638 Shares 8120 views

VAZ-11183 – duże ambicje w małym opakowaniu

VAZ 11183 Kalina – modne skośne reflektory, opływowy korpus i harmonijne linie okapu i kratki. Jednocześnie jest to najmniejszy sedan w linii VAZ, począwszy od wydania „klasyków”. Projektanci samochodów muszą zapewnić, że gdy taki skromny rozmiar, przestronne i światło w kabinie maszyny, jest nawet pięć osób mogą być przyjmowane bez problemów. Pień VAZ-11183 na pierwszy rzut oka wydają się takie same małe, jak samochód jako całość, jednak nie jest to prawdą. Jego pojemność – 420 litrów – ustalają, przyzwoity postać dla tej klasy maszyny. Ponadto, tylne siedzenie konstrukcja zapewnia możliwość krotnie, co pozwala znacznie zwiększyć wielkość bagażnika. W tym „okruchów” może być transportowana bardzo ogólnych obciążeń.

Wnętrze VAZ-11183 jest lekkie i przewiewne. Kilka popsuć tylko nijaka kieszenie z przodu i bez tylnych zagłówków. Generalnie projektanci AvtoVAZ przeciwieństwie do miłości swoich zachodnich odpowiedników do napełniania samochodów tej klasy w różnych urządzeniu improwizowanej, zmniejszyły ich liczbę do minimum. Były nawet nie ma popielniczki, choć standard zapalniczki w samochodzie tam. Podstawowe wyposażenie VAZ-11183 nie przewiduje okien elektrycznych, chociaż korek w drzwiach do odpowiednich klawiszy są dostępne.

Wnętrze samochodu natychmiast zwrócił uwagę nieprzemyślane ergonomii siedzenia kierowcy. Bardzo wygodnie siedzieć, ale w tym samym czasie siedzenia powinny być regulowane, nie mają w rzeczywistości. Kilka błędów sytuacja regulowana kolumna kierownicy. Deska rozdzielcza wygląda bardzo nowoczesny, kolory, zbyt, podniósł również. Ale odmiana żarówek ułożone losowo, to jest niewygodne podczas czytania urządzeń.

Silnik VAZ-11183 pozwala na przyspieszenie samochód płynnie, bez szarpnięć. Maszyna nawet przy ostrym starcie nie przebiec przez ulicę i przejście wzdłuż określonej ścieżki. Ta sama jednostka napędowa jest dość głośny, zbyt duże natężenie dźwięku silnika jest odczuwalne podczas jazdy. Jednakże, jest to powszechna dolegliwość wszystkich tworów zakładu Wołgi, więc traktować go jako normalne zjawisko. Transmisja była interesująca. Przebieg pierwszego biegu – bardzo krótki, drugi i trzeci – wręcz przeciwnie, jeden długi. Okazuje się, że dotykanie, to trzeba zwiększyć transfer, a z drugiej strony, w pośpiechu wycieczkę, zawsze można być na trzecim. Kierownicy – kolejny węzeł że projektanci sedan może wziąć kredyt. Właściciele poprzednich modeli AvtoVAZ mogli tylko pomarzyć o takich rzeczach jak optymalnego wzmocnienia układu kierowniczego i dobrej opinii. Szczególnie dobrze czułem te zalety przy wejściu do zakrętu. Nawiasem mówiąc, wzmacniacz jest już dostępny w wersji podstawowej. Samochodem nie miał długi, aby zmieścić się w pierwszych minutach jazdy, on zachowuje się przewidywalnie we wszystkich aspektach, VAZ-11183 zarządzania wyraźnie na górze.

„Kalina” sedan – samochód nie jest bez wad, ale to, co jeszcze nie zostało znalezione znaczne problemy. Ponadto, w porównaniu do swoich poprzedników, jest rzeczywiście krokiem naprzód. Może wreszcie przyszedł czas, kiedy krajowy przemysł samochodowy jest na dobrej drodze?