448 Shares 4286 views

Zatrucie krwi w czasie ciąży – nie jest powodem do rezygnacji z aktywnego życia

Praktycznie każda kobieta, która nigdy nie była w ciąży wie, co poranne mdłości w czasie ciąży. Dla niektórych z nich było dość łatwe, podczas gdy inni czekali boleśnie powolne wczesnej ciąży w oczekiwaniu na zniknięcie mdłości. Kwestia ta daje wiele niedogodności dla współczesnych aktywnych kobiet, które podczas ciąży i starają się żyć pełnią życia.


Toksykoza nie jest obowiązkowym atrybutem ciąży, warunek ten jest efektem ubocznym procesu organizmu matki do przystosowania się do istnienia w symbiozie z płodu. Najbardziej nieprzyjemne i częstym objawem toksyczności jest poranne mdłości. Jego pierwsze ataki zwykle zaczynają już w 6-7 tygodniu ciąży , i zwykle kończy się w ofensywie w 12 tygodniu, ale jeśli przyszła matka w ciąży z bliźniakami, nudności mogą być opóźnione o kilka tygodni. Zdarza się, nie zawsze nudności tylko rano, czasami może to trwać cały dzień lub występują w późnym popołudniem.

powoduje toksyczność

Współczesna nauka wciąż nie mogę jeszcze powiedzieć dokładnie, dlaczego nie ma poranne mdłości w czasie ciąży. Uważa się, że warunek ten jest spowodowany przez zmiany hormonalne w organizmie kobiety, ponieważ w tym czasie przyszła matka przeżywa prawdziwy „hormonalną burzę”. Kofaktor można nazwać niezdrowy styl życia przed ciążą, obecność chorób płciowych i Endokrynologii i zaburzeń neurologicznych.

Często zatrucie krwi w czasie ciąży pogarsza stan psychiczny matki oczekującej, ponieważ jej „erze zmian” zamienia się w ciągłym stresie. Według naukowców, pożądany ciąża jest znacznie mniej prawdopodobne, aby powodować nudności niż nieplanowane, w chronicznym brakiem snu i zmęczenie zatrucia jest praktycznie gwarantowana.

manifestacje

Chociaż najczęstszym objawem jest nudności, zatrucie krwi w czasie ciąży często przybiera formę zaburzeń percepcji smaku i szczególnie zapachu. Ulubione perfumy nagle zaczynają wydawać się nieznośnie przykre i parno, zapach jedzenia tylko obrzydzenie i pasta do zębów nie jest możliwe nawet w ustach do wzięcia – wszystko to może być objawy toksyczności. Czasem nawet ulubione potrawy przestanie podobać, a apetyt znika całkowicie. W ciężkich przypadkach, kobiety w ciąży mogą pojawiać się halucynacje węchowe. Wszelkie oznaki toksyczności i stopień ich nasilenia zależy od ciężkości stanu kobiet i ogólnego stanu zdrowia.

leczenie

Co do zasady, zatrucie krwi ciąży, których leczenie może zależeć od indywidualnych cech danej kobiety, samotnie przeprowadzone po 12 tygodniu, ale zdarza się, że matka jest tak bardzo chory, że potrzebuje specjalnej opieki medycznej. W celu ułatwienia przyszłego statusu matek i zapobiegania toksyczności jest zalecany u góry i próbują unormować prawo wykluczyć wszystkie produkty mają ostry zapach, lub zbyt jasne. Ponadto, poranne mdłości w czasie ciąży, można spróbować zatrzymać długie spacery na świeżym powietrzu, ale ponieważ wiele kobiet w ciąży nadal pracować w ciekawym położeniu, że nie zawsze jest realne. Przestrzeganie pracy i wypoczynku jest bardzo ważne, nie zaniedbuj wentylację pomieszczenia.

Powinny one zostać zakwestionowane natychmiast podobnie jak pierwsze oznaki toksyczności. Niektóre ciąży pomaga herbata z imbirem, inni – Lemon wody, trzeci – mennice. W ciągu dnia jest to pożądane, aby jeść ułamkową, małe porcje, ale częściej. Przyszła mama musi myśleć nie tylko o zaspokojenie ich potrzeb gastronomicznych, a także o przyszłej zdrowia dziecka, więc w czasie ciąży, wskazane jest, aby nie eksperymentować z kuchnią i zjeść znajome jedzenie.