568 Shares 6941 views

Co to jest obrzezanie kobiet? Barbarizm, który wciąż się dzieje!

Prawdopodobnie mieszkańcy większości cywilizowanych krajów, w których kobieta nie jest postrzegana jako istota o niższej klasie, trudno sobie wyobrazić, że w wielu krajach nadal stosuje się procedurę obrzezania kobiet. I jest to w strasznych warunkach. A wpływ tej "chirurgicznej interwencji" na życie kobiety jest po prostu straszny. Więc co to jest obrzezanie kobiet? Informacje, które pozwolą wielu zrozumieć, że jesteśmy fantastycznie szczęśliwi, że urodzimy się w normalnym społeczeństwie!


Co to jest obrzezanie kobiet? Dwie interpretacje tego terminu

W większości krajów świata kobiece obrzezanie oznacza całkowicie nieszkodliwą procedurę dla zdrowia, która w zasadzie ma na celu usunięcie wad kosmetycznych narządów płciowych. Na przykład usunięcie nadmiaru tkanki warg sromowych minory. Czasami usunięto również osłonę śluzową, która obejmuje łechtaczkę.

Ale! W 28 krajach wszystko jest daleko od sprawy! Są zupełnie inne operacje. Więc kobiece obrzezanie! Dlaczego to, na przykład, w Afryce? A co to jest obrzezanie faraona, a także Sunna i wycięcie?

Na początek istnieją trzy rodzaje obrzezania kobiet. Po pierwsze: tylko wycięta jest skóra fałd wokół łechtaczki, czyli stale otwarta, a tym samym bardziej wrażliwa. Nazywa się słoneczny.

Drugi sposób: łechtaczka i mała szyjka są całkowicie usunięte. Procedura ta nazywana jest wycięcie lub klitoroektomia. Oczywiście, po takiej interwencji, pełne życie seksualne kobiety jest pod wielkim pytaniem. Oznacza to, że będzie to obowiązek małżeństwa, ale w żaden sposób nie będzie miał szansy zabawy!

I, wreszcie, trzecia opcja. To jest faraoniczne obrzezanie. To jeszcze gorsze. Po usunięciu minory płucnej i łechtaczki duże wargi są szyte tak, że otwór jest minimalny. Nawiasem mówiąc, tkaniny mogą być szyte tak, że intymne powinowactwo będzie niemożliwe z zasady. Jeśli zostanie podjęta decyzja, że trzeba dopuścić, aby dziewczyna spełniła obowiązki małżeńskie i narodziny dzieci, to otwarcie rozszerza się (znowu, chirurgicznie).

Teraz staje się jaśniejsze, co to jest obrzezanie kobiet. Ale to nie wszystko! Okazuje się, że te manipulacje są przeprowadzane z dziewczynkami, które mają około 5 lat. Żadna sterylność i użycie specjalnych narzędzi (a także znieczulenia) w wielu przypadkach nie wchodzi w grę. Jako narzędziem, co można wykorzystać jest wygodniejsze: nożyczki, szkło, nóż.

Dlaczego kobiety są obrzezane?

Odpowiedź na to pytanie z punktu widzenia jakiejkolwiek osoby zdrowej jest po prostu śmiertelna! Uważa się, że wycięcie i obrzezanie faraona gwarantują, że kobieta będzie wierna swojemu mężowi i nie stanie się dziewicą łatwej cnoty. W związku z tym, dziewczyna, która nie była obrzezana w dzieciństwie, nie może zostać żoną godnego człowieka. Jest z definicji prostytutką.

Czy to jest nadal praktykowane?

Niestety – tak! Na przykład w Wielkiej Brytanii taka procedura była zabroniona prawnie dopiero w 1985 roku. Nawiasem mówiąc, bliską uwagę publiczności na to, co jest kobiecego obrzezania, i jak to się dzieje, przyciągnęła ciemnoskóry model Varis Dirie. Ta wspaniała kobieta znalazła siłę, aby powiedzieć światu o barbarzyństwie, które wciąż dzieje się na świecie!