346 Shares 5051 views

Spinel kamień: cechy, znak zodiaku, znaczenia. kamień Ryby

Trudno jest znaleźć w przyrodzie piękniejsze niż czerwonego kryształu spinelu. Ten jasny minerał z grą światła daje urok i ciepło. Jego mistrz spinel (właściwości skał, znak zodiaku, które omówimy w tym artykule) z pewnością przynieść szczęśliwe życie i miłość. Ale należy wiedzieć, że ten minerał ma zmienny charakter i własny wymaga starannego leczenia i opieki.


opis

Spinel – kamień (właściwości, znak zodiaku, co jest właściwe, zajmiemy się w tym artykule) drogocenną biżuterię. Jest to rzadki i niezwykłe kryształy z uwagi na jego bogaty koloru, właściwości fizycznych i połysku. wielkość minerałów są głównie małe. Ale czasami natknąć przypadkach ponad stóp długości i waży około funtów.

W zależności od lokalizacji, koloru i przejrzystości, kamienie mają różne nazwy: Lal, Spinel szlachetny, Celoenus, rubitsel, Picota. W jasnym szkła kryształowego blasku. Czyste kamienie są bezbarwne i przezroczyste, ale występują one w przyrodzie bardzo często. Red scen wykrywa obecność jonów chromu. Dzięki obecności manganu związane fioletowo-czerwonej barwie, oraz domieszki żelaza – żółtawej. Według Mohsa twardości spinel – 8. To jest o 2 jednostki niższa od diamentu.

historia

Jako cenny kamień szlachetny biżuteria tego minerału zostały pierwsze wzmianki w XIII wieku. W polu Kuhilale gdy dane wydobycie kryształów.

Dopiero w XIX wieku, w związku z rozwojem nauki, odwrócił się, aby dowiedzieć się, że spinel (właściwości skał, znak zodiaku, że ludzie byli zainteresowani w długim czasie) ma tylko swoje nieodłączne właściwości fizyczne, a także odnosi się do odrębnej grupy minerałów. Wiele biżuteria następnie poddano badaniu i okazało się, że kamienie, które zostały podjęte na rubiny były rzeczywiście spinele. Black Prince w Ruby jest jednym z najbardziej znanych z tych kamieni w historii. Został przedstawiony Księcia Walii i Akwitanii dla męstwa wojskowej w 1376 roku, król Kastylii.

Znany minerał z 1415 roku został mistrzem Henryk V, zawsze nosił go ze sobą. Gdy wojna stuletnia miecz cios w kask bitwy została podzielona monarchę, wciąż żyje w tym samym czasie samego króla. Dlatego uważa się, że uratował życie kamieniu.

Ruby Black Prince podczas rewolucji burżuazyjnej zniknął i wrócił do rodziny królewskiej w 1660 roku, kiedy przywrócenia monarchii. Od tamtej zdobi wieniec monarchowie Wielkiej Brytanii.

Crystal „Rubin Timura”, kiedyś należał do zdobywcy Tamerlana, waży 361 karatów. Luwr jest spinel, zdobi korona królów Francji. Masa tego kamienia wynosi 105 karaty.

Diamond zasilić nasz kapitał i obecnie utrzymuje się krystalicznie ciemny kolor czerwony, byłego ornament koronę Katarzyny Wielkiej. Wszystkie te perełki do niedawna były uważane za naturalne rubiny, a jedynie za pomocą zaawansowanych metod diagnostycznych naukowców otrzymało w celu ustalenia ich prawdziwe pochodzenie.

spinel depozytowe

W Pamir, w kopalniach Badakhshan, spinel wydobywa się (właściwości skał, znak zodiaku, i inne szczegóły związane z tym, uważamy w tym artykule). Ten system góra przechodzi przez terytorium Afganistanu i Tadżykistanu. Podwójne rubin aktywnie wydobywa się w Tajlandii. W okolicy znajdują się złoża Chantabu. Jest minerałem znaleźć wraz z granatami i szafirami. Marco Polo wspomniano miejsce zwane "Garnet Mine". Birma z Cejlonu również znana złóż mineralnych. Rosja nie jest bogaty spinel. tylko kanał AP wykrytej próbki biżuterii. Slyudyanka.

W pobliżu jeziora znajduje się również pole Malobystrinskoe. Ale tu spinel bezbarwny – najbardziej rzadki rodzaj minerału. Wyceniane znacznie mniej czerwony, a geolodzy z wielkim zainteresowaniem. kamienie półszlachetne słynie również z Uralu. Chociaż nie znajduje się tylko jeden kolor spinel – zielony kamień. Minerał ten występuje w obszarze Kochkarskoye w południowej części grzbietu. Ze względu na kolor, to jest często mylone z szmaragdem.

Są to kamienie fioletowy odcień. wydobywa się one również w Kochkarskoye obszarze (str. Kamenka). Największe kryształy spinelu znajdują się w Jakucji w Rosji. W tym momencie, na Emeldzhak złoża w Jakucji, próbek nie czarny. Emeldzhakskaya spinel (kamień) osiąga wielkość 8-12 cm Jego właściwości są podobne do innych rodzajów minerałów i ma specjalną nazwę -. Hercynit.

gatunek

Kamień ma wiele odmian, różniących się kolorem i przejrzystości.

Noble spinel jest przezroczyste kryształy o różnych pięknych kolorach. Główne obszary danych są kamienie Ceylon, Borneo i Indie:

  • fioletowy – ametyst orientalne;
  • rubin kamień – bogaty czerwony spinel;
  • pomarańczowo-czerwony – rubitsell;
  • różowy – Ruby-bale;
  • bladoniebieskie lub niebieski odcień – szafir spinelu.

Spinel zwyczajne, pleonaste lub Ceylon różną zawartość żelaza. Ma ciemnobrązowe lub ciemnozielone. W naszym kraju istnieje wiele pól pleonaste jest w Shishimskih Nazyamskih i góry, na Uralu.

Picota chrom lub czarny spinel. Kamień podstawiony część chromu glinu.

spinel cynku lub gahnite ma niebieski odcień, okresowo z fioletowym odcieniu. Tutaj jest podstawiony magnezu, cynku i żelaza.

właściwości lecznicze

Czerwony minerał może utrzymać ciało ludzkie w różnych chorobach wirusowych, stymulują układ odpornościowy i poprawiają krążenie. proszek mineralny w starożytności stosowane w celu poprawienia barwy powierzchni i leczenia żołądka. Uważa się, że może pozbyć się strasznych snów i leczyć ból pleców.

Zielony metabolizm mineralny i stabilizuje ciśnienie krwi, pomaga w chorobach stawów i bólu oczu. Różowy kryształ stosowane w chorobach skóry. Traktuje nerwy i normalizuje sen. Litoterapists polecić sobie czarną gem gipotonikam. Ponadto, może złagodzić ból i zmniejszyć krwawienie. W chorobach nerek, płuc i wątroby, zaburzenia przewodu żołądkowo-jelitowego oraz układu endokrynologicznego pomoże niebieski spinel – kamień, właściwości które omówiono szczegółowo w artykule.

Zastosowanie w starożytności do leczenia

Kamień jest bardzo kruche, dlatego można go łatwo kruszone na proszek. Uzdrowiciele w starożytności stosowany nieruchomość klejnot, a otrzymany proszek poddano rany i oparzenia.

właściwości magiczne

Ciekawe i po drugiej stronie kamienia spinelu. magiczne właściwości może dramatycznie zmienić ludzki los na lepsze. Ale pomaga świetnymi gospodarzami Po prostu dobrych uczciwych ludzi, którzy mają dobre intencje. Kryształ jego właściciela fizycznie i duchowo Rejuvenate, pobudzać energię przyniesie szczęście i pomóc znaleźć przyjaciół. Na Wschodzie, czerwone kamienie są uważane za doskonały stymulant seksualny. Dlatego są one zalecane dla młodych ludzi, aby przyciągnąć uwagę kobiet i wzrost aktywności seksualnej.

Pierścionki lub kolczyki z minerałami może przyciągnąć miłość i szczęście rodzinne. Amulet z kryształu w Europie były szybkie odmłodzenie. Wierzono, że jest w stanie przedłużyć lat. Płaszcz jest uważany za talizman dla ludzi, którzy wymagają szybkiego rozwiązania, jak również dla osób podróżujących. Nie można nosić maskotki stale. Kamień może pompować energię, ale jest w stanie pozbawić sił, a jego mistrz.

bit astrologia

Zaleca się zużycie różnych biżuterii z mineralnym jako Amulet Waga, Ryb i Taurus. Ich życie będzie przyciągać przychylność płci przeciwnej i powodzenia. Szczególne wsparcie będzie kamień dla Ryb kobiet. Kryształ jest najlepszym rozwiązaniem dla osób urodzonych pod znakiem Lwa. Dzięki niemu mogą one poprawić wytrzymałość i wytrzymałość, a także zdolności intelektualne, uzyskać więcej energii i siły. Nowotwory lepiej nie nosić biżuterii z tych kamieni. Ludzie, którzy urodzili się pod tym znakiem zodiaku, gem może zrobić zbyt leniwy.

Amulety i talizmany

Jak już wspomniano powyżej, idealny jako kamień talizman dla Ryb, Lwów, Taurus i Libra. Gem nie nadaje Raki i Skorpiony. Jego spinel może leniwa i „ślepy na całe życie.” Interesujące jest to, że przedstawiciele tych znaków przestają zauważać pochlebstwa, kłamstwa, niebezpieczeństwa. Dla wszystkich innych ludzi może otworzyć kanały informacyjne e kosmiczne, jeśli prowadzą one kamienny spinel.

Nadaje się do tego składnika mineralnego w kategoriach dziedzinie zawodowej aktywności? Jest to idealne miejsce dla ludzi, którzy potrzebują szybko dokonać różnych orzeczeń wydanych często są w podróży służbowej. Ci ludzie wybierają talizman spinel. Minerał ten jest szczególnie chroni i staje się doskonałym narzędziem dla kierowców, kontrolerów ruchu lotniczego, lekarzy, dziennikarzy. Wydaje się, że kamień pomaga Paracelsusa w leczeniu ludzi, a także uczyć się nowych rzeczy, podejmować właściwe decyzje.

Inna aplikacja

spinel gem – biżuteria. Że jest wykonany? Czerwony spinel zasadniczo idzie na naszyjniki i pierścionki. Podstawowa kwota dużych znanych klejnotów w koronie królewskiej nakrycia głowy, skarby ukryty motyw pojawił się nierealne. Duże granaty prawie nigdy nie występuje. Jest o wiele bardziej prawdopodobne, aby znaleźć imponującą kamienną spinel. Starszy człowiek chciał przejąć dużych kryształów, które podkreślają ich statusu i bogactwa. W rezultacie właściciele znaleźli się patrząc kamień spinelu. Cena do zapłaty, choć dla granatów.

Mineralno-double w biżuterii nie zastępuje jeden rubinów. Spinel niebieskie przepustki dla szafiry, szmaragdy za – zielony. Czarny czasami dać próbki diamentów. Dlatego kupując kolczyki czy broszki, należy sprawdzić jakość certyfikatu, który jest dołączony do kamienia. Jubilerzy jasne jasne próbki tone nazywa szlachetny spinel. Zauważa również termin „spinelu zwykły” – trochę błotnista brązowy, czarny lub zielony spinel (kamień, którego właściwości są podane w artykule powyżej).

wykorzystane najbardziej naturalny kamień syntetyczny Mistrza jubilera. Różnice w porównaniu z niniejszym praktycznie nie widoczne na żywo mineralnych. Takie kryształy 2-ga załamania światła. Dlatego wizualnie odróżnić sztuczne wstawienie szafir, granat, topaz jest prawie niemożliwe. Te producenci i cieszyć się. Jeżeli eksperci naturalne mineralne mogą wskazać wspólny człowiek może tylko nieść kamień do egzaminu.

pielęgnacja

Zakup tych ozdób, należy rozumieć, że klejnot jest bardzo kruchy i może w końcu nosić na brzegach. Z tego powodu należy obchodzić się ostrożnie. Biżuteria mineralnymi najlepiej zachowana w specjalnym polu z wewnętrzną powłokę miękkich. Koniecznie usunąć przed wykonywaniem pracy fizycznej. Nosić biżuterii z kryształu nie jest zalecane na codzień.

Kamień powinien być chroniony przed wstrząsami, spada o kontakt ze środowiskiem chemicznym. Gem powinna wynosić 1 co 3-5 miesiące, aby oczyścić wodą z mydłem miękką szczoteczkę do zębów.