491 Shares 8414 views

Wyspy Niedźwiedziej (Norwegia): opis, zdjęcia

Wyspa Niedźwiedzia – część małych rozmiarów ziemi na Morzu Barentsa. Jest również graniczy z Morzem Norweskim. Jest to południowa część Spitsbergenu. Ma powierzchnię 180 tys. km. Geograficznie należy do Norwegii.

hydronim

Nazwa wyspy nie był wypadek. Aż do 1596 roku, Europejczycy nie iść w głąb Arktyki, niedźwiedzie polarne, dlatego nie widać. Holenderska ekspedycja, zbliża się do wybrzeży nieznanego obszaru lądowego na Morzu Barentsa, zobaczył na brzegu pięknego majestatycznego zwierzęcia, który próbował wspiąć się na pokładzie. To na cześć zwierzęciu i wyspa zawdzięcza swoją nazwę – Bear.

Kiedy i kto otworzył Wyspa Niedźwiedzia?

Odkrywcy wyspy są Holendrzy W. Barentsa i Jacob van Heemskerk. Oficjalna data otwarcia tego kawałka ziemi jest uważana za 10 czerwiec 1596 Do tej pory obszar ten nie został zaludniony i jest ledwie wspomniano w starożytnych zapisach marynarzy. Po otwarciu holenderskiego osiadł tutaj i parking od wielu lat rozwinęła połowów wielorybów.

Pod koniec XIX w Norwegii na podstawie oficjalnych dokumentów wchodzących w jego skład archipelagu Svalbard. Wyspy Niedźwiedziej (Morze Barentsa), jako jej część, też zaczął należeć do Królestwa.

Od 2002 roku obszar ten został uznany za obszar chroniony, wszelkie działania polowania są zakazane i uważane za kłusownictwo.

Na wyspie (krótko)

Według naukowców, wyspa powstała 400 milionów lat temu. Znajduje się na granicy dwóch mórz: w zachodnich wybrzeży są myte przez norweski, a od wschodu – na Morzu Barentsa. Linia brzegowa jest wcięte, istnieje wiele płytkich zatokach. W południowej i południowo-wschodniej części topografii wyspy wznosi się tworząc niską plateau. Najwyższy punkt – Góra Urd (535 m). Wyspa Niedźwiedzia na północnych obrzeżach reprezentowane nizinnych równin, przez który przepływa duża liczba małych rzek. Istnieje wiele jezior i strumieni. Wszystkie z nich są pochodzenia lodowcowego. Dominującymi strefy naturalne – las-tundry i tundrę.

klimat

Wyspa Niedźwiedzia Polarnego należy do strefy klimatu. Warunki pogodowe są niekorzystne dla stałego zamieszkania. Na wyspie wysokiej wilgotności względnej, w dużej liczbie rocznych opadów (2000 mm), które spadają na ziemię jako deszcz, mżawka i mgła. Zima opadów prawie zatrzymał się, ale ponieważ nie ma stałego pokrywa śnieżna tutaj. Średnia temperatura stycznia – -18 … -15 ° C, w lipcu – +10 ° C.

Biota

Flora i fauna wyspy są charakterystyczne dla tundry. Najczęstsze typy roślinności – jest mchów, porostów i krzewów. Zwierzęta można znaleźć tutaj fox, uszczelnienie brodaty foka obrączkowana. Ale niedźwiedzie polarne i nie tak często. Są to niewielka liczba. W wodach przybrzeżnych, rzek i jezior znaleźć wiele gatunków handlowych ryb.

populacja

Wyspy Niedźwiedzia nie jest wypełniana konsekwentnie. Tylko od czasu do czasu jest uzasadnione wyprawa na określony okres czasu. Jest to głównie organizacje ekologiczne, które są zaangażowane w badaniu zagadnień ochrony środowiska, a także pracowników stacji pogodowych.