290 Shares 4323 views

Jako douche chlorheksydyny w domu: Charakterystyka procedury

Zdrowie kobiet jest niezwykle ważne nie tylko w skali od jednej rodziny, ale także rodzaj całości. Nawet nie trzeba wyjaśniać dlaczego. To daje piękny połowę życia ludzkości, a na zdrowie matki oczekującej w dużej mierze zależeć będzie od tego, jak dziecko się urodzi.


Mikroflora pochwy jest bardzo wrażliwy w tym środowisku poczuć bardzo wiele bakterii, a więc kobiety powinny być regularnie pokazywany przez ginekologa i przekazać niezbędne testy. Z wynikiem pozytywnym, eksperci zidentyfikowali patogenu i przepisać niezbędnego leczenia. Jest często przepisywany antyseptyczne i antybakteryjne rozwiązań i czopki. Dzisiaj chcemy wam powiedzieć o jednym z nich, o nazwie „chlorheksydyny”.

krótki opis

Lek ten nie jest nowy. Jako douche „chlorheksydyny”, nawet nasze babcie wiedział, bo otworzyła ponad 70 lat temu. Ponieważ niezmiennie stosowane w życiu codziennym, jak skutecznym, antyseptyczne. Lek ten jest uważany za uniwersalny. Ponadto, ma długą wpływu, czyli można go utrzymać jego aktywność jakiś czas po nałożeniu na skórę.

Farmakokinetyka

Omawiając jak douche „chlorheksydyny”, chciałbym przede wszystkim skupić się na jego właściwościach fizycznych i chemicznych. Jest to powszechnie znane w medycynie antyseptyczne, w tym do impregnacji wilgotnych chusteczek, które są bardzo wygodne do użycia na drogach, gdy mydła i umywalki dostępne.

Co ciekawe, lek jest aktywny w stosunku do większości znanych bakteryjnych, grzybów i drożdży, a niektóre wirusy. W tym przypadku rozwiązanie jest dość tani, zwłaszcza w porównaniu do leków importowanych. Ogólnoustrojowe wchłanianie w dopochwowego zastosowania jest tak mała, że nie mogą być brane pod uwagę.

wskazania

Nie zapomnij, że, jak każdy inny lek, „chlorheksydyny” przypisanego indywidualnie na podstawie cech pacjenta. Wśród najbardziej popularnych są następujące wskazania:

 • leczenie ran i leczenie skóry;
 • Ramiona leczenia i urządzenia w codziennej pracy lekarzy;
 • dezynfekcji powierzchni;
 • płukania z dusznicą bolesną, zapalenie dziąseł i jamy ustnej;
 • zapobiegania infekcjom;
 • leczenie różnego rodzaju powikłań infekcyjnych i zapalnych.

Jesteś chroniony

Pomimo faktu, że żyjemy w XXI wieku, choroby, choroby przenoszone drogą płciową, nadal nie pokonany. Większość z nich nauczyli się leczyć, ale jest znacznie lepiej, aby zapobiec ich wystąpieniu. W przypadku niezabezpieczony stosunek odbył z podejrzanych partnerem, dobrze byłoby wiedzieć, jak douche „chlorheksydyny”. Jest to środek nadzwyczajny, ale może poważnie pomóc.

Nawet jeśli prezerwatywa została wykorzystana, nie będzie zbędna ostrożność. Dokonaj douching, leczyć narządy płciowe na zewnątrz i wprowadzić trochę roztworu do cewki moczowej. Nawiasem mówiąc, człowiek może myśleć o swoim bezpieczeństwie i umyć penisa, jak również wprowadzić kilka mililitrów roztworu do cewki moczowej. Ten prosty środek pomoże chronić przed kiła i rzeżączka, chlamydia i Trichomonas.

Jako douche „chlorheksydyny”

Teraz mówimy o środek nadzwyczajny, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia z różnych chorób. Znamienny tym, że roztwór jest bardziej efektywny niż czopki dopochwowe. To rzadko powoduje reakcje alergiczne, co jest dużym plusem.

Jesteśmy zainteresowani techniką sama jako douche „chlorheksydyny” w celu zmaksymalizowania wydajności. Najpierw trzeba mieć świadomość pewnych zasad:

 • Leczenie zaleca się co najmniej 120 minut, po stosunku. W idealnym – tuż po niej.
 • Nie można używać mydła ani innych detergentów.
 • Przed rozpoczęciem przetwarzania, konieczne jest, aby mocz, ponieważ po zabiegu będzie musiał wytrzymać pewien odstęp około 2 godzin.
 • Jak douche „chlorheksydyny” w domu, intuicyjną do każdej kobiety. Zwłaszcza, roztwór jest wytwarzany w specjalnych wskazówek fiolki. Czyli niekoniecznie nawet strzykawki domu.
 • Optymalna pozycja – na plecach, z nogami. Aby to zrobić, można uzyskać wygodny w łazience lub dołączyć coś na kanapie.
 • Końcówka strzykawki dodaje do pochwy, do kilku centymetrów, wtedy konieczne jest wstrzyknięcie 5-10 ml i moczyć przez 10-15 minut, by płynęła roztwór zbyt szybko.

Ważne jest, aby pamiętać, że jest to środek nadzwyczajny. To nie gwarantuje 100% ochronę przed wszystkimi chorobami i nie może pozbyć się ciąży. Ponadto regularne stosowanie tej metody nie jest zalecane, ponieważ może to spowodować poparzenia chemiczne błony śluzowej.

Douching z pleśniawki

Choroba ta jest najczęstszą wśród płci pięknej. Wyczerpująca dieta, stres i różne naruszenia mikroflory pochwy i uszkodzeniami mechanicznymi – wszystko to prowadzi do tego, że znowu grzyb „kwitnie” gwałtowny kolor. Głównym objawem jest świąd i pieczenie i biała wydzielina.

Mogę douche „chlorheksydyny” pleśniawki? Pewnie, ale tylko wtedy, gdy taka decyzja została podjęta przez lekarza prowadzącego, w oparciu o analizy.

Jednak ten środek nie jest głównym leczenie. Zdarzenie to strona, która pomoże pozbyć się nieprzyjemnych objawów. Głównym leczenie powinno być ukierunkowane na eliminację przyczyn choroby. Jeśli robisz samoleczenia bez wizytę u lekarza, należy pamiętać, że efekt jest, aby przejść na tyle szybko, większość pierwszego dnia. Jeśli korzystanie z „chlorheksydyny” nie przynosi ulgę, a następnie kontynuować leczenie nie ma sensu, ponieważ rozwija wciągająca.

Skręcamy w praktyce

Jak widać, na pytanie, czy natrysk „chlorheksydyny” jest rozwiązany indywidualnie. Preparat ten wytwarza się na bazie wodnej. Skutecznie radzi sobie z grzybami. Należy zauważyć, że za pomocą tego antyseptycznie rozwiązaniem może być bardzo skutecznym lekarstwem lub drożdżyca pochwy, co jest wynikiem zapalenia pęcherza moczowego. Nie zapomnij sprawdzić z lekarzem Jak douche „chlorheksydyny”, ponieważ w każdym przypadku system może się różnić.

Przygotować roztwór roboczy

W rzeczywistości, i nie ma gotowych odpowiedzi. W niektórych przypadkach roztwór do obróbki stosowany do nawadniania wewnętrznej jamy pochwy. Te same środki używane do czyszczenia zewnętrznych narządów płciowych, doustne do płukania jamy ustnej.

Jednak lekarze mają różne opinie o tym, jak douche „chlorheksydyny” w ginekologii. Panuje przekonanie, że lek jest dodatkowo rozcieńczać wodą nie jest zalecane. Wchodzi w farmacji jako roztwór 20% w objętości 500 ml. Jednak wszystkie indywidualnie, dlatego przed rozpoczęciem leczenia należy omówić dopuszczalnego stężenia z lekarzem. Jeśli dawka jest zbyt wysoka, dodanie drożdży, bakteryjne zapalenie pochwy może zarobić.

łagodne traktowanie

Drożdżyca pochwy nawadniania mogą być wykonane i zewnętrzne narządy płciowe roztwór o niskiej koncentracji. W tym celu, bezpośrednio przed zabiegiem należy rozcieńczyć 0,5% roztwór przegotowanej wody w stosunku 1:10. Otrzymany roztwór 0,05%, co jest maksymalna dla oszczędzając błony śluzowej.

Przed rozpoczęciem procedury fiolką jest konieczne niewielkie ciepło, a następnie wlać do strzykawki. Wprowadź nos głęboko do pochwy i powoli przeciągania procedury nawadniania. Skłonność do reakcji alergicznych, to zaleca się płukanie wodą ciała w ciągu kilku minut.

Jeśli jesteś w interesującej pozycji

Drozd – to nie jest rzadkim zjawiskiem dla przyszłych matek. Dlatego lekarze często zapytać, można douche „chlorheksydyny” podczas ciąży. Warto zauważyć dwa aspekty.

 • Z jednej strony, ginekolodzy często przeciwieństwie do stosowania samej procedury strzykawką w tym trudnym okresie. Fakt, że w tym czasie zwiększa ryzyko wprowadzania powietrza przez kanał szyjki macicy. Pomimo faktu, że prawdopodobieństwo jest małe, to nie można wykluczyć.
 • Z drugiej strony, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę właściwości leku. Wszelkie chemiczny, który teoretycznie jest dostarczana do płodu niesie ze sobą pewne ryzyko dla niego.

Ponadto, nie można całkowicie wykluczyć możliwość wystąpienia reakcji alergicznej. Dlatego każda samoleczenia, szczególnie w okresie ciąży.

zamiast wniosku

Rozwiązanie „chlorheksydyny” jest powszechnie stosowany w medycynie i życiu codziennym. Ale mimo jego popularności, przed użyciem roztworu do irygacji, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Dziś mówiłem o osobliwości realizacji procedury, jak również jego wskazań i przeciwwskazań. Ważne jest, aby wiedzieć, że istnieje wiele analogi tego leku. Różnią się one pod względem kosztów, z „chlorheksydyny” jest budżet. Ale jeśli lekarz zaleca, aby zastąpić go innym lekiem, należy słuchać.