575 Shares 3123 views

Aleksandra Nevskogo Church (Tula): historia sanktuarium i jego stan dzisiaj

Starożytnych miast naszego kraju dzisiaj, odzyskać wiele zabytkowych budynków i budowli religijnych. Nie tak dawno temu, wierni obszaru Tula powrócił do dawnej świątyni Aleksandra Nevskogo. Tula – jest to duże miasto, w którym wiele kościołów i katedr. Dzisiaj mówimy o jednym z najpiękniejszych w swoich świątyniach.

Konstrukcja Aleksandra Nevskogo

Euthymios Kharitonovich Kuchin – Tula kupiec trzeciej gildii, który żył w XIX wieku. Zasłynął jako jeden z największych w mieście handlowców futerkowych i asystent burmistrza miasta w Dumie. Evfimiy Kuchin zmarł w wieku 80 lat. W swoim testamencie duchowym kazał zbudować kościół i błogosławię w imię Aleksandra Nevskogo.

Evfimiy Kuchin osobiście mam i miejsce, w którym świątynia ma być zbudowany. Odległe obrzeża miasta od dawna potrzebny własny kościół. Ludzie tutaj żyją proste i skromne środki, i czasami trudno było dostać się do świątyni, która jest w pewnej odległości. Wieść o woli zmarłego kupca jest bardzo zadowolony ze społeczeństwem. Wszystko się doczekać, kiedy kościół Aleksandra Newskiego zostanie zbudowany. Tula w XIX wieku był już bogatym miastem dzięki rozwojowi przemysłu.

Kiedy stało się jasne, że lewa Kuchin 20.000 rubli nie wystarczy, to została otwarta do zbierania datków. Wkrótce konieczna ilość zebrane. Projekt świątyni opracował architekt Bashkirov i twierdził sam cesarz Aleksander II. 12 czerwca 1881 został założony kościół Aleksandra Nevskogo. 07 lipca 1886 roku kościół został konsekrowany i zaczął się parafianom.

Pierwsza świątynia w stylu rosyjsko-bizantyjskim w Tule

Świątynia ta jest wyjątkowa ze strukturą miasta pod względem architektury. Kościół jest wykonana w stylu rosyjsko-bizantyjskim. Świątynia jest zwieńczony dużą głowę, były też cztery dekoracyjny kopuła małym rozmiarze. Dzwonnica została umieszczona nad gankiem, była inna stropodach – nietypowe rozwiązanie dla cerkwiach.

Wnętrze kościoła zostało urządzone jak oryginalne. Obrazy świętych był malowany tylko sufit, ściany pomalowane farbą olejną. Wyraziście spojrzał rzeźbiony dębowy ikonostas. Wielu parafian natychmiast zakochał się w kościele Aleksandra Newskiego. Tula – miasto bogate, którego mieszkańcy w każdym czasie z uprawnień związanych z miłością. Wkrótce po odkryciu świątyni otoczony pięknym ogrodzeniem, ogród kościół został wytyczony obok niego. Prace prowadzono na fundusze klientów. Nieco później, jako darowizny obywateli wpływowych otwarto hospicjum i szkoła kościół z biblioteki.

Historia Kościoła w czasach sowieckich

W 1920 roku kościół został zamknięty i przeniesiony Renovationist społeczności. Po pewnym czasie, budynek kościoła został przeniesiony do szkoły pracy. I ostatni stał się właścicielem Bakery. W 1991 roku kościół został uznany za pomnik historii i architektury.

Ale nawet wtedy, była w opłakanym stanie. Dekoracyjne rozdziały zostały utracone, podstawowy – ścięty, ściany wewnętrzne są wyłożone, a zamiast założona ikonografię pieca.

W potrzebie konserwatorskich i budowlanych fasady. Poprzez aktywne organizacje społeczne w 2003 r wierzących Aleksandra Nevskogo kościół został zwrócony. Tula od dawna czekali na ten moment. Wkrótce rozpoczęto prace konserwatorskie.

świętość ożywienie

Odbudowa świątyni wymagają znacznych nakładów finansowych. Z tego powodu, kościół został przywrócony dłużej niż pierwotnie wzniesiony. W 2005 roku, krzyż był podnoszony nad kościołem. Stopniowo elewacje zostały otynkowane i pomalowane w historycznych barwach. Następnie pracował w celu przywrócenia freski i wystrój kościoła.

rzeczywiście można zobaczyć kościół Aleksandra Newskiego (Tula) przywrócone w razie potrzeby. atrakcje adresowych i sanktuaria prawosławne: ST. Sophia struktura perowskitu 5. Obecnie świątynia jest ważny, to prowadzone usługi.