzyw, gdy idą z tobą do sklepu lub rynku. Dzieci nie będą się oprzeć, gdy ich własne preferencje spadnie do nich w naczyniu na lunch.

mają wiele

Gotować na obiad dwóch opcji kolorowy danie i zapytać dziecko, co woli: marchewkę lub brokuły? Jest szansa, że dziecko będzie chciało spróbować naraz oba. Będziesz zaskoczony, ale metoda ta sprawdza się doskonale. Jeżeli decyzja nie jest narzucone z góry, dziecko chętniej jeść żywność.

Być pozytywnym przykładem

Jeśli chcesz uczyć małe dzieci do smaku warzyw, nic nie może być prostsze. Być dla nich dobrym przykładem właściwego odżywiania. Jeść brukselka, fasola, awokado, hummus. Dziecko musi widzieć, że te zwyczaje są przydatne do niego, w dorosłym życiu.

smażyć warzywa

Można użyć warzyw jako przekąska, ale do poprawy wyglądu przekąsek, można odwołać się do smażenia lub pieczenia. Zatem, marchew lub bakłażan nie będzie wyglądać jak tradycyjne potrawy. Gdy dzieci są głodne i czekają na obiad, oczyścić stół chleb i słodycze. Zamiast umieścić danie z kawałkami kolorowych warzyw gotowanych na grill. Jeśli jest u niemowląt przed ich oczami, będą one niszczyć płytkę. Kolorowe warzywa na początku posiłku wyglądają bardziej korzystny w porównaniu z chlebem. Oprócz pieczenia dostarczać warzywa z nienawistną goryczy. Nie zapomnij o sos.

Zająć neutralne stanowisko

Jeśli na co dzień, aby porozmawiać o korzyściach płynących z warzyw, dzieci może rozwinąć się reakcja odrzucenia. To samo odnosi się do chęci zmuszenia. Zamiast zająć neutralne stanowisko. Więc dziecko będzie bardziej skłonne do odkrywania nowych smaków. Podkreślamy raz jeszcze: spróbuj wyeliminować podjadanie między posiłkami.

Zaangażuj dziecko do pomocy w kuchni

Oto kolejna tajna broń, która pomoże rozwijać młode chłopczycą zdrowych nawyków żywieniowych. Zaangażuj dzieci, aby pomóc w przygotowaniu potraw warzywnych. Kiedy dzieci osobiście umieścić kapustę w zielonych koktajli lub posypane kapusty z oliwą z oliwek, posypać solą, mają większe zainteresowanie jedzeniu. Badania wykazały, że dzieci, które są bezpośrednio zaangażowane w przygotowania żywności oraz opracowania bardziej pozytywny stosunek do użytego produktu. Dlatego niech dziecko w ręce nóż, deskę do krojenia i miejsce obok ogórków i zieleni. Nie zapomnij, aby przeprowadzić szkolenie w zakresie bezpieczeństwa. Za każdym razem, gdy dziecko poprosi o zgodę na posiekać sałatkę, że nie mu przyjemność zaprzeczyć.

Zorganizować święto warzyw

Kiedy ludzie zwracają żywności w uroczystej imprezy, pomaga dzieciom przezwyciężyć strach nowych smaków. Można użyć włoskiego motywu iw ciągu tygodnia, aby dodać pomidory do znanego żywności. Nie zapomnij o mocy kolorowych potraw i warzyw określonymi w naczyniu w formie zabawnych zwierząt. Pozwólcie dzieciom kojarzyć z przygodą warzywa zabawy, a nie fakt, że są one zmuszone do jedzenia pod przymusem.

użyciu miksera

Ta tajemnica jest ukrycie rzeczywistej liczby dzieci ze składników w smoothie lub zupy puree. Badania, których wyniki zostały opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition, wykazały, że dzieci w wieku od 3 do 5 lat, dwukrotnie zwiększając spożycie warzyw, jeśli składniki żywności przetarty. A oto przepis z dyni smoothie: mieszanka blender pół awokado, trochę szpinak, polbanana, jedną czwartą szklanki puszkach dyni i mleka migdałowego. Twoje dzieci nie zdają sobie nawet sprawy, że ich koktajl odżywczy obecny jest szpinak.

Nie poddawaj się

Jeśli każdy z nas proponowane środki nie działają lub działają słabo, a nawet rozpacz i nie starają się rzucić biały ręcznik. Nadal eksperymentować z dodatkami i oferują dzieciom spróbować różnych potraw. Być zainteresowany wrażenia z nowego smaku, ale nie starają się wywrzeć nacisk na swego syna lub córki.