355 Shares 4844 views

Pokrovskoye-Streshnevo, Theotokos

Świątynia w wstawiennictwem-Streshnevo jest jednym z istniejących ośrodków kulturalnych. Opierając się na nim, istnieje wiele różnych działań zmierzających do spędzania wolnego czasu w stolicy naszego kraju. Świątynia przyciąga turystów jako unikalny zabytek architektury i kultury, zawiera wizytę w prawie wszystkich programów turystycznych w Moskwie. Ponadto, jest to centrum życia duchowego, to miejsce, gdzie znajdują się wierzący i utrzymywane uwielbienie.

Historia świątyni

Na terenie posiadłości, która dziś mieści się Kościół wstawiennictwem NMP w Pokrovsky-Streshnevo było dawniej nieużytki Podelki, który został po raz pierwszy wspomniano w dokumentach odnoszących się do 1585 roku. W tych dniach miejsce należało Elizar Blagovo – dość dobrze znana osoba. Jego nazwa nieużytki prawdopodobnie otrzymał od gęstych lasów świerkowych, które panowały w okolicy.

Pierwszy kościół w Pokrovsky-Streshnevo został zbudowany na początku XVII wieku na urzędnika inicjatywy MF Danilova. Na tym kościele po raz pierwszy wspomniano w 1629 roku. Według niektórych badaczy, kościół został zbudowany w 1620 roku, kiedy M. F. Daniłow kupił ziemię od krewnych Boyar AF PALITSYNA. Istnieje wersja, że kościół w Pokrovsky-Streshnevo powstał kilka lat wcześniej, w 1629 roku został dołączony do niej refektarz.

W tej wersji zgodzić i właścicieli nieruchomości, którzy posiadali ją znacznie później. Jednak dokładna data budowy świątyni nie jest jeszcze znana. W okresie od początku XVIII do końca XIX wieku kościół w Pokrovsky-Streshnevo on wielokrotnie przebudowywany i prawie stracił swoją pierwotną architekturę.

Badania przeprowadzone w trakcie prac konserwatorskich w latach trzydziestych ubiegłego wieku, pozwoliło przywrócić mu jego wygląd niepewny w XVII wieku.

cechy świątynia

W przeciwieństwie do wielu czasu budowli religijnych, świątynie, Basil w ochronie-Streshnevo ma występ na ołtarzu wschodniej elewacji. Zamknięty sklepienie korcem zakończone „Slide” wspornika, który wieńczy głowę. Szerokie ostrze zostało podzielone równo na trzy jego fasady ogrodzenia; drzwi została umieszczona w centrum północnej elewacji.

Inną cechą kościoła – małe wąskie otwory, które są zlokalizowane na wschodniej elewacji, u boku lekkich okien. Jednym z takich okien lancet zachowane dziś na wschodniej fasadzie świątyni, pomiędzy dwoma oknami świetlnych, które później zostały rozszerzone.

Archeolodzy odkryli podczas wykopów pod podłogą terenie świątyni dwóch ceglanych filarach, które strukturalnie nieuzasadnionych do takiej objętości. Pozwoliło to badacze sugerują, że początkowe bardziej ambitny projekt w trakcie budowy, z nieznanych przyczyn została zmieniona. Ściany świątyni zostały otynkowane znacznie później, tak oryginalny kolor z czerwonej cegły kontrastujące z białymi detalami architektonicznymi.

Najbardziej interesujące jest najstarszą częścią którego początki sięgają XVIII wieku. Tu i teraz można zobaczyć elementy nieodłączne w czasie Piotra. Utrzymując kompozycję, która istnieje w rosyjskiej architektury pod koniec XVII wieku, dalszy rozwój szczegółowych form architektonicznych i dekoracyjnych, które wyraźnie podkreśla zależność od zachodnioeuropejskiej wpływów.

restrukturyzacja świątynia

P. I. Streshnev – właściciel majątku – w 1750 roku rozpoczęła restrukturyzację w kościele wstawiennictwem wstawiennictwem-Streshnevo, podczas którego struktura nabytych cech baroku. Jednak planowana konfiguracja budynku w momencie pozostaje taka sama. Dziesięć lat później, świątynia zbudowana dzwonnicę (trójwarstwowej). Po tym, kościół prawie nie zmieniła wygląd aż do końca XIX wieku.

Świątynia w XIX wieku

W czasie inwazji francuskiej został zdobyty ostatni Pokrovskoye-Streshnevo. Świątynia została zbezczeszczony – to wystawił stajni. Po zwycięstwie nad najeźdźcą (1812) to pereosvyatili. Nieco później dzwonnica została odbudowana, a dokładniej jego górną kondygnację.

Dziesięć lat później (1822) kościół został przebudowany w stylu empire. Eklektyczna elementy pojawiły się w harmonii architektonicznej struktury w 1896 roku.

Streshneva – właściciele dworu

W drugiej połowie XIX wieku, przybycie znacznie wzrosła. W tym czasie majątek należący Księżniczkę EF Shahovskaya-Glebova-Streshneva. Nie planujemy rozszerzyć starożytną świątynię, ale dlatego, że próbował zabezpieczyć część parafii do innej parafii. Niemniej jednak, że nie udało się zrobić.

Należy zauważyć, że właściciele nieruchomości byli Streshneva przez dwa i pół stulecia. To był neznatny do 1626 wyścigu. Ale potem E. L. Streshnevoy żonaty Mihail Fiodorowicz Romanowa – rosyjskiego cara. W tym małżeństwa urodziło się dziesięcioro dzieci, w tym Aleksiej Michajłowicz – przyszłość rosyjskiego cara. Od tego czasu, wyścig podjęła poczesne miejsce w hierarchii sądowej.

EP Streshneva – jeden z właścicieli dworu – żonaty FI Glebova. W 1803 roku udało jej się dostać na prawo jego rodziny nosić podwójne nazwisko: Streshneva-Glebov. W ten sposób wieś i otrzymał kolejną nazwę – Pokrovskoye-Glebovo.

Petycja do duchowego konsystorzu Moskwie złożył rozbudowę kościoła w 1894 roku, parafianie wstawiennictwem-Streshneva. Świątynia zaczęła odbudowywać: demontaż starej refektarz, wybudowane dwie nowe kaplice – Piotra i Pawła i Nikolaya Chudotvortsa. Środki przeznaczone dla tych prac bogaty kupiec P. P. Botkin, szanowaną osobą w mieście, członek partnerstwa „Peter Botkin and Sons”, zajmujących się handlem herbaty. W 1905 roku mury kościelne i sufit były pomalowane.

Okres porewolucyjne

W latach dwudziestych ubiegłego wieku majątek został wyposażony w muzeum. Ale w mniej niż dziesięć lat, a muzeum, a kościół został zamknięty, dzwonnica została częściowo zniszczona. Nieco później został przeniesiony do Ministerstwa Lotnictwa. W 1931 Mosoblispolkom postanowiła zamknąć Kościołowi Protection w wstawiennictwem-Streshnevo. Ojciec Piotr – opat świątyni, został aresztowany, a jego los jest nieznany.

Po wojnie z hitlerowskimi Niemcami (1941-1945) w świątyni wstawiennictwem-Streshnevo laboratorium danego paliwa związanego z Instytutu Badawczego Lotnictwa Cywilnego. Od tej chwili aż do końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, wygląd kościoła znacznie się zmienił: nie zaginął głowę świątyni, a oryginalny wystrój wnętrz, rozebrano górną kondygnację wieży, a nieco później eksperci znalezione na fasadach wietrzenia powierzchni muru, znacząco zmieniło elementy dekoracyjne elewacji.

Powrót z kościoła do Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej

Rosyjski rząd jego decyzja w 1992 roku przekazał świątyni Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego. W tym czasie rozpoczęła kampanię na dużą skalę, aby zebrać datki na odbudowę kościoła wstawiennictwo we wstawiennictwo-Streshnevo. W grudniu 1993 roku świątynia została konsekrowana pełną rangę.

Dużo pieniędzy, jak również sił fizycznych i duchowych zainwestowane w ożywienie swoich czcicieli miejskich świątynnych. Tylko w zimie 1994 roku został całkowicie zastąpiony dach i zainstalowano krzyż i kopuły. Już na Boże Narodzenie 1995 dla samotnych starszych ludzi w świątyni zorganizowano pokaz w wykonaniu grupy dzieci, jak również daje prezenty.

Pamiętałem parafian i święto Objawienia Świętej, która odbyła się w kościele w 1995 roku. Po Liturgii, parafianie szli w procesji do Jordanii i ojca Giennadija (Trokhin) konsekrowanego w źródle parku.

Pokrovskoye-Streshnevo, świątynią Matki Boskiej: przywrócenie

Prace konserwatorskie rozpoczęły się w świątyni, w późnych latach osiemdziesiątych pod auspicjami „Rosrestavratsiya”. Projekt renowacji opracował znany rosyjski architekt S. Kiselev. W trakcie kluczowych elementów architektonicznych budynków zostały przywrócone, większość elementów dekoracyjnych.

Istniejące dziś w ikonostasu Church (dwustopniowego) ozdobione ikony, które zostały napisane w artystycznej przedsiębiorstwa ROC w Sofrino w stylu kolorowych litografii, naśladując starożytnego rosyjskiego malarstwa. Ikonostas jest ustawiony w 1996 roku. Wnętrza ponownie malowane w okresie od 1988 do 2000 roku.

Rekonstrukcja i przywrócenie dawnej świątyni i nie zatrzymują się. W maju 2006 roku przez białoruskich specjalistów kierowanych przez SI Byshnevym zakończył prace nad ostatnim z trzech wielkich fresków znajdujących mozaiki na fasadzie świątyni.

W 2015 roku, wykonawca Ltd. „Promproekt” na przyznanych środków pochodzących z budżetu Moskwy wzmocnione hydroizolacji fundamentów, został przywrócony biały kamienny cokół, odrestaurowane elewacje zabytkowych kolorach, odrestaurowany marmurowe podłogi, odnowione okna i drzwi wykonane z drewna dębowego.

Świątynia w wstawiennictwem-Streshnevo zmienił swój wygląd wiele razy. Jednak pomimo tego, że jest nieocenionym historycznego i architektonicznego pomnik odziedziczony modelu świątyni należącej do początku XVII wieku. Kościół wstawiennictwem we wstawiennictwo-Streshnevo Dzisiaj jest pod ochroną państwa jako cenny zabytek architektury. Wszedł do kulturalnego i edukacyjnego kompleksu „Pokrovskoye-Glebovo-Streshnevo”.

Na jesieni 2011 roku, Patriarh Kirill przyznano starożytnej świątyni zaszczytny status patriarchalnej klasztoru. relikwie przechowywane w kościele:

  • ikony wstawiennictwem Matki i Chudotvortsa Nikolaya;
  • płaszcz pod Wstawiennictwem NMP;
  • Relikwiarz.

Adres i godziny otwarcia

W świątyni znajduje się pod adresem: Pokrovsky-Streshnevo, Volokolamsk autostrady, 52 do 1 (obok stacji metra „Schukinskaya”). Świątynia jest otwarta codziennie od 8.00 do 20.00. W niedzielę rano serwis rozpoczyna się 7.00.