383 Shares 6443 views

Co to jest – Artos? Jak korzystać Artos na nadużycia kościoła?

Porozmawiajmy o chlebie zwanym Artos. Co to za produkt? Przetłumaczone z greckiego „Artos” – to „chleb na zakwasie”, nazywa PROSFORA całkowicie. Przygotował specjalne normy kościelne.


Wszystkie jasne tygodniu konsekrowany chleb w świątyni zajmuje miejsce, gdzie wszyscy mogą go widzieć – obok ikony Zmartwychwstania Pańskiego. Kiedy robi usługę, rozproszonych do wszystkich wiernych Artos. Jak go używać prawidłowo? To jest to, co mówimy.

Artos: co to jest?

Zastosowanie tego wspaniałego chleba zaczął na samym początku chrześcijaństwa, w dniu, kiedy Jezus Chrystus wstąpił do nieba.

Wierni z jego uczniów i tych, którzy poszli za nim, bardzo martwi jego śmierć i pocieszali się za pomocą różnych modlitw, który przypomniał każdy jego działania (słowo, krok). Kiedy modlił się razem pamiętając tajne nocne spotkanie, upewnij się, że w tej samej komunii. Idąc do posiłku, są one specjalnie pozostawił puste miejsce przy stole, a niewidoczny, ale obecność Pana koniecznie umieścić chleb.

Wielkanoc

Pierwsze pasterze Kościoła, na wzór Apostołów na Wielkanoc zrobił to samo. Było to wyrazem tego, co ludzkość stała się ofiarą wszelkiego prawdziwego chleba, który symbolizuje samego życia. Artos kościół chleb pieczony w sposób szczególny. To jest wizerunek krzyża, i to jest widoczne tylko korona cierniowa, ale nie jest Jezus, który został ukrzyżowany. Ma to na celu zapewnienie, że ludzie wiary widzieli zwycięstwo nad samą śmiercią. Nawet w świętej chleb wielkanocny przedstawiają XB litery.

legenda

Przy tym urządzenie jest podłączone i starożytnej tradycji Kościoła. To polega na tym, że apostołowie przy stole lewej małą porcję chleba – to był ułamek Matki Bożej. W ten sposób przypomniał sobie stałą komunikację z nią i po posiłku z wszystkimi drżeniem między sobą podzieloną tę część. We wszystkich klasztorach, tradycja ta ma nazwę „Chin z Panagia”, co oznacza, że pamięć o Matce Bożej. W kościołach parafialnych odbywa się raz w roku, jest to związane ze zwyczajem fragmentacji Artos.

Uświęć posypane swoją specjalną modlitwę, wodę święconą w pierwszym dniu Wielkanocy pójść do całej liturgii, tak szybko, jak modlitwa przed Ambo, co się czyta księdzem. Jest to tak zwany z powodu jego wypowiedzi czytania w dół z podium przed ołtarzem, który nazywany jest skrajny występ ambona. Ale zazwyczaj kapłan czytać modlitwę przed ambonie, nie w dół, i staje się, bo od tego wszystko jest super elewacja usłyszał obecnych w świątyni.

Wielkanoc chleb Artos umieszczone na Solea (jest przednia wzrost ikonostasu w Kościele prawosławnym jako kontynuację ołtarza), naprzeciwko Królewskiego Gates, na specjalnie przygotowanym stole. I specjalna modlitwa na tajemnicę jego fragmentacji. Kiedy ten obrzęd jest obecny Deacon (to minister kościół, który pomaga księdzu prowadzenia obrzędów, ale sam nie czyni ich prawo), parafianie i, oczywiście, kapłan. W modlitwie, czytał, mówić o stworzeniu cudu Chrystusa, kiedy karmione pięć chlebów potrzebującym ludziom, mimo wszystkich swoich chorobach i grzechów. Ludzie pytają Trójcę Świętą, że święte Artos dał zdrowie ciała i stanu wewnętrznego. Chwalą Boga i podziękować mu za jego nieskończonej dobroci i miłości dla innych.

Po konsekrować chleb, to wraz ze wsparciem na których spoczywa na wzgórzu przed obrazem Zbawiciela. Jest chleb całego Wielkiego Tygodnia.

Wszystkie dni festiwalu wziąć Artos. Jak go używać prawidłowo, później możemy się nauczyć. Kiedy to robi świętą liturgię ciasta wielkanocne, wykonane procesji wokół świątyni w uroczystej atmosferze. W sobotę w opisthambonos czytać inną modlitwę – do szlifowania Artos. On jest szlifowanie na koniec liturgii, gdy jest całowanie krzyża, a następnie rozprowadzane do wszystkich uczestników jako sanktuarium, następnie modlitwę, aby zaakceptować Artos. Mówi, że chleb i woda, gotowane w sposób szczególny w Kościele niektórych modlitwach i nastroju, może poprawić ich zdrowie i siły ludzkiego ducha. Wierzy, że może lepiej z pomocą Boga, który odnosi się do ludzi z miłością, jako Matki Boga i modlić się za całą ludzkość.

Te małe cząstki (antidoron) święty chleb, które zostały podane do świątyni jest bardzo miły trzymane w domu w rogu obok ikony.

Jak przechowywać?

Pamiętaj, aby pamiętać, że wszystko, co wchodzi w kontakt z relikwią, wymagają specjalnej, starannego i rozważny leczenia. Na przykład papier, który został owinięty Artos lub przaśniki, należy spalić. Domy trzeba przechowywać produkt konsekrowane z całą pieczołowitością. Jest to najlepiej niech leżą w specjalnym miejscu Artos.

Jeśli świątynia jest niemożliwa do dalszego korzystania z …

Jeśli chleb jest zepsuty, a ujawniła formy, nie jest to absolutnie konieczne, aby doprowadzić do świątyni i dać go do kapłana, do wszystkich zasad i specjalnych modlitw sprawiło spalania.

ryt

Istnieje bardzo długa tradycja szycia małych worków z koronek nosić i przechowywać komunii chleba. Jeśli masz tego, to znika potrzeba kilka worków, a ty nie będzie już obawiać, że konsekrowany chleb mogą być pomijane lub zapomniane gdzieś. I w tym momencie żadnych kłopotów Państwu spokój usunąć Artos. Worki te są nazywane prosfornitsami lub prosfornichkami, są często bardzo pięknie ozdobione cekinami lub koralikami, innym haftem i wstążkami. Mogą zrobić sami lub kupić w ławkach kościelnych.

Wielu parafian, którzy niedawno przybyli do myśli Boga i postanowił poświęcić swoje życie modlitwy swoich bliskich, nie znają zasad i zastanawiasz się jaki rodzaj chleba – Artos, jak robić to prawidłowo. Teraz staramy się zrozumieć trochę w tej sprawie.

Chleb Artos: jak go używać?

Ludzie religijni są bardzo poważne o wszystkich modlitw i cząstek do Najświętszego chleba, więc dostosowanie go do swojego domu, suszone i przechowywane wyłącznie w każdym słoiku lub pudełku. Artos – chleb, który może być spożywany tylko w szczególnych potrzeb, na przykład podczas ciężkiej sytuacji choroby lub desperacji, gdy katastrofy, jeden po drugim, na spokój otuchy. Produkt Najświętszego tylko jeść na pusty żołądek, popijając wodą święconą!

Tu dowiedział się o Artos że jest najświętsza, i odgrywa ważną rolę w życiu chrześcijan. Ale jego należycie kruszone na małe cząstki, należy najpierw upiec. Oto niektóre z wielkich receptury pieczywa.

przepis

Należy pobrać 1 kg 200 g mąki, korzystnie najwyższej jakości. Na dnie naczynia, który ugniata ciasto, wlać nieco wody święconej. Wlać 400 g mąki i wlać bardzo gorącej wody. Robi się to w celu zapewnienia słodyczy i formy oporu. Wszystko wymieszać i przechowywać w lodówce. Następnie dodać sól, jego wstępnie rozcieńcza się w wodzie i umieścić świętego 25 g drożdży. Dobrze wymieszać i odczekać 30 minut. Następnie dodać mąkę (800 g) i jeszcze raz wymieszać. Gdy ciasto jest odpowiedni, jest na stół, a rolki do walcowania kołek do wymaganej grubości arkuszy.

Pokroić w kręgach, w najniższej części Artos zrobić koło większe. Następnie przykryć wilgotnym ręcznikiem, a następnie – na sucho, i czekać kolejne 30 minut. W górnej części jest wybity. Następnie dwie części powinny być smarowane ciepłą wodą i połączyć. Obie części są przebita, tak, że żadne puste przestrzenie. Następnie umieścić na blasze do pieczenia i piec w piekarniku, aż gotowane. Mały piec 15 minut, Service – około 20 minut.

wniosek

Wiemy już, co Artos jak wykorzystać ten chleb i małych rozdrobnionych kawałków. Pamiętaj, aby zapoznać się specjalną modlitwę i pić wodę święconą. Weź Artos bardzo ostrożnie, nie wydając jedną dziesiątą, więc trzeba to zrobić na pustym arkuszu białego papieru lub spodek. Jeśli jesteś prawdziwym chrześcijaninem, to wszystkie przepisy niniejszego rozporządzenia, można zrozumieć i Artos – chleb, który nie będzie raz w życiu próbowało.