202 Shares 8829 views

Japoński ogród z kamieni: godnym ozdobą krajobrazu

Wybór rozwiązania styl dekoracji jego bramkowe, szacujemy trendy w różnych kierunkach. Tak, dziś z zadowoleniem egzotyki we wszystkich jego przejawach. Bardzo efektowny i elegancki wygląda japoński ogród skalny, który odzwierciedla wyjątkowy i malowniczy charakter tego kraju. Ogromna liczba wzgórz, gór, wodospadów i laguny – dziwaczna kombinacja tych składników znajdują odzwierciedlenie we współczesnym projektowaniu krajobrazu.

Funkcje sztuki ogrodowej w Japonii

Jak pan wie, że Japończycy mają różną skłonność do kontemplacji. Zwracają uwagę na wewnętrznej istoty rzeczy, a nie ich wygląd. Dlatego japoński ogród sztuki charakteryzuje połączenie minimalizmu i symbolikę. Kontemplując japoński ogród z kamieni, osoba powinna być zanurzona w świecie fantasy, ucząc jednocześnie doceniając środowiska naturalnego i swoje miejsce w nim. Popularność tej dekoracyjnej kompozycji leży w jego niezwykły i egzotyczny, ponieważ stwarza zupełnie inne zasady. Charakterystyczne cechy tych ogrodów należą:

  • prostymi liniami;
  • dostrojone kształty;
  • co najmniej części, z których każda niesie pewne znaczenie.

Japoński ogród skalny Jak utworzyć?

Pierwszą zasadą jest tzw urok rzeczy. Oznacza to, że jest ona przeznaczona dla zrozumienia wewnętrznej natury człowieka rzeczy, które są ukryte pod zewnętrzną powłoką. Japończycy wierzą, że każda rzecz – to jest odbiciem boskiej istoty świata, ale prawdziwe piękno jest zawsze ukryte. Dlatego każda osoba istnieje, aby zrozumieć piękno w życiu codziennym.

Druga zasada, na której można stworzyć ogród japoński kamieni (zdjęcie pokazuje całą oryginalność i wielobarwność kompozycji), – jest harmonia. Wyraża się to w ludzkiej naturze i fuzji, to znaczy, że krajobraz jest urządzony tak, aby powodować pewne uczucie. Dlatego nie ma żadnych elementów dekoracyjnych i jasne kolory: nic nie powinno rozpraszać ludzi z kontemplacji natury.

Bazową kompozycję

Co do zasady, japoński ogród z kamieni opiera się na konkretnej kompozycji. Jednocześnie łączy w sobie trzy elementy: Kamień, wody i roślin, które tworzą integralności harmonii. Stone – jest ucieleśnieniem gór i wzgórz w Japonii, a każdy z nich odgrywa ważną rolę w tej dziedzinie. Najczęściej ich pozycja pozostaje jak jest ona postrzegana jako dzieło sztuki. W tym samym kierunku, aby przesunąć japońskiego ogrodu kamienie. Kamień w postrzeganiu Japoński – symbol siły. Nieruchomy kamień jest symbolem pokoju i tworzy iluzję ruchu mówi o odwiecznej ludzkiej natury i rozwoju. Kamień, który ostatecznie przejmuje mech symbolizuje zielone wzgórza Japonii.

Tworzenie japoński ogród z kamieni z ich rąk jest dość proste, najważniejsze – starannie wybierać kamienie. Powinny one mieć taki sam kształt, kolor i tekstura. Kompozycja jest określana przez które z nich będzie odgrywać główną rolę, a który będzie wspierał. Typowo grupa ta przypomina trójkąta, który jest długi bok wystaje z przodu domu. Jeśli twoim zamiarem jest stworzenie utworu, należy pamiętać, że trzeba dać pewne wyobrażenie o kamieniach: będzie to stosunek okazja proporcjach. I musi czuć przestrzeń, aby zobaczyć krajobraz i poczuć fakturę materiałów naturalnych.

jeszcze raz podkreślić piękno kamieni, jak również ich kształt i właściwości, można ozdobić staw strony, piasek, kamyki, czy tylko gładkie otoczaki. Wszystko to w połączeniu tworzy dodatkowy efekt dekoracyjny. I to jest bardzo ważne dla japońskiego ogrodu został stworzony przez najbardziej naturalnego i przyrody oraz przypominającym naturalny krajobraz.