433 Shares 979 views

Dlaczego nie można wejść na pasek: pięć najbardziej niewytłumaczalne przesąd

Wiele osób pochłaniają bardzo dziwne informacje z mlekiem matki. Na przykład, gdy droga biegnie przez czarnego kota, zaczynają wypluwać przez poboczu lub krzyża. Mało kto zna odpowiedź na pytanie, dlaczego nie możemy krok nad barem? Albo, co jest tak niebezpieczne dla liczby trzynastu? Akceptujemy je jako prawdy absolutnej, przekazywana z pokolenia na pokolenie. Oto najbardziej popularne przesądy i uprzedzenia. Pojawienie z których każdy jest zrozumiałe, choć nie zawsze racjonalne.

Dlaczego nie można wejść na pasku?

Jest to dość powszechny przesąd u sportowców. Dla kulturystów bar jest to rodzaj „świętej krowy”. Oni nie chcą urazić nieożywiony przedmiot, z którym umowa codziennie. Według niepisanych reguł sportowców, pasek nie mogą być przekraczane, kopiąc i usiąść na nim. Choć niektóre, zwłaszcza temperamentu kulturystów w sercach dać kopa pocisku. W tym celu mają większą szansę, aby uzyskać taką samą ulgę od swoich kolegów. W kręgach sportowych nie było walk nad brakiem szacunku do pręta. Nie żartuję. Nawet w razie upadku sportowcy wolą lądować na brzuchu na szyi niż do kroku przez powłokę. Nawiasem mówiąc, jeśli przypadkowo krok nad barem w konkursie, sędziowie są całkowicie zrezygnować z podejścia. Że jest zrobione z pierwszego „dlaczego”. Nie można przechodzić nad poprzeczkę – pierwsze miejsce w rankingu najbardziej zabobon niewyjaśnionych objawów.

Dlaczego czarny kot przynosi pecha?

Przesąd o „powiedzieć nie szczęścia, jeśli czarny kot przejdzie drogę” jest bardzo obraźliwe dla właściciela kota. Zapewniają one, że nauka udowodniła, że jest czarny kot najbardziej spokojny, łagodny, przyjazny i nie niebezpieczne dla ludzi. Znak ten ma pochodzić od czasów króla Anglii Karola pierwszy. Zaczął czarnego kota na szczęście, ale z jakiegoś powodu nie chciała, żeby doprowadzić go. W średniowieczu wierzyli, że czarownice są w stanie przekształcić się w tym wdzięku chetyrohlapoe. Dlatego, drogi krzyżowej czarny kot jest to pewny znak, że diabeł jest oglądanie tego człowieka. Aby chronić się przed ludźmi czary splunąć trzy razy przez lewe ramię.

Dlaczego liczba 13 jest strach?

Teraz będziemy notować zapełni się dawne uprzedzenia. Strach przed numerem 13 ma swoje korzenie w Skandynawii. W mitologii skandynawskich krajów pokazują niepożądaną Loki – bóg niezgody i zła – który przybył na święto w Valhalli bez zaproszenia. Okazało się, że okazało się, że Loki trzynasty gość. Pozostali bogowie nie chcą tolerować złego boga przy stole i próbował go kopnąć, w związku z czym rozpoczął bójki i został zabity przez boga wiosny i Balder światła. Podejrzenie wśród 13 stopniowo rozprzestrzenił się na kraje europejskie. Lęk przed nim wzrosła w chrześcijaństwie. Uważa się, że Judasz, który zdradził Jezusa, był trzynasty gościem przy stole.

Szczególnie przesądni ludzie wciąż nie próbują radzić sobie z liczbą mistyczną. Niektórzy deweloperzy są „przekazywane” w liczbie kondygnacji numerovke 13. Inni nie są przewidziane na ten dzień ważnych wydarzeń. Piątek 13 dla wielu staje się osobistą „Armageddon”.

Dlaczego nie może chodzić pod drabiną sytuacji?

Ten przesąd jest jednym z najstarszych. Jest więcej niż 5000 lat. To urodzony w starożytnym Egipcie i ma bardzo proste wytłumaczenie: schody do ściany stanowić święte Egipcjanom kształt – trójkąt. Dlatego przejście przez nią było równoznaczne z profanacją bogów.

Późniejsze etapy zostały przypisane do demonicznych cech: zła, zdrady, śmierci. Ponieważ była oporta na krzyż z ukrzyżowanym Jezusem Chrystusem. A w starej dobrej Anglii pod schodami musiałem przejść przez wszystkie przestępców na ich drodze na szubienicę.

Dlaczego sól Rozproszone ludzi prowadzi do kłótni i niepowodzeń?

To też zajmie około 5000 lat. Więcej BC kiedy starożytni Sumerowie rozlewa sól starannie zebrane i rzucił ją przez lewe ramię, aby uniknąć katastrofy. Później zajął się ten rytuał Egipcjan i Greków.

Sól jako przyprawa było drogie. Dlatego ci, którzy go rozlane, często kłócą się rodzinę.

Mamy załatwione pięciu najpopularniejszych przesądów i uprzedzeń. A teraz na pytanie, dlaczego nie można wejść na pasek, wiesz, co powiedzieć.