640 Shares 4394 views

Kigelia – pozdrowienia z gorącej Afryki

Tam po prostu nie ma żadnych roślin na naszej planecie, wielu z nich zaskakuje turystów swoim pięknem i nadzwyczajne. Zwłaszcza wybitni przedstawiciele znajdują się w krajach tropikalnych jako stały niedobór wody wpływa na ich wygląd. Na wyspie Madagaskar, a także w południowej Afryce rośnie Kigelia zwane jeszcze Kigelia. Europejczycy poznali go dopiero w XIX wieku i były bardzo zaskoczony tym, co zobaczył.

Drewno ma bardzo ciekawy widok. Pod szerokim korony na długich silnego sznurka wiszące ogromny owoc do 50 cm i długości do 20 cm na obwodzie. Są czymś w rodzaju dużego kiełbasy, więc instalacja jest dobrze nazwany – Kigelia. Kigelia zdjęcie jest mylące, ponieważ może się wydawać, że owoce są jadalne. Oczywiście, niektóre afrykańskie plemiona w okresie głodu stosowanie nasion roślin w kuchni, ale korzystać z nich na własne ryzyko, gdyż są one bardzo toksyczne i jeśli niewłaściwie gotowania może zabić człowieka.

Owoc drzewa jest bardzo trudne, tak aby dostać się do nasion, konieczne jest, aby używać siekiery lub piły. Miejscowi są przystosowane do wykorzystania w medycynie ludowej, różne części drzewa, na przykład, kora jest wykorzystywane do produkcji leków, zapobiega raka skóry. Kigelia zwierzętach całkowicie bezpieczne, a nawet korzystne. Papugi regale nasiona, pawiany i żyrafy zarządzać jeść stałe, jak drzewo, owoców i antylop i słoni szczęśliwych zrywać kwiatów i liści.

Zakład jest doskonale przystosowany do życia w gorącej Afryce. Wraz z nadejściem ciężkich Kigelia suszę krople liści zapisać wilgoć. W tym okresie pojawiają się piękne drzewo szkarłatne kwiaty, które kwitną tylko w nocy i rano na blaknięcie. emanują one niezbyt przyjemny zapach, ale przyciąga małe nietoperze i ptaki nektarniki które zapylają kwiaty. W porze deszczowej, roślina nagle obracając zielone, pokryte młodych liści.

W przyrodzie, drzewo wzrasta do 12 m wysokości i szerokości korony osiąga 9 metrów. Kigelia dotyczy roślin jedno- i tak tylko drzewa innych gatunków mogą rozwijać się w jego pobliżu. Propagowane przez nasiona to tylko dlatego, że owoc jest zbyt trudne, czasami nasiona kiełkują bezpośrednio w nich. Kigelia może być bezpiecznie nadana egzotycznych roślin, więc jest uprawiana w ogrodach botanicznych, szklarniach, a nawet w mieszkaniach miejskich.

Kigelia prostota i szybkość jego wzrostu sprawia, że jest to bardzo popularna roślina. Indoor drzewo, oczywiście, nie rosną tak duże, jak w warunkach naturalnych, to tylko mała kopia jego afrykańskiej krewnego. Ale jeśli jest to konieczne, z należytą starannością w trzech lub czterech lat Kigelia drzewo osiągnie rozmiar dla dorosłych.

Kigelia będzie wspaniałą ozdobą dla każdego oranżerii, w mieszkaniu doda egzotycznych i tworzą wyjątkową atmosferę. Kiedy patrzysz na tego wspaniałego drzewa jest gorąco Polska z własnym wyjątkowy Flair, pięknych krajobrazów i zwierząt. Ale, co najważniejsze, doskonała roślina przetrwa nie tylko w tropikach, ale także w naszych warunkach, to jest w stanie wytrzymać wszelkie ciepło i nawet niewielki katar.