450 Shares 2261 views

Ciekawostki o pająka. Klasa Pajęczaki: 10 Ciekawostki

Jego zastraszające i nie zawsze są przyjemne widoki pająki, mimo niewielkich rozmiarów, posiadają ponad połowę ludzkości, powodując co najmniej niechęć. Tymczasem są tacy, którzy zachowują je jako zwierzęta domowe, wraz z chomików i papug. Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, jak dużo wiemy o przedstawicieli tej części świata zwierząt? Zaleca się, aby dowiedzieć się więcej szczegółów na temat klasy pajęczaków, w tym 10 interesujących faktów na temat pająków, które zaskoczą i prawdopodobnie będzie cię zaciekawić.


Klasa łączy dużą grupę zróżnicowane i nie są podobne do siebie stawonogów. Składa się z trzech oddziałów: skorpiony, pająki, roztocza i wszystkich – 114 tysięcy gatunków, w tym prawie 2000 minerałów. Najliczniejsze druga i trzecia grupa – 55 i 44 tysięcy przedstawicieli odpowiednio .. Dawniej znany jako klasa Arachnida – pajęczaków. To pochodzi z języka greckiego i według jednej z wersji, ze względu na Arachne – umiejętne tkacza. Nadęci, powiedziała, że wyróżnia się w swoim rzemiośle Athena się i zaprosił ją do konkursu. Wraz z uznaniem otrzymała ona bogini gniewu i został przekształcony w pająka, skazane na zawsze tkać i powiesić w swoich sieciach. Być może to z tej historii można bezpiecznie uruchomić wszystkie interesujące fakty na temat pająka.

Wielkość i struktura

Przedstawiciele klasy są wszechobecne, ale są głównie mieszkańcy lądowe, są też mieszkańcy słodkowodnych i morskich jeden gatunek. Wymiary tych stawonogów są rozproszone w zakresie od kilku mikronów do kilkudziesięciu centymetrów. Struktura rozróżnić dwa rejony: opistosomu (brzucha) i proso (głowotułów) łożyska Szczękoczułki kończyn nogogłaszczek chodzenie nogi. Wszystko pajęczaki ciało pokryte jest cienką skórką chityny. Pająki i skorpiony są wyspecjalizowane organy – aparatura yadonosny i początkowo również przędzenia. W zależności od rodzaju pokarmu prawie wszystkie pajęczaki – drapieżniki, a tylko kilka gatunków roślin przystosowany do pokarmów.

A teraz oferujemy Ci znaleźć najbardziej niezwykłe i ciekawe fakty dotyczące pajęczaków (Arachnid), a tylko o pająki jako najbardziej znanych i tajemniczych członków klasy.

Fakt №1: o wielkości

Użyliśmy zobaczyć małe pająki w domu lub na ulicy, ale nawet nie myśleć o tym, że gdzieś w tropikalnej dżungli Ameryki Południowej żyje ogromna według standardów klasy rodzaju – a ptasznik goliat (na zdjęciu poniżej), jest on znany również pod nazwą tarantula Goliath. Wymiary korpusu wynosić do 10 cm, z nogami rozłożonymi 25-30 cm. jest w stanie przechwytywać myszy, żab i ropuszek, jaszczurki, a według niektórych, małe ptaki.

Fakt №2: w internecie

Pajęczyna jest tajemnicą, wydzielane ze specjalnych gruczołów, który jest w powietrzu szybko twardnieje i staje się znane nam wszystkim tworzyć. Jego chemiczny charakter – skład białka blisko nici jedwabnych. To, co jest znane dla klasy pajęczaków. Ciekawostki o licznej sieci. Ona jest bardzo cienki i lekki, ale zarazem stabilny. Tak więc, masa stron internetowych, które mogą być oplesti całą planetę będzie tylko nieco ponad 300 gramów.

Ale w tym samym czasie, czy można sobie wyobrazić, że obrócił się z nici pajęczej tak gruba jak zwykły ołówek, to jest w stanie zatrzymać samolot. Największy internetowy tkania krupnoryady Nephilim. Są one również znane jako pająki bananów i mają wielkość ciała do 4 cm, a zakres nóg. – 12 cm Największe w World Wide Web odnotowano ostatnio w Mantadii (National Park) na Madagaskarze. Średnica sieci „pułapkowania” wynosiła 25 metrów. On wplótł cud Darwin pająka. Po zbadaniu charakterystyki sieci, naukowcy doszli do wniosku, że jest wyjątkowy w siłę i większy niż tych wszystkich innych gatunków 10 razy.

Fakt №3: około reprodukcji

Wśród pająków wyraźnie obserwowane dymorfizm płciowy, kobiety są większe (niekiedy znacznie) mężczyźni, oprócz żyją dłużej. Wynika to z kilku czynników. Po pierwsze, mężczyźni wielu gatunków po zapłodnienia jaja, zabili się, a po drugie, mogą zabić samicę. Ciekawostki o stawonogów (pajęczaki w tym przypadku) byłaby nie do pomyślenia bez wymieniania niesławny czarna wdowa (Black Widow). Jej toksyczność jadu na ludzi czasami niebezpiecznego grzechotnika. Nazwa pająka z powodu faktu, że po zapłodnieniu, w większości przypadków po prostu samica zjada samca. Liczba jaj może wynieść do 20 tys.

Fakt №4: trucizna

„Guinness World Records” w 2010 roku rozpoznał rodzaju na Wałęsak brazylijski najbardziej trującego w siłę i liczbę gatunków. Ich naturalnym siedliskiem jest ograniczona do Ameryki Środkowej i Południowej. Rodzaj, według ostatnich danych, ośmiu rodzajów, ten ostatni został otwarty niedawno – w 2001 roku. Ich jad zawiera niebezpieczne i silne neurotoksyny, które jest toksyczne stężenie prowadzi do niekontrolowanych skurczów mięśni i wymaga zatrzymania oddechu. Jednak nie jest skutecznym antidotum, które zmniejsza liczbę zgonów do minimum.

Fakt №5: o jedzenie

Sposób odżywiania i diety w dużej mierze zależy od gatunku. Zatem niektórzy przedstawiciele pająka można szybko od kilku dni do roku. Jednak interesujących faktów z biologii (pajęczaki mamy na myśli, w szczególności) byłaby niepełna bez założenia serii „Co jeśli?” Tak, nawet jeżeli głodówka niektórych rodzajów pająków jeść za rok całkowitej biomasy przekraczającej objętości całej ludzkości. Oznacza to, że jeśli jedzą ludzi, nie jest łatwo być rozpatrywane z nami przez trzy dni.

– pająki są myśliwi, ale zdobyć pożywienie na różne sposoby. Na przykład, ryby spinner Queen. Przez połączenie sieci dwóch drzew obniża wolną gwint kropelek wydzieliny na końcu i zegarkach. Gdy tylko jako potencjalne ofiary, zaczyna się kołysać „przynętę”, co przyciąga uwagę. Mole i inne owady, znikaj już nie ma szans, aby się uwolnić i pająk zaczyna delikatnie pociągnąć nitkę z powrotem do siebie.

Fakt №6: znowu o jedzeniu

Ciekawostki o pająka dotyczą nie tylko jak te stawonogi polować i jeść. Nie zawsze pająk wybiera ofiarę, często dostaje go. Wiadomo o istnieniu przedmiotów jadalnych, a można nawet spróbować za darmo dostęp. Szczególnie znana obfitości takiej egzotycznej kuchni azjatyckiej. A nawet trujące tarantula w swoich siedlisk rdzennych mieszkańców (Kambodża, Laos) ma przyjemność upiec na ogniu. Teraz pod wieloma względami służy przyciągają ciekawskich turystów.

Fakt №7: Spider-wegetariańska

Wykaz ciekawych faktów o pająka, ta klasa jest niemożliwe, nie mówiąc już o przedstawiciela. Większość pająków – drapieżniki. Jednak wśród wszystkich zasad, jak wiemy, są wyjątki, w tym przypadku – Bagheera Kipling. Mały pająk jasny kolor (na zdjęciu) mieszka w akacji i zjada roślinność. Należy zauważyć, że w latach ciężkiej suszy i braku zaopatrzenia w żywność, mogą przenieść się do kanibalizmu.

Fakt №8: polowanie

Tkania skomplikowaną sieć – nie wiele wszystkie pająki. Są tacy, którzy wykorzystują cienką nić jedynie jako materiał do budowy mieszkań, w których Samica składa jaja w przyszłości. Skakunowate są aktywne w dzień i myśliwi mają ostre widzenie. Mają ciekawy układ hydrauliczny ciała, co pozwala na ciśnienie krwi w wyniku zmian, aby rozwinąć kończynę i sprawiają, skoki na dużą odległość. Warto zauważyć, że przed ich popełnienia, pająk bierze środki ostrożności i jest zabezpieczona pajęczyna nitkę do pierwotnego miejsca. Na zdjęciu poniżej szarej Morph.

Fakt numer 9: na długość życia

Powiedzieć na pewno, o ile żywe pająki trudne. Wiemy tylko, że przynajmniej – to aż do okresu dojrzewania i krycia (od kilku miesięcy do roku). Oznacza to, że poszczególne matryce po doręczeniu jej cel – prokreacji. Jednak interesujących faktów na temat pajęczaków muszą być zawarte tarantule. Oni są prawdziwymi mistrzami w życiu, chociaż zależy to od podłogi. Mężczyźni najpierw umrzeć po kopulacji. Te kobiety, przeciwnie, mogą żyć przez wiele lat, a nawet dziesięcioleci. Należy zauważyć, że w niewoli w zgodności ze wszystkimi warunkami niektórych okazów sięgających 30 lat.

Fakt №10: około skorpionów

Te niesamowite stworzenia są chyba najbardziej starożytnych stawonogi, które kiedyś pojawiły się od morza do ziemi (ponad 400 milionów lat temu), choć wielkość swego czasu było dość imponujące – do 1 m długości. Współczesne poglądy są znacznie bardziej skromne rozmiary. Największy reprezentatywna – skorpiona Emperor (20 cm), najmniejsze – około 13 mm. Jedzą tylko żyć żywności, wody, nie pić, a na czczo dwa lata. Najbardziej trujący jest izraelski przedstawiciel skorpiona, co stanowi 90% wszystkich ludzi, którzy zginęli od ukąszenia stawonogów w Afryce Północnej.

Jest to bardzo niebezpieczne pająk. Ciekawostki o skorpionów zakończyć Top 10 zdumiewającą informację o tej klasie stawonogów. Jednak to nie jest cała lista, ponieważ charakter rezerw dla osoby jeszcze wiele tajemnic i sekretów.