679 Shares 3029 views

Demantoid (kamień): Właściwości, znak zodiaku, cena za karat

Nazwa tego klejnotu przeplatają niemieckiego Demant słowo i greckich Eidos, co oznacza „diamond-like”. Kamień jest wiele zieleni granat, ale w porównaniu z innymi minerałami z tej grupy, ma wyłączne współczynników załamania światła i rozproszenia światła, co czyni go najbardziej żywy, jasny, opalizujący. Demantoid – rzadki kamień, co wyjaśnia jego wartość estetyczną i wysoki koszt.

Początki rosyjskiej chryzotylu

Demantoid depozyt został odkryty w 1874 roku w górach Uralu średniowiecza na Bobrovka rzeki. Po 19 latach, kamień został zaprezentowany na wystawie w Paryżu, który stworzył poruszenie wśród ekspertów i zwykłych odbiorców. Pod koniec XIX – początku XX wieku. Demantoid zaczął aktywnie eksportowane do wielu krajów. Z powodu niezwykłej urody, stał się jednym z najbardziej popularnych biżuterii w szlachty krajowej i zagranicznej.

W przededniu pierwszej wojny światowej, rekordowa liczba kamienia zostały wyodrębnione w Rosji – ponad 100 kilogramów. Największe próbki osiągnęły ciężar od 150 do 252 karaty. Po 1918 Demantoid złoża naturalne stały się rzadsze. Dziś praktycznie niemożliwe, aby zobaczyć aspektach gem, o masie większej niż 2 karaty mieć. Musujące jak tęcza, minerału na świecie o nazwie Ural szmaragdu lub rosyjski chryzolit.

Cechy fizyczne Demantoid

Najrzadsze i dlatego najbardziej cenne jest uważany za kamień z bogatym kolorze zielonym. Bardziej powszechne brązowawe kryształy lub żółtym zabarwieniu. Demantoid niezwykłą cechą, która odróżnia go od innych granaty są wtrącenia wewnętrzne włókna azbestowe złoty rozbieżnych promieniowo lub w postaci promieni słonecznych.

Typowo, naturalne kamienie, są okrągłe lub nieco wydłużony kształt powierzchni od dziesiątych do 10 mm. Po kamieniu przetwarzania biżuteria przybiera formę diamentu, ale znacznie przewyższa go w grę światła na twarzach. Ze względu na doskonałą dyspersję Demantoid zdolny przepełnienie nawet w ciemności.

twardości mineralnej nie więcej niż 7 jednostek, a więc korzystne jest stosowanie do wytwarzania zawieszki, naszyjniki, zawieszki ozdoby, to znaczy, nie styka się z twardych powierzchni. Mimo starannego obsługi pierścienie i bransolety będzie mógł służyć jego pan więcej niż jedną dekadę.

Demantoid kamień mężczyzna czy kobieta?

Ten cenny minerał należący do kategorii uniwersalne, noszą to są ludzie obu płci. Demantoid kobiety dawać miłość szczęśliwe i silne małżeństwo, mężczyźni – rozwoju zawodowego i finansowego dobrobytu.

Biżuteria Demantoid są idealne zielonooka blondynka, podkreślając ich zmysłowej kobiecości. Spalanie brunetka, ubrana kolczyki, bransoletki i pierścionki z kamieniami półszlachetnymi Uralu nabywać niepowtarzalny urok, tajemnica, zaskakujące podobieństwo do Mistrzyni Copper Mountain, znanych dzieł Pawła Bazhov.

Uważa się, że nie Demantoid lubią sąsiedztwo z innymi kamieniami, więc powinien być noszony oddzielnie od innej biżuterii. Magia cechą tego minerału zwanego wierność do jednego właściciela. Są sprzedawane lub oddawane jako dar dla innej osoby, zielony granat nalot może nagle przepaść, a nawet pękać.

Właściwości lecznicze unikalnego klejnotu

Jak już wspomniano, Demantoid – kamień mniej wspólnego, więc jego zdolność do wpływu na zdrowie ludzi zostało dostatecznie zbadane. Niemniej jednak eksperci uważają, że biżuteria z tego minerału może przynieść ulgę w niektórych chorób.

Mężczyźni problemy z potencją, zaleca się nosić złoto oprawkach w kamieniu na środkowym palcu prawej ręki. Pary, gdzie jeden z małżonków cierpi na niepłodność powinien kupić srebrne bransoletki z Demantoid. Wkrótce potem możliwe będzie czekać na dodatek do rodziny.

Wisiorki, naszyjniki i naszyjnik z zielonym klejnotem pomogą w leczeniu bólu gardła, zapalenia oskrzeli i astmy, przyczyniają się do normalizacji ciśnienia krwi, poprawia krążenie krwi, chroni serce przed wysokimi obciążeniami.

Demantoid kompatybilny ze znakami zodiaku

Według kanonów astrologicznych, aby przynieść szczęście Demantoid znaków odnoszących się do elementów powietrza i ognia, z wyjątkiem Barana. Bezkompromisowa Wodnik zielony granat staną się bardziej elastyczne i przychylne, dać szczęście w biznesie i życiu miłosnym. Niezdecydowany Libra dowiedzieć się, jak prawidłowo zarządzać czasem, pozbyć się nieśmiałości i niepewności. Gemini będzie znaleźć równowagę między jego dwa „ja” znajdzie harmonii w relacjach rodzinnych.

Osoby urodzone w okresie od 23 lipca do 23 sierpnia, jak wiadomo wolą dowodzić i podbić, aby być w centrum uwagi, nie znosi krytyki, ale jednocześnie podatne na choroby serca. Pierścionek z Demantoid, przedstawił majestatycznego lwa, pomoże wygładzić ostre krawędzie jego charakteru, a także nagradzać właściciela w dobrym zdrowiu.

Sagittarians też nie będzie zbędny mieć Demantoid. Kamień ustawiony w srebro lub złoto, pozwoli wojujący Strzelec zatrzymać widząc wokół niego kilka wrogów, tolerancyjny ludzkich wad, aby pozbyć się nawyku beztrosko wydawać pieniądze, poziomu proporcjonalnego ryzyka i zagrożenia dla własnego dobrego samopoczucia.

Jest to sprzeczne z noszenia biżuterii z zielonym klejnotem

Między innymi mineralne tajemnicza wpływ na ludzką psychikę uspokajający, nadający całości pewne zimna, apatia, obojętność. Dlatego astrologowie nie zalecamy, aby uzyskać Demantoid osoby urodzone pod znakiem Ryb, które już cierpią z powodu braku witalności.

Minerał ten jest tak enigmatyczny i słabo znane, że zasługuje na napisane o nim objętościowego sztuki monografii, wyposażony w epitetu „królewski, wspaniały, boski”, albo przynajmniej rygorystyczny prace naukowe z krótkim zwanych „Demantoid (Stone) właściwości.”

Baran – całkowitym przeciwieństwem Ryb. Tacy ludzie nie są pozbawione agresji, ale czyste myśli i działania bez winy. Mogą być noszone Demantoid tylko w postaci biżuterii, takich jak kolczyki, spinki do stadniny i nie przypadkowo wzmacniają negatywne cechy ich charakteru i nie umniejsza pozytywne cechy.

Reszta zodiaku może być w stanie zaprzyjaźnić się z pięknych kamieni musujące, używając go jako talizman przepowiadając sukces we wszystkich swoich przedsięwzięciach.

Ile są Demantoid biżuteria

Dziś, kupić prawdziwy Ural Demantoid prawie niemożliwe. Od lat 20. ubiegłego wieku wydobycie tego minerału w Rosji prawie całkowicie ustał. Dlatego jest ona dostępna tylko w zabytkowej biżuterii, wykonane na przełomie XIX-XX wieku. W naszych depozytów terminowych klejnotów, które są podobne pod względem ich właściwości z zielonym granat, odkrytej w Kenii, Namibii i Tanzanii. Nowoczesne jubilerzy pracują głównie ze szlachetnych kryształów wydobywanych w Afryce.

Pomimo faktu, że importowane minerały nie przejść do dowolnego porównaniu z rosyjskim diamentem Demantoid zakup, cena za karat których będzie poniżej 350 $ (około 22300), nie uda. Wiele zależy od urody, wartości, stopnia obróbki kamienia. Im większe kryształy, tym wyższa wartość. Niezależnie odróżnić prawdę od Demantoid szmaragdy, granaty, cyrkoniami i chryzolitami wystarczająco trudne. W razie wątpliwości lepiej szukać pomocy doświadczonego jubilera.