666 Shares 986 views

Mikologia – jest to nauka?

Życie na Ziemi jest reprezentowana przez mnóstwo różnego rodzaju roślin i zwierząt, które są zasadniczo różni się w zależności od warunków siedliskowych i pochodzeniu. Ale są ludzie, więc w przeciwieństwie do naszych zwykłych form życia, które nie mogą być przypisane do roślin, ani zwierząt. Są niesamowite, jak przychodzą do nas z innych organizmów planeta zwana grzyby. Mikologia – nauka, która je bada. Mikologów zbierania i porządkowania informacji na temat różnych rodzajów grzybów, które obecnie ma ponad 100 tys. Wiadomo tylko do gatunku science, panuje przekonanie, że w rzeczywistości wiele grzybowym kultury jest znacznie szerszy, a obecna wiedza o nich – tylko kropla w morzu.


wszechobecne kolonizatorzy

Jeśli uważasz, że grzyby – tak odległe mieszkańcy lasów, od czasu do czasu kiełkowania w mieście, to jesteś w błędzie. Powietrze zainfekowano zarodnikami grzybów, szczególnie w lecie. Organizmy te są wszędzie, otaczają nas wszędzie, ale ich obecność nie jest łatwe do zauważenia. Po grzyba – jest sama grzybnia, owocniki, a nie jak większość ludzi błędnie uważa.

owocniki są potrzebne do szerzenia kultury grzybów, więc ich wielkość i kształt jest ogromna różnorodność, co wskazuje na niezwykłą zdolność organizmów do przystosowania się do każdych warunkach.

pierwsze kroki

Jak można wschodzących nowy grzybnię? Wszystko zaczyna się mikroskopijne zarodniki, które są rozproszone przez wiatr lub przez zwierzęta. Są one na tyle długo, aby być w stanie uśpienia, dopóki istnieją korzystne warunki do kiełkowania. Następnie każdy argument zaczyna produkować włókna, które następnie tworzą grzybnię. Wymaga to podłoże, to znaczy, w pożywce odpowiedniej dla danego rodzaju grzybów. Jako podłoża jedzenia, grzybnia rośnie, uczenie się coraz więcej terytorium, stare grzybnia stopniowo umiera. Niektóre elementy mogą mieć więcej niż jeden kilometr jej długości. To sprawia, że grzyby największa żywa istota na Ziemi.

owocowania

Grzybnia, bez względu na to, jak silne może być, nie mogą rosnąć w nieskończoność. Dlatego też, w pewnym momencie, że produkuje owocnika z zarodnikami, które będą generować nowe grzyby. Mikologia bada wszystkie etapy rozwoju tych wspaniałych organizmów. To dzięki tej nauki, wiemy tak dużo o tych niesamowitych stworzeń. Więc mikolodzy badanie pozwoliło nam określić, kiedy warunki są optymalne, grzybnia zaczyna przynosić owoce, produkujących owoce na zewnątrz ciała.

owocniki grzybów poważnie różnią się kształt i wielkość. Ponadto, mogą one znacznie różnić nawet wśród członków tego samego gatunku, w zależności od warunków uprawy. W końcu, gdy organizm owoc jest w pełni ukształtowany, otwiera cap grzyb, uwalniając miliony mikroskopijnych zarodników w powietrzu, z których każdy może stać się nowym grzybnia.

odmiana grzyba

Mikologia – jest stosunkowo młodą nauką, ale dane zebrane przez jego pracowitych adeptów po prostu olśniewające. Okazuje się, że organizmy te mogą wchłonąć różnorodnych podłożach. Na przykład, niektóre rodzaje grzybów rośnie bardzo dobrze na ciał zwierząt lub ich odchodami. Inni wolą wegetariańskie jedzenie, a niektóre gatunki są drapieżnikami na wszystko.

Ten ostatni żyją w glebie i ich ofiar na mikroskopijne robaki zwane nicienie. Wytwarzają one niewielki pierścień grzybni, która jest solidnie zamocowany z ofiarą, kiedy wpada do jednego z tych pierścieni. Istnieją również grzyby, wolą jedzenie w postaci owadów. Oni dosłownie pożerać nieszczęśliwych owady żyjące na środku, aby następnie wyrzucić spory pusty ciało swojej ofiary. Istnieją przypadki udane zwalczanie stonki ziemniaczanej przez drapieżnych grzybów.

grzyby mikroskopowe

Oczywiście, trudno nie zauważyć duże, majestatyczne grzyb, dumnie góruje nad ziemią. Jednak większość gatunków mają znacznie bardziej skromne rozmiary. Każdy jest zaznajomiony z pleśni i innych przedstawicieli miniaturowej grzybowym królestwie. Te mikroskopijne kolonizatorzy nie przegap swojej szansy. Po zarodniki spadają na odpowiednim podłożu, natychmiast rozpoczyna się proces zarastanie.

Ale kontrowersje otacza nas wszędzie, nawet na Antarktydzie, powietrze zawiera pewną ich liczbę. Szczególną uwagę przywiązuje się mikroskopijnych grzybów Mikologia medycznej. Jak to jest znane, pierwszy antybiotyk penicyliny otrzymano ponieważ miniaturowych grzybów, jak również wiele dalszych antybiotyków i leków. Dopiero w ostatnich latach, w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych i zmniejszenia kosztów produkcji, zaczęliśmy tworzyć syntetyczne antybiotyki.

Zastosowanie w przemyśle spożywczym

Grzyby mogą być ozdobą każdego stołu. Nawet najbardziej wyrafinowanych smakoszy docenią owocników grzybów na ich szczególny, bez względu na to, co nie podoba się smakiem. Ogromna różnorodność organizmów otwiera szeroki zakres kulinarnej kreatywności. Jednak korzystanie z grzybów w przemyśle spożywczym nie jest ograniczony do banalne jedzenie ich owocniki.

Co dziwne, większość produktów oferowanych przez supermarkety zawierać grzyby. Na przykład, nie wspominając drożdże – jeden z najbardziej popularnych składników w przemyśle spożywczym. Nawet soki owocowe zawierają pewną ilość mikroskopijnych grzybów, jeśli opakowanie zawiera napis „bielone”. Tak więc możemy powiedzieć z pewnością, że organizmy te są bardzo mocno zakorzenione w naszym życiu, nie zadając sobie trudu, aby poinformować o tym większość z nas. Dlatego mikologia – jest to jedna z najważniejszych dziedzin współczesnej nauki, które mogą dać świat jest jeszcze wiele wspaniałych odkryć.

uprawa przemysłowa

Wydawać by się mogło, że gdy grzyby są tak korzystne dla ludzi, dlaczego nie rozwijać je wszędzie? Ale nie wszystko jest takie proste. Zdecydowana większość grzybów odmawia rosną na pieczarkarni. Faktem jest, że w środowisku naturalnym, organizmy te mają masę relacji symbiotycznych, bez których ich istnienie jest niemożliwe. Dlatego mieszczanie musieli zadowolić się zwykłymi boczniaków tak. Ci, którzy mieli nadzieję na większą różnorodność, trzeba iść do lasu i zbierać sobie smaczny grzyb owoce.

Jednak nawet te grzyby, które mogą rosnąć w szklarniach, nie rosną tak proste. Fakt, że świat jest pełen grzyby konkurencji – miliony zarodniki unoszą się w powietrzu, czekając na skrzydłach. Mikologia – jest przemysł, który wymaga maksymalnej sterylności. Dlatego przed infekowania pożywne podłoża kwestionuje prawo grzybami, należy upewnić się, że powietrze w pomieszczeniu jest sterylna. Ponadto, wymaga dokładnego sterylizacji narzędzi biorących udział w procesie, a nawet ludzi ubrania zanieczyszczenie przewodząca musi być dokładnie sterylizacji. Jedynym sposobem, można mieć pewność, że pęd jest dokładnie to, czego potrzebujesz.

Instytut Mykologii. Kashkina

Ten imponujący kompleks przeznaczony jest do pogłębionej nauki o grzyby, to jedyna tego typu instytucja w całej Rosji. Wykorzystuje najnowsze urządzenia skutecznie zdiagnozować zakażenie grzybicze, a następnie skonfrontować go. Nazwany Centrum Badawcze, na cześć człowieka, który wiele zawdzięcza nowoczesnej mikologia – Kashkina Paweł Nikołajewicz. To właśnie on w 1982 roku założył pierwszy mycological centrum.

Okazało się, że mikroskopijne grzyby są czynniki będące przyczyną wielu chorób, nie jest powiązany z pierwszym zdaniem. Oprócz mikologów w Centrum Nauki. Kashkina zespół pracujący z immunologii, gastroenterologów, endokrynologów, urologów i innych specjalistów. Dzięki wspólnym wysiłkom pracowników medycznych i skuteczności leczenia chorób mikologia świetnie. Na przykładzie tej wspaniałej instytucji może zrozumieć, w jaki sposób użyteczny dla społeczeństwa mikologia. Santiago de Cuba, 1/28 – adres Instytutu Badawczego. Kashkina w Petersburgu.

przyszłość Mikologia

Oczywiście, nauka badająca grzyby, czekając na wielką przyszłość. Ponieważ organizmy te są rozłożone na całej planecie, skolonizowana prawie całą jego powierzchnię. Szczęśliwej przyszłości mogą być budowane jedynie we współpracy z tych niesamowitych stworzeń. Nie tylko ludzie są zależne od grzybów, większość roślin nie może przetrwać bez ich pomocy. Około 80% roślin na ziemi, istnieje dzięki mikoryzie – symbioza z grzybami. Nasza planeta stała co wiemy, dzięki staraniom tych rozpaczliwych kolonizatorów.

Ludzie zdają sobie sprawę, jak ważne grzyby. Dlatego, tworząc nowy mikologia Research Institute, tysiące naukowców zajmujących się badaniem tej branży. Wkład grzyb nauki w medycynie i przemyśle spożywczym jest bezcenne. Grzyby pomóc szamani i czarownicy trzymać ich tajemnicze rytuały i uzdrowicieli leczyć za pomocą swojej choroby. Wyniki wiekach grzybów współpracy i ludzi przekształcony dyscypliny naukowej – mikologia. Nie ma powodów, by sądzić, że ten młody nauka czeka świetlana przyszłość.