735 Shares 7185 views

Jak dziecko ochrzcić? Co trzeba wiedzieć pierwszy

Chrzest – rodzaj oczyszczania z możliwym zanieczyszczeniem, instrukcja przyjść do Boga na właściwej ścieżce. W mistycznym sensie jest to również rezygnacja z szatanem, aby wykazać, że życie człowieka na zawsze związany z Bogiem. Normalnie chrzest odbywa się w dzieciństwie, ale możliwe jest, znacznie później, Kościół nie ogranicza nikogo w jego dążeniu do absolutu. W tym artykule przyjrzymy się, w jaki sposób chrzest dziecka.

Najpierw musimy ustalić wybór chrzestnych. Głównym warunkiem – pokrewieństwo prysznic, wspólne poglądy na wychowanie dziecka. Musisz mieć pewność, że nie tylko pomóc w różnych sytuacjach, aby pomóc, ale także móc korzystać dziecku. To nie znaczy, że będzie automatycznie strzelać odpowiedzialność za chrześcijańskie wychowanie dzieci, to bardzo przesunięcia ciężaru na cudze barki. Wręcz przeciwnie, mówimy o podjęciu zobowiązania wobec Boga i Kościoła, aby pokazać na przykładzie życia próbki w sposób chrześcijański.

Co jest niezbędne do chrztu dziecka? Wymagane artibuty – krzyż i koszulę, w której dziecko wpada w czcionce. Ta koszula można kupić w świątyni, gdzie będzie ona ulegać chrzest procedury lub uszyte z prostych materiałów. Ale nie zapomnij o krzyż na plecach. Potrzebujesz więcej buty lub kapcie. Pamiętaj, że jest to zgodne z tradycją Kościoła. Wiele świątyń są bardzo wrażliwe na monitorze podobne przedmioty.

Jak jest dziecko ochrzcić, zostaniesz poinformowany jest bezpośrednio w świątyni. Świece wymagają że najłatwiej kupić bezpośrednio w siedzibie Kościoła przed sakramentu. Kup świece, nie żałuję – są one niezbędne dla ochrzczonych i procesji. Część świece podanych datki.

Sam proces trwa około 40 minut. Początkujący przeprowadzenia sakrament zazwyczaj nie pozwalają. Doświadczony kapłan wie lepiej jak chrzest dziecka. Na początku offset „ban” – specjalne modlitwy, po której znajduje się wyrzeczenie się szatana i przyjęcie prawosławia. Krzyż jest również widoczne, gdy opierając sakramentalnych słów, po którym dziecko trzykrotnie zanurzone w wodzie. Tymczasem ojciec mówi te słowa: „ochrzczony sługą Boga (sługą Boga) (nazwa) W imię ojca, amen. I Syna, amen. I Ducha Świętego, Amen. "

Po kąpieli, procesja odbywa chrześniaka (lub córką Boga), którzy umieścić na nowe ubrania i białym krzyżem. Jesteś tylko obrzęd bierzmowania. Ojciec i rodzice chrzestni, czytanie specjalną modlitwę trzykrotnie wykluczających ochrzczony. W niektórych świątyniach, a ponadto jest czytać książki Rzymian w części poświęconej chrztu. Dziecko jest myte wodą święconą, a nad nim wymawiane specjalną modlitwę, podkreślając nierozerwalny związek świata, Boga i chrzest.

Ostatnia aktywność – ogolone dziecka krzyż, który powinien symbolizować poddanie się woli Boga i narodziny nowego życia w Chrystusie. Dziecko ponownie zanurza się w wodzie trzy razy z odpowiednimi modlitwami.

Teraz wszystko zależy od rodziców i chrzestnych. Duch w którym wychować dziecko, gdyby zaszczepić wartości chrześcijańskich – w dużej mierze zależy od nich.

Podsumowując, musimy powiedzieć: nie bójcie się. Nie ma nic trudne lub niebezpieczne jest to, jak chrzest dziecka. Jeśli jest cicho, nie ma nawet czasu, żeby zauważyć, jak zakończyć Sakrament.