148 Shares 2470 views

Nazwy ikon ze zdjęciami. Wartość ikon

Prawosławne ikony, ich nazwy i wartości – ważnym aspektem badania Christian Science. home każdy chrześcijanin jest bardzo trudno sobie wyobrazić bez różnych ikon, z których każda ma swoje znaczenie. Jako historii religii, wielu z nich uwierzyło znanych wiele wieków temu. przekonania religijne osób utworzyły już bardzo długo, ale ikona ta nie traci szczególne znaczenie kulturowe i historyczne dla zgromadzenia wielu kościołach i świątyniach. Prawosławne ikony, zdjęcia i nazwy im odgrywać ważną rolę w gojeniu duszy ludzkiej i jej zbliżenia do Pana.

Uważa się, że każdy święty może niewidocznie pomóc nawet w najbardziej pozornie beznadziejnej sytuacji. Dla niektórych świętych powinien szukać pomocy z jakiejkolwiek poważnej sytuacji. Nazwy prawosławnych ikon i ich wartości zostaną przedstawione w tym artykule. Oprócz opisów i opowieści o cudownych właściwościach każdego obrazu będą miały najbardziej czczonych i zdjęcia do nich.

W tym artykule dowiesz się, co jest reprezentowane przez wartość każdej ikony, a także zasad modlitwy i cudach, które mogą tworzyć specjalne święte oblicze. Zdarza się, że nazwy ikony ze zdjęciami już zawierać informacje o którymkolwiek z kłopotów można zapisać obraz. Każda ikona jest opisana w kategorii zostaną przyznane szczególne miejsce. Największy autorytet wśród wiernych w Rosji i na całym świecie, jest ikoną Matki Bożej, napisanym przez i przez długi czas są przechowywane w ścianach Kazania świątyń miasta. Ta wielka i masywna ikona jest uważany za główny protektor ludzi w naszym kraju. Wszelkie istotne święto w życiu narodu rosyjskiego nie może obejść się bez rytualnego czczenia w ten sposób, czy ochrzczeni lub święte ceremonii ślubnej kochające serca.

Poniżej zostaną opisane czczone ikony NMP. Zdjęcie i imię, a ich znaczenie będzie również zostać ujawnione.

Wiadomym jest, że Kazan Ikona Matki Boga pomaga wierzącym wydzielić wkrótce zyskać szczęście rodzinne, a od dawna ustalone pary do pokonania niezgody w stosunkach i żyć szczęśliwsi. Ponieważ chroni rodzinę, uczynił ją w każdym domu wiszą w pobliżu łóżeczko dla dziecka był pod pokrywą i ochrony Pana.

Aby szybko poruszać, co obraz Matki Bożej do modlitwy w konkretnej sytuacji, to lepiej, aby dowiedzieć się nazwy ikony Matki. Mówiąc o ikonie Matki Bożej Vladimir, warto zauważyć, że jest ona nie mniej uważany czczony wśród wielu obywateli religijnych. Istnieją dowody na to, że ta ikona przy koronacji królów nagrodzeni najbardziej wpływowy w Imperium Rosyjskim. Ikona ta może się modlić o tym, jak stać się milsze, bardziej o tym, jak znaleźć rodzinę i leczyć z poważnych chorób, a także w jaki sposób pogodzić się z tymi, z którymi nastąpił poważny konflikt. Również obrazem niewidzialnego chroni od nieszczęść i cierpienia matek i małych dzieci, którzy są w trudnej sytuacji. Na szczycie tego wszystkiego, ikona ta pomaga niepłodności i innych zaburzeń narządów rozrodczych, a także kobiet w ciąży i matek karmiących. Jest to najbardziej popularny ikona Matki. Zdjęcia i nazwiska innych obrazów zostaną również przedstawione w tym artykule.

Jak stało się jasne, z opisu nawet tych dwóch ikon niemal wszechmocny moc Matki, jednak, podobnie jak wielu innych ikon w Kościele prawosławnym. Dlatego tak ważne jest, aby każdy wierzący wiedzieć ikony Matki Boskiej z nazwiskami. Każdy chrześcijanin musi znać przynajmniej kilka faktów o znaczeniu pewnych obrazów, a także kilka informacji o życiu w świętym prawosławnym.

Wiadomym jest, że Pan wysłuchuje tych, którzy za nim, obserwując wszystkie prawa religijne i duchowe. Ufność w Boga i być szczęśliwym. Poniżej znajdują się najbardziej czczone ikony Bogarodzicy, nazwę i wartość każdego z nich.

Ikona Matki Bożej „korzystne niebo”


Ta cudowna ikona naucza o modlitwę, aby wrócić na właściwą drogę, i że ludzie zmarli w zaświatach był cichy i dobry. Chwalcie ikona 6 marca do starego sposobu, a w dniu 19 marca nowy styl.

Ikona Matki Bożej „Desperate pojedynczy nadziei”


Niektóre nazwy ikon, rzadko można usłyszeć w użyciu kościoła, ale nie pozbawić ich władzy. Pomimo faktu, że świadczy o małej popularności tego obrazu, w Kościele prawosławnym Akatyst nawet istnieć dla niej. Modlitwa przed tą ikoną może leczyć depresję duchową próchnicy i smutek. Te wierzący, którzy stali się złudzeń i stracił Ducha Bożego, módl Wszechmogącego dla tego profitu, przebacz sprawców i pogodzić się z wrogiem. Ponadto, ikona modlić o wybawienie od zawiści i pojednania walczących ludzi, w tym sąsiadów.

Nowoczesne uzależnienia (hazard, narkomania, alkoholizm, palenie tytoniu, uzależnienie od komputera) podlegają uzdrowienia, gdy odnosi się do obrazu Matki Bożej.

Bogolyubovo ikona Matki Bożej


Ikona ta pomaga w gojeniu dżuma, cholera, dżuma i innych poważnych chorób. Czcili Matkę Bożą w postaci albo 18 albo 1 czerwca.

Ikona Matki Bożej „ginie”


Ta słynna ikona modlić się o uzdrowienie zębów i bóle głowy, zaburzenia widzenia, gorączka, epilepsja, dla dobra małżeństwa, aby powrócić do serca wiary w Pana, jak również bardzo ciężki, prawie nieuleczalne choroby wieku dziecięcego. Ponadto, ta sama ikona jest proszony o leczeniu uzależnienia od alkoholu. Data 18 dni chwały lub 5 lutego.

Ikona Matki Bożej Vladimir


Ikona ta jest najbardziej znany z tego, że mieliśmy w czasach starożytnego Rosji został koronowany najszlachetniejszych władców i królów. Wiadomo również, że udział tego obrazu przeprowadzono wybory naczelnych. Ta ikona modlić, by stać się rodzajem, jak odzyskać z poważnymi chorobami, aby wypędzić demony z ciała. Matek i ich małych dzieci może polegać na ochronie NMP w ten sposób do pełna, i tych, którzy tylko czekają na pojawienie się dziecka, twarz daje łatwy dostawę i zdrowie noworodka. Niepłodnych kobiet może przejść do ikony z żądaniem udzielenia długo oczekiwany dzieci.

Vladimir i Kazan Mother of God – najbardziej lubi ikony Matki. Zdjęcia i nazwiska tych sanktuariów można znaleźć w domach nawet nie bardzo pobożnych ludzi.

Ikona Matki Bożej „Wszystko strapionych”


Czasami ikony nazwy mówią same za siebie. Ikona ta jest popularna wśród ludzi, którzy mieli silne przestępstwo, cierpiących na silne drgawki i choroby układu oddechowego, chorych na gruźlicę. Ponadto, możliwe jest, aby modlić się o uzdrowienie rąk chorego za. Świętuj urodziny ikony Strona 6 lub 24 października.

Ikona „Vsetsaritsa”


Istnieje dość rzadki, ale bardzo mocny ikona Matki Bożej, zdjęcie z nazwiskami, które zostaną przedstawione poniżej.

Ikona Matki Bożej „Vsetsaritsa” pomaga tym, którzy cierpią z powodu raka i przenosi szereg kursów chemioterapii i radioterapii.

Ikona Matki Bożej Gruzji


Ta ikona oferować swoje modlitwy z plagą, gorączka, rany, utrata wzroku, słuchu. Imieniny uczcić świętego wizerunku 6 lub 22 sierpnia.

Ikona Matki Bożej „Panujący”


Ta ikona modlić o normalizacji stosunków w kraju, o sprawiedliwości, o znalezienie radość w sercu, brak hipokryzji w miłości. Ten dzień jest obchodzony ikony 15 lub 2 marca.

Ikona Matki Bożej „jest naprawdę spotkać”


Ten obraz Matki Bożej modlić się w obecności ciężkich uszkodzeń ciała i duszy, jak również po jej zakończeniu żadnej ważnej sprawy. Nazwa dzień z ikon oznaczony 11 lub 23 czerwca.

Ikona Matki Bożej „życiodajnej wiosny”


Ten obraz podnieść swoje modlitwy do tych, którzy cierpią na obecnych poważnych chorób duszy i ciała, a także tych, którzy mają obsesję na punkcie ułomności. Prawdziwi wierzący, odnosząc się do tej wspaniałej ikony otrzymać całkowite wyleczenie na czas nieokreślony. Imię ikonę Day „Życiodajna Wiosna” obchodzony jest w dniu jasne sedmits.

Ikona Matki Bożej „The Omen”


Ten święty obraz obracając modlitwę przeciwko cholerze, nerek i innych podobnych dolegliwości. Imieniny świętować to ikona wykonana 8 lub 21 września.

Ikona „Iver” Matki Bożej


Nazwa Dzień obchodzony wtorek Bright tydzień, a to pomaga z silnym ogniem, a także różnych problemów, a jeśli to konieczne pocieszenie w problemach psychicznych. Dzień pamięci o 12 lub 25 lutego.

Jerozolima Ikona Matki Bożej


Ortodoksyjni wszczęte obywatele płacą modlitwy w tej ikony masowych zgonów zwierząt gospodarskich, z dżumy, cholery, a także obecności ślepoty i problemami układu mięśniowo-szkieletowego. Kontaktując się ze zdecydowanej większości przypadków gwarantuje pełne odzyskanie.

Ilyinsko -Chernigovskaya ikona Matki Bożej


Ta ikona, obdarzony cudownymi właściwościami, módl się z silnym paraliż, ospa po infekcji, chorób stóp, do podejrzenia zamachu „siły zła” i zabezpieczone przed nagłą śmiercią. Obchodzi dzień pamięci ikony 16 lub 29 marca.

Kazan Ikona Matki Bożej


Kazan Ikona Matki Boga modląc się w przypadkach, gdy istnieje niebezpieczeństwo inwazji cudzoziemców, jak również powrót osób niewidomych i udane wejście do Unii Boga, który kocha siebie. Ponadto, ta modlitwa pomaga przetrwać kataklizm. ikona Imieniny mówi 8.21 czerwca i 4 października oraz 22 cyfr.

Kaluga Ikona Matki Bożej


Klęczeć i modlić się w ten sposób tych, którzy cierpią znaczne zaburzenia słuchu, jak i innych podobnych chorób. Imieniny ta ikona uwagach 2 i 15 września.

Ikona „Kozelschanskaya” Matki Bożej

Modlitewny odwołanie do tego wspaniałego, życiodajnego ikoną jest przydatna dla wszelkich urazach kończyn, poważnych urazów i nadchodzących poważnych zabiegów chirurgicznych. Imieniny tej Ikona Matki zauważa, 6 i 21 lutego.

Ikona Matki Bożej „Milkgiver”

Ten boski kult oblicze jak zwykle, matek, kobiet w ciąży i matek karmiących. Dzień Pamięci, ta ikona obchodzi 12 i 25 stycznia.

Ikona „Muromskaya” Matki Bożej


Przed tym majestatycznym ikoną modlitwy w imię pobożności, triumf prawdy, ożywienie miłosierdzia i współczucia w sercach ludzi, o znalezienie zdrowego ciała fizycznego i umysł, o ratowaniu wiary chrześcijańskiej w całym kraju. Gloryfikacja ikoną i jego nazwy trwających 12 i 25 kwietnia.

Ikona Matki Bożej „Burning Bush”


Ta ikona Najświętszej Dziewicy jest przeznaczony do dostarczania prawdziwie modli jej ludzi z pożarów, powodzi i innych szkód materialnych. Dzień Pamięci obchodzony jest 4 i 17 września każdego roku.

Ikona Matki Bożej „fadeless kolor”


Ikona pomaga utrzymać się na właściwej drodze życia, zachowanie życia sprawiedliwego i samotni ludzie wiary pomaga znaleźć prawdziwą miłość. Żarliwie modlił się przed tym obrazem i prosząc o pomoc i poradę można rozwiązać każdy, najtrudniejsze problemy w życiu rodzinnym i relacji między małżonkami. Ponadto, ikona pomaga jak najszybciej leczyć ciężko chorych wierzących. Dzień Pamięci obchodzony jest 3 i 16 kwietnia.

Ikona Matki Bożej „Unexpected Joy”


Ikona ta jest zwykle warte kolejka głuchych i niesłyszących. Imieniny ikony – 9 i 22 grudnia.

„Niewyczerpana Kielich”


Ta ikona modlić wszystkich grzesznych ludzi, jak również, z nadzieją tokarskich i rodzinnych graczy, narkomanów i alkoholików. Ikona ta wymaga edukacji miłosierdzia i dobroci, a także do poczucia radości każdego dnia. Mówiąc na obrazie brzmi: „Dla wszystkich tych, którzy z wiarą prosić będą!”.

Ikona Matki Bożej „radość i pociechę”


Ta ikona podnieść swoje modlitwy do tych, którzy chcą odzyskać z najpoważniejszych chorób. Nazwa Dzień obchodzony 21 lub 03 stycznia.

Ikona Matki „Pomoc w porodzie”


Od niepamiętnych czasów, w momentach najbardziej silnym bólem w czasie porodu, gdy śmierć jest tak blisko, kobiety uciekają się do szczególnie gorliwej modlitwy do Najświętszego Zbawiciela i Jego Matki. Pobożni rodziny, aw naszych czasach możemy zobaczyć ikonę Matki Boskiej, zwany „Pomoc przy porodzie.” Ten wspaniały i niezwykle płodny ikona Matki Bożej modlić się za wszystkich kobiet w ciąży, które chcą żadnych problemów mieć zdrowe dzieci.

Pochaev ikona Matki

To naprawdę cudowna ikona modlić się do zapobiegania wojen i podziałów z obereganii z różnych herezji, ochrona przed inwazją cudzoziemców i obcych na ochronie fizycznej i duchowej ślepoty. 23 dni szacunku i 5 lipca.

Ikona „Wsparcie dla pokornych”


Ma to na celu ochronę wizerunku Matki Bożej z wierzącymi z cholerą i całkowitej utraty wzroku. Nazwa dzień cudownego obrazu Matki obchodzony jest 16 lub 29 września.

Semistrelnaya


Ikona ta jest lepiej niż ktokolwiek inny może chronić przed złym okiem, uszkodzenia złych myśli przechodzących ludzi. Ikona ta zostanie podjęta, aby umieścić w lewym rogu sali, że każda osoba, przechodząc w domu było widać na pierwszy rzut oka. Zazdroszczę i przeklinać ikona ta czuje się jak nikt inny, bo tam, gdzie jest ten obraz, zawistni ludzie nie przetrwać. Najlepszym miejscem dla takich ikon – naprzeciwko drzwi wejściowych.

Ikona Matki Bożej „Szybko do Słuchajcie”


Przed ten sposób modlić żeglarze rozbity statek, w obecności ślepoty, głuchoty, słabość nóg, problemy z rąk, a także tych, którzy z własnej woli stał się zakładnikami terrorystów. Świętuj dzień czci ikon 9 lub 22 listopada.

Ikona Matki Bożej „Słowo stało się ciałem”


Ta ikona modlić za podejrzeniem płodu do porodu poszło dobrze, a dziecko urodziło się zdrowe. Imieniny ikonę uwaga 9 i 22 marca.

Ikona Matki Bożej „ratownika na utonięcie”


Ta ikona módlcie się za tych, którzy pracują w zawodach, które są związane z zanurzeniem w wodzie. Ikona Nazwa Dzień prawosławni świętować 20 lub 02 grudnia.

Ikona „Sporitelnitsa chleb”


Ikona ta jest akceptowana do zaoferowania modlitwy przez wzgląd na pozbycie się suszę, choroby i głód powszechne. Nazwa dzień świętych obrazów są oznaczone 15 i 28 października.

Ikona Matki Bożej „Poręczenia z dnia Sinners”


To podnosi morale ikon modlić kiedy straszny smutek, smutek i bezradność. Jest również okazją do modlitwy, ta ikona będzie zwiedziony stan umysłu. Imieniny słynnych ikon z dnia 7 i 20 marca.

„Good” ikona Matki Bożej

Ikona ta może dać cudownym remedium na cholerę, zaburzenia widzenia, osłabienie mięśni, w celu ochrony przed zbliżającym się „duży ogień”. Imieniny obchodzi się 13 i 26 sierpnia.

Ikona „Tikhvin” Matki Bożej


Ten kult ikony w leczeniu osób niewidomych i opętanych, w padaczce, słabość mięśni w leczeniu małych dzieci z porażeniem kończyn dolnych i górnych. Również modlić się, że ikona może być atak kosmitów. Celebruje tę ikonę 26 i 9 czerwca Birthday Party.

Tołgska Ikona Matki Bożej


W ten sposób wierni parafianie modlą się do wyeliminowania suszę i głód wad, w tym ateizmu. Dzień Pamięci jest obchodzony w dniach 8 i 21 sierpnia.

Ikona Matki Bożej „Trzy Radości”


Ta ikona modlić się o zwrot utraconych lub skradzionych, uzasadnienie świadomie niewinnych i uwolnionych z niewoli zakładników. Świętuj Dzień ikony 26 lub 8 grudnia.

Ikona Matki „Kruchość”


Ikona ta należy do św Serafina z Sarowa i daje poważnie chory ludziom szybką ulgę cierpienia i wzmocnić swoją wiarę w Pana. Nazwa dzień tego arcydzieła ikonografii są oznaczone 28 i 10 oraz 19 i 1 lipca.

Ikona Matki Bożej „uspokoić moich boleści”


Ta ikona modlić o jak zmniejszyć temperaturę grzesznych namiętności, jak przerwać łańcuch uzależnień. Pamiętne ikon prawosławnych świętować Dzień 25 i 7 stycznia.

Theodore Theotokos


Ikona ta ma długą historię, jest wysoko cenione wśród wierzących, ponieważ szczęśliwych rodzin i chroni zdrowie dzieci. Na szczycie tego wszystkiego, ikona ta może pomóc w długiej i trudnej pracy. Utrzymany w ten obraz NMP w katedrze Epifanii w Kostroma, a ona pojawiła się w 1613 roku i był do dyspozycji cara Michaiła rosyjskiego Fedorovich Zjednoczonych.

Ikona Bogurodzicy „Uzdrowiciel”


Ikona ta mówi sama za siebie. Zazwyczaj do niej do pomocy w leczeniu ciężko chorych chrześcijan. ikona urodziny oznacza 18 lub 1 września.

Czernihów Ikona Matki Bożej


Ta ikona przyjść do modlitwy opętany przez demona, a także osób niewidomych lub słabo widzących. Nazwa Dzień obchodzony 1 i 14 września.

Ikona Matki Bożej „trzy ręce”


Ikona ta może łatwo wyleczyć chorobę rąk i nóg, a także poważne cierpienia psychicznego i duchowego. Data urodzin uroczystości ikony – 28 lub 11 czerwca.

Powyżej przedstawiliśmy najbardziej czczonych ikon Matki Bożej. Zdjęcia z nazwiskami pomoże szybko znaleźć konkretny obraz i odnaleźć swoją wartość.

Ikona „Święta Trójca”


Najsłynniejsza wersja obrazu ikony „Trójcy” został namalowany przez znanego mistrza sztuki ikonograficznej Andrieja Rublowa. Są obrazy malowane przez nie mniej słynnego proxy mistrzowskich malarzy. Ikona przedstawia twarze członków Trójcy (Ojca, Syna, Ducha Świętego), unoszące się na niebie. Ikona ta jest wymagana, aby znajdować się w każdym domu, ponieważ jego działanie jest uniwersalna. W tej chwili głównym kopia jest w obrębie murów Trójcy miasta Kałudze.

honorowane również w Kościele prawosławnym i innych świętych ikon. Ich nazwa i wartość, oczywiście, trzeba wiedzieć.

Nazwa ikona św Pantileymona


Obraz Męczennika słynie z cudownych właściwości lecznicze. Parafianie umieścić świece obok tej ikony i prosić o uzdrowienie, dostać prawdziwą łaskę Pana. W tej chwili najważniejszą instancją ikony Pantileymona jest w świątyni Ioana Predtechi.

Święty Błogosławiony Matrona Moskiewski


Ten święty jest jednym z najbardziej szanowanych w świecie religii. Głównym klasztoru, gdzie jego moc jest w stolicy naszego kraju w Tagansky autostrady dzisiaj. Klasztor, w którym zabytków Matrona szczególnie kobiet. Każdego dnia przychodzą tłumy wiernych do klasztoru w celu dotarcia do Matrona z modlitwą o pomoc albo z wdzięcznością. W okolicach Moskwy, a mianowicie w Kałudze posiada również ikonę matrona, i jest położony w żon Temple – nosicielami.

Piotr i Fevronia


W tym samym kościele jest ikona św Piotra i Fevronia par, które są dostępnych za pomoc w miłości i życia rodzinnego.

Niestety, wszystkie prawosławne ikony, zdjęcia i nazwy nich nie sposób opisać w jednym artykule, z powodu których istnieje bardzo wiele. Nadal głównym sanktuarium jeszcze udało się uświęcać.