327 Shares 6741 views

Bóbr kanadyjski: wielkość, żywności, siedlisk i opis. Kanadyjski bóbr w Rosji

Kanadyjski Beaver – pół-wodnych ssaków należących do rzędu gryzoni. Są drugim największym gryzoniem. Ponadto, bóbr kanadyjski – nieoficjalnym symbolem Kanady.

Typy bobry

Do tej pory, od której istnieją dwa typy: kanadyjski bobra, wydry rzeka (Europejskiej). Między sobą, są one bardzo podobne, z tym że najpierw nieco więcej. Po one rozłożone w całej Europie, Ameryce Północnej i Azji, ale dziś populacja zmniejszyła się znacząco. Ten winy człowieka, który zaaranżował odstrzał tych zwierząt ze względu na ich futra i mięsa.

Różnice między kanadyjskim i europejskim Beaver

Oba gatunki reprezentatywne wyglądają bardzo podobnie, choć Eurasian jest duża. To ma większy i mniej okrągłą głowę, pysk podczas gdy krótsze. Ponadto, ogon już mniej podkładową. Ponadto Eurazji krótsze kończyny, dlatego, że był zły ruch na tylnych nogach.

Prawie 70% z konwencjonalnym Brown Beaver lub jasno brązowego futra, to jest 20% czerwieni, 8% ma ciemnobrązowy kolor, a tylko 4% czarnego futra. Połowa bobrów kanadyjskich jasnobrązowej kolorytu skóry, 25% z nich jest brązowy i 5% czarny odcień.

W zwykłym bobra kości nosowe są znacznie dłuższe, a na trójkątnym kształcie nozdrzy, natomiast Kanadyjczycy mają otwory trójkątne. Europejczycy mają gruczoły analne są większe. Ponadto, istnieją różnice w kolorze i futra.

Po wielokrotnym próbom przekroczyć amerykańską i Eurazji mężczyzna kobieta, kobieta w ciąży, czy nie, i urodziła martwe dzieci. Najprawdopodobniej jest to niemożliwe do międzygatunkowej hodowli. Pomiędzy tymi populacjami nie tylko bariery przestrzenne, a także różnic w DNA.

Oprócz różnic zewnętrznych, dane z dwóch członków tej rodziny, istnieją różnice w liczbie chromosomów. Więc Kanadyjskie bobry czterdzieści chromosomy w ich normalnej liczby chromosomów 48. Różne jest przyczyną nieudanej danych przejściach z różnych kontynentów.

Kolejną różnicą między bobra można uznać za katastrofę: Kanadyjski bóbr buduje tamy nie jest, to stwarza ogromne plotinischi porównaniu z budynkami bratem z Europy. Takie konstrukcje mogą być rozciągnięte na długości kilkuset metrów. Ponieważ dziś bóbr kanadyjski w Rosji aktywnie wypełnić obszary ich struktur radykalnie zmienił środowisko. W wyniku tamy w okolicy spowodowały powodzie, i co ciekawe: mniejszy przekroczył teren zamieszkują, tym więcej ich strefy wpływów! Zmieniają one pełnię rzek ze wszystkich kolejnych problemów ekologicznych. Ponadto Canadian wandale „mow” znajduje się tuż obok lasu i tworzą linię brzegową i generalnie najważniejszy czynnik środowiskowy. Ponadto, bobry z pobliskich farm i gospodarstw państwowych i ukraść żniwa, a tam jest szerzący się w każdy możliwy sposób.

rozpiętość

Bóbr kanadyjski znajduje się na Alasce (Ameryka Północna), z wyjątkiem północnych, północno-wschodnich i wschodnich wybrzeży; w Kanadzie; w Stanach Zjednoczonych prawie wszędzie, oprócz Florydy głównej części Nevady i Kalifornii; w północnej części Meksyku. Stwierdzono również wprowadzone przez kraje skandynawskie. Z Finlandii weszła regionu Leningradu i Karelia. Został wprowadzony na Sachalinie i Kamczatce, aw dorzeczu Amur.

styl życia

Jego sposób życia jest podobny do tego z Eurazji. Bóbr kanadyjski jest czynny także w nocy, ale czasami pojawia się w ciągu dnia, a czasem oddala się od wody. Zwierzęta wspaniałe nurkowania i pływania pod wodą i może być do piętnastu minut. Bobry żyją w rodzinach do ośmiu osób – parę rodziców i jej dzieci. Nieletni pobyt z rodzicami do dwóch lat. Rodziny zawsze terytorialny i chronić swoje ziemie od reszty zwierząt.

Granice działki oznaczone jet bobra (tajne gruczołów odbytu), który jest stosowany do kopców mułu i błota. Gdy niebezpieczeństwo zwierząt uderzyć ogonem na wodzie, dając w ten sposób alarm. Jak Euroazjaci mieszkają w barakach, które są zbudowane z patyków, olejem ziemi i błota. Z domków są pasaże pod wodą; w których podłoga jest pokryta kora, zrębki i trawy. Kanadyjski bóbr Burrows osiada znacznie mniej niż jego kuzyn Eurazji. Do regulacji poziomu natężenia przepływu wody i buduje na gałęziach rzeki zapory, dzienniki, błota, kamieni, gliny. Kanadyjczycy za wybitne zdolności budowlanych.

reprodukcja

Zazwyczaj bobry żyją w rodzinach składających się z kobiet i mężczyzn, jak i poprzednim i bieżącym roku młody. hodowla sezon w większości miejsc – styczeń-luty. potomstwo z poprzedniego roku, co jest w tej chwili w wieku około dwóch lat kolonii wygnany, aby szukać schronienia gdzie indziej, jak również jej parę.

Okres ciąży wynosi 107 dni, a dzieci płci męskiej tymczasowo przeniesione do specjalnego otworu aż do narodzin potomstwa w okresie od kwietnia do czerwca. Urodzony akt odbywa się na kilka dni, głównie w światło wydaje się 5 bóbr. Dzieci całkowicie pokryte włosami, mieli zauważalne frezy, oczy otwarte. Właśnie narodził bobryata już spokojnie pójść do wody, ponieważ mogą płynąć od momentu jej powstania. Podstawowa kwota dorosłych monogamicznych, para może złamać tylko ze śmiercią partnera.

żywność

Kanadyjski lub północnoamerykańskie, bóbr zjada tylko wegetariańskie jedzenie. Żywią się tych zwierząt pędów i kory drzew, wybranej wierzby, osiki, brzozy i topoli. Ponadto, jedzenie i wszelkiego rodzaju roślin zielnych (dzbanek, lilia, Ożypałka, tęczówki, trzciny, itd., Aż do trzystu tytułów). Ogromna liczba drzew iglastych – warunkiem ich siedliska. Lipa, leszczyna, czereśnia, wiąz i inne drzewa w swojej diecie mają drugorzędne znaczenie. Dąb i olcha, nie jedzą jednocześnie ubiegać się o swoich budynkach. Dzienna ilość pokarmu jest do jednej piątej wagi zwierzęcia. Potężny kęs i duże zęby pozwalają bobry łatwo poradzić sobie z litego pokarmów roślinnych.

Latem bobry dieta dzielić zielnych wzrosty pasz. W tej jesieni, że są zaangażowane w przygotowania żywności na zimno. Zapasy są umieszczone w wodzie, gdzie są one w stanie lutego zachować swoje cenne właściwości odżywcze. W celu zasilania w lodzie, aby nie zamarznąć, bobry podmokłych go pod nawisem strome brzegi poniżej poziomu wody. Więc nawet po zamrożeniu staw żywność pozostaje dostępna pod grubym lodem.

wytrzymałość

Bóbr kanadyjski, w przeciwieństwie do Eurazji, który został niemal całkowicie odcięty, cierpiał znacznie mniej. Nie jest to gatunki chronione się odnosi; jego numer osiągnie 15 milionów osób, ale przed rozpoczęciem kolonizacji Ameryki Północnej, było ponad dziesięciokrotnie. Zwierzęta te były szeroko polować dla mięsa i futra, i to jest początek XIX wieku doprowadziły do gwałtownego obniżenia ich naturalnym środowisku. Następnie, dzięki działań naprawczych i konserwatorskich, ich liczba znacznie wzrosła.

Człowiek i bóbr

Do tej pory, bóbr kanadyjski w niektórych stanach jest postrzegana jako bardzo szkodliwe zwierzęta jako zwierzęta te zbudowano tamę doprowadziło do zalania obszaru. Jednak ich aktywność konstrukcja jest w stanie całkowicie zniszczyć roślinność na brzegach. Chociaż na ogół Bobry mają dobry wpływ na siedlisk przybrzeżnych i wodnych, tworząc warunki dla rozkwitu różnych organizmów.

Bóbr jest zwierzęciem obywatelem Kanady. On jest przedstawiany na monetach 5 centów. Poza tym, on jest symbolem Nowego Jorku i Oregon, a także przedstawione na plakatach Kalifornii i Massachusetts Institute of Technology.

Shub: bóbr kanadyjski

Ten płaszcz jest od dawna doceniane w Rosji. Jest to niezwykle puszyste, miękkie i bardzo ciepłe futro. Posiadającym podkładu, że doskonale nadaje się do rosyjskich warunkach klimatycznych i jest w stanie chronić przed każdą pogodę. Taka warstwa jakości skarpety (jest on uważany za jednego z głównych kryteriów w hierarchii cennych futer) przewyższa nawet nory. Ponadto, bóbr nie boi się wilgoci i jest wśród futer jest ogromną rzadkością. Jest również pod mokrego śniegu dostaje tylko puszysty.

To futro nie jest najłatwiejsze. Exclusive, a zatem uważane za najdroższe futra wyrywanie. Technologia vyschipa jest procesem biżuteria czasochłonne, co znacznie zwiększa koszty futra, robiąc go szczególnie przewiewne i światła. Papier używany tylko całych skór młodych zwierząt. Dla każdego zakresu kolorów element jest dobierana indywidualnie. Czasami może to potrwać rok. Chociaż w wyniku tego, że staje się prawdziwym obrazem harmonijnej gamie barw, opalizujące naturalne odcienie od jasnego do ciemnego.

ciekawostki

  • Podczas kąpieli płaski ogon bobrowy jest prawdziwy dla zwierząt wiosło.
  • Bóbr jest uważany za drugi co do wielkości (po kapibary) gryzoni żyjących obecnie.
  • Kiedy sytuacja nadzwyczajna głośno uderza ogonem na wodzie w celu zapobieżenia ich bliskim.
  • Zwierzę ma webbed stóp, co czyni go doskonałym pływakiem.
  • Beaver podwodny może pozostać przez piętnaście minut.