91 Shares 1245 views

Katedra katolicka. Katolicka katedra w Małej Gruzji w Moskwie

Ideą kompozytora Alfreda Schnittke, że którykolwiek z gotyckich katedr jest pewien model świata, dotyczy zarówno denominacje protestanckie i katolickie. Każda z nich muszą być świadomi, jak dużym mieście. Po tym wszystkim, bardzo budowa świątyń przewidywać skażenia całej ludności miasta. Innymi słowy, każdy kościół powinien być ogromny. Takie zadanie pomogło rozwiązać pomysłowe rozwiązania w odniesieniu do konstrukcji łuków.

Sztuka w katedrze katolickiej

Każdy katolik katedra do jego wewnętrznej objętości wydawał dużo więcej niż na zewnątrz. Kolejnym osiągnięciem w budowie katedr gotyckich – jedność w architekturze, wnętrze, wystrój. Ale z drugiej strony, gotycka katedra zawsze łączy różne rodzaje sztuki i czasu.

W stylu gotyckim ewoluowały wybitnie takie formy sztuki, takie jak rzeźby, witraże, ozdoba w formie rzeźba z drewna, kamienia, kości, a wszystko to przy akompaniamencie muzyki. Katolickiej katedry zdobią dzieła rzeźbiarskie i kompozycji tych różnego rodzaju ozdoby i liczb rzeczywistych i fantastycznych zwierząt. Specjalna ikonografia świętych chrześcijańskich zawsze ozdabia portalu zachodniego katedry. Głównym wejście jest ozdobiony rzeźbami świętych. Mają do ośmiu kilkunastu. Dokonywanie wewnętrzną przestrzeń katedry katolickiej – witraż. Wylewanie ich światło z opalizujących kolorach i różnych kolorach tworzy poczucie nieba nieskończonej rzeczywistości. Czasami całkowita powierzchnia świątynia witraż osiągnął dwa i pół tysiąca metrów kwadratowych. Trzeba też zwrócić uwagę na muzykę w katedrze. Początkowo tworzy się w szkole katedralnej muzyki. I szkoły te zyskały wiele znanych organistów. Ich brzmiące działa w połączeniu z przejścia światła przez witraże stworzyć poczucie nieziemskiej rzeczywistości, co sugeruje, że Kościół naprawdę jest prototypem całego świata.

Pierwszy z trzech świątyń

kościoły w Moskwie pokojowo współistnieć z kościołów i świątyń innych wyznań prawosławnych. Pierwszy z trzech istniejących kościołów był Kościół Piotra i Pawła.

Został on założony w niemieckiej dzielnicy decyzją Piotra I na początku XVIII wieku. Ale jego los nie był długi. Zbudowany na pieniądze Polonii w Milyutinsky Lane, trwał aż do rewolucji październikowej. Następnie kościół został zamknięty i przebudowany. Zdejmowanie kopuły, pomosty ustawień przekształcony budynek kościoła w zwykłym dwupiętrowego domu. Następnie rozpoczął umieszczając różne agencje rządowe. W dzisiejszych czasach istnieje instytut naukowo-badawczy. Trudno jest znaleźć w ten prosty budynek był kiedyś majestatyczny kościół. Tylko tablica na ścianie przypomina nam, że tu była katolicka katedra.

Druga katedra miasto

Druga katedra katolicka Moskwa stała osadników kościelne Moskwa – francuski. Jest to katedra św Louis. Zbudowany w Malaya Łubiance pod koniec XVIII wieku.

On wielokrotnie przebudowywany, ale działa dzisiaj. Nowoczesny budynek został zbudowany w połowie XIX wieku. I na początku XX wieku, kiedy to został otwarty francuskiego liceum. Należy zauważyć, że to nie jest katolicka katedra została zamknięta w siedemnastym roku, jak większość kościołów, a tam z kilkoma przerwami zawsze nabożeństwa. Już w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku kościół dał wszystko co posiadał do budynku rewolucji.

Krótko o najsłynniejszej katedry

Nie ma wątpliwości, że najważniejszym wśród moskiewskiej katedrze jest katolicka katedra Niepokalanego Poczęcia NMP. Jego budowa została począwszy od końca XIX do początku XX wieku do Małej gruziński ulicy w Moskwie. Piękno i monumentalne budynki są niesamowite.

Trzydziestych XX wieku, kościół był zamknięty. Wojny Ojczyźnianej pomieszczenia kościół przetrwał bez większych uszkodzeń. Więc w pokoju następnie wykorzystywany jako magazyn. Aw 1990 roku kościół przeszedł do katolików.

Konieczność otwarcia

W połowie XIX wieku, była to prośba o Urzędzie Moskwie prowincja pozwolenia na budowę innej świątyni katolikom. W petycji opisano znaczny wzrost osadników narodowości polskiej w mieście. Wkrótce gmina otrzymała zgodę, ale pod pewnymi warunkami. Kazał wybudować świątynię z dala od głównych budynków w mieście, jak i dużych świątyniach prawosławnych. Powyżej świątyni nie powinien być wieża budynków i różnych rzeźb. Rzeźbiarz Bogdanovic został opracowany i zatwierdzony projekt. Katedra katolicka mogła pomieścić pięć tysięcy wiernych i miał zewnętrznej rzeźbiarskie dekoracje.

struktura historia

Główna konstrukcja zbudowana na początku XX wieku, kosztem mieszkańców narodowości polskiej miasta i całej Rosji. Trzeba powiedzieć, że w Moskwie w tym czasie było około trzydziestu tysięcy katolików. Sam budynek jest wart Polacy dwieście siedemdziesiąt tysięcy, a na ogrodzeniu, a dekoracja jechaliśmy dodatkowe pieniądze. Wykańczanie trwało przez długi czas.

Na pierwszym prześladowań Kościoła, jeszcze przed wojną, był zamknięty i przekształcony w hostel. Wojna zniszczyła kilka wież świątyni. W latach sześćdziesiątych XX wieku znajduje się Instytut Badawczy w terenie świątyni. Aby to zrobić, musimy radykalnie zmienił pomieszczeń wewnętrznych regulacji głośności. Utworzone cztery piętra. Dziewięćdziesiątego roku XX wieku przywrócono katolicką katedrę w Moskwie kościoła. Pierwszy serwis był obchodzony po sześciu dekadach przerwy. Setki wiernej służby odsłuchu stojąc na schodach. Dopiero w 1996, po długim negocjacji i eksmisji Research Institute, katolicka katedra została przeniesiona do miejsca docelowego, a konsekrowany. Famed Mała Gruzja, katedra katolicka po świecie katolickim modlitwie za pośrednictwem telekonferencji oraz uroczystości z okazji stulecia świątyni w 2011 roku

Opis świątynia

Legenda głosi, że prototyp stał się katedrą Westminster. Iglica centralnej wieży oslavlyaet krzyża i wieże wieże boczne – herb fundatorów. Przy wejściu do katedry znajduje się rzeźba przedstawiająca ukrzyżowanie Chrystusa. W centralnej sali umieszczone są w dwóch sektorach ławce z przejścia między nimi. Side miejsca zakwaterowania w praktyce. Sala organicznie ułożone masywne kolumny. Sufity są wykonane w postaci łuków o przekątnej symetrii łuków tworzących w formie krzyża. Okna z ostrymi górnych rogach i witraże. Pod Windows – płaskorzeźby ścienne. Na pewnej wysokości są refreny przeznaczone dla pięćdziesięciu śpiewaków. Jest również warto i władza. Cały budynek katedry z daleka przypomina kształt krzyża. Jasne pomysł architekta pokazać Kościoła jako Ciała Chrystusa. Podobny plan jest, w innych kościołach, i to się nazywa krestoobraziem. Ołtarz ciemnozielonego marmuru.

Na lewej skroni zabezpieczone ogromne dzwony. Istnieje tylko pięć, od największego do najmniejszego. dzwony waga zaczynają się od dziewięciu kilogramów z tendencją stopniowego zmniejszania ciężaru dzwonu później. Dzwony napędza elektroniki.

Katedra muzyka organowa

Trzeci katolicka katedra w Moskwie ma trochę narzędzi, który stał się największym w kraju. To płynnie wykonywane dzieła różnych epok historycznych. Składa się on z siedemdziesięciu trzech rejestrach, czterech i pięciu podręczników tysięcy pięćset sześćdziesiąt trzy rur. Narząd jest darem od Szwajcarii. Stworzony przez rzemieślników w 1955 roku do transportu części do Moskwy i został mistrzów niemieckiej firmy powstała „Kaufbeuren” wolne. W 2005 roku został konsekrowany narząd.

Festiwale i koncerty

Na Malajach gruziński katedra katolicka jest unikalnym zabytkiem architektury jest zarówno sala koncertowa w Moskwie. Jej ściany są wypełnione festiwali muzycznych i koncertów. Akustyka budynku tworzy specjalny dźwięk duchową muzykę organową. Tutaj zmiękcza serce nawet najbardziej bezdusznego człowieka.

Utrzymanie starego europejskiej tradycji kulturowej katolicka katedra koncerty Daje regularnie i bierze wszystkich, którzy chcą czerpać przyjemność z wysublimowanej muzyki. Tutaj, wszystkie łuki katedry wypełnione dźwiękiem pieśni różnych geniuszy muzycznych ze wszystkich punktach planety. Zwiedzając świątynię daje okazję usłyszeć zarówno średniowiecznego chorału gregoriańskiego nowoczesną muzykę jazzową w narządów wydajności. Goście są zawsze oferowane wielką różnorodność przedstawień i programów koncertowych. Cała rodzina może pójść na koncert w godzinach popołudniowych, cieszyć się z wakacji festiwale, wieczory muzyki sakralnej i średniowiecznej tajemnicy. Ważne jest również, że wszystkie pieniądze za bilety zakupione są wykorzystywane w pracach konserwatorskich i remontowych w kościele.