577 Shares 2442 views

Jak sprawdzić wzmacniacze multimetr? instrukcja

Miernik zwane urządzenie z którym mierzy się napięcie, prąd, opór w wykonaniu „ciągłość” przewodów. Oznacza to, że urządzenie to jest wystarczające zapotrzebowanie. I, jak pokazuje praktyka, to cieszy wystarczające popularne nie tylko w przemyśle, ale również w życiu codziennym.

Ale zanim zaczniesz, środek, należy zauważyć, że multimetr – niezupełnie nieszkodliwe urządzenia. Kiedy używane niewłaściwie, nie tylko można łatwo wyłączyć, ale również powodować poważne szkody dla zdrowia. Jest to szczególnie ważne w przypadkach, gdy trzeba przeprowadzić pomiary pod wysokim napięciem lub wysokim natężeniu. Nie można po prostu od razu spalić metr, ale także otrzymywać poważny wstrząs elektryczny.

Dlatego, zanim zaczniesz korzystać z miernika, musisz być przeszkoleni w zakresie zasilaczy o małej wydajności bieżących, takich jak bateria. Nie powinno się również ignorować instrukcji do urządzenia.

odmiany mierniki

Aby rozpocząć, należy wiedzieć, że są multimetry cyfrowe i analogowe (strzałka, nawet wśród elektryków, są one znane jako „tseshka”). Drugie elektrycy są znane od dawna, ale ich używać bez specjalnej wiedzy i praktyce jest trudne.

  • musi być w stanie zrozumieć skalę tego urządzenia, w których poślizg multimetr mało;
  • Instrument ten powinien odbywać się w takiej sytuacji, gdy nie ma na nim strzałka na „spacer” na skali.

Dlatego też, jeśli nie ma takiej możliwości, to lepiej jest użyć multimetru cyfrowego. Zastanowimy się też przykłady używając tylko urządzeń cyfrowych jak samemu nauczyć się pracować bardzo ciężko z mierników analogowych.

Odmiany multimetry cyfrowe wystarczy, ale jak to działa podobnie do siebie – różnica jest tylko w liczbie funkcji urządzenia. W związku z powyższym, z funkcjonalnością i ceną multimetru zależy, więc przed jego zakupem, zdecydować, co jest potrzebne.

Miernik składa się z:

  • samego urządzenia;
  • dwie sondy (czarny i czerwony);
  • źródło zasilania (akumulator „Korona” 9B).

Więc, jakie są cechy użytkowania przyrządu pomiarowego i jak sprawdzić multimetru ampery?

instrukcja

W celu pomiaru prądu w obwodzie, konieczne jest kolejno do podłączenia urządzenia do nich. W tym samym czasie na multimetr jest konieczne do badania czerwony do gniazda na instrumencie z etykietą mA, a czarny – w COM. Szeregowe połączenie oznacza, że sieć musi być podzielona, a każda sonda jest podłączona do innego przewodu, t. E. urządzenie musi być włączone pomiędzy dwoma źródłami zasilania. Ale jak zmierzyć siłę prądu i moc, aby zrobić to po prostu nie jest możliwe źródła, trzeba skręcić w łańcuchu niektórych urządzeń, takich jak konwencjonalne żarówki, umieszczając go w obwodzie natychmiast po źródła zasilania.

Jeżeli mierzy prąd zmienny, urządzenie jest ustawione na maksymalną wartość AC (symbol A ~ – zauważ, że jest bardzo podobna do ikony DC (A), więc należy być ostrożnym). I dopiero po tym można rozpocząć pomiary.

Przed sprawdzić natężenia multimetru, upewnij się, że zasilanie z mierzonego prądu nie jest zbyt wysoka, tj. A., pomiary te mogą nie być bezpieczne z powodu małego przekroju przewodów sondy. Te ostatnie nie mogą wytrzymać duże obciążenia. Eksperci zalecają, aby przeprowadzić pomiary w bieżącej wartości 10 A zatrzaskiwania.

Sprawdź multimetr baterii

Kontrole powinny być przeprowadzane tylko pod obciążeniem. Sprawdzić, ile amperów baterii multimetru tylko za pomocą wewnętrznego pojemność baterii nie jest możliwe ze względu na niską wartość – Uzyskane dane nie przedstawiają prawdziwych postaci.

Tester może mierzyć nie tylko bieżący operacyjnym, ale również prąd upływu baterii. Przed sprawdzić multimetru jako amperów prądu upływu, trzeba pamiętać, że może to być nawet do kilku amperów. Dlatego też umieścić na zakres pomiarowy przyrządu musi być prawidłowo, to lepiej do 10 A.

W praktyce przed testem na akumulatorze wzmacniacze multimetr jest podnoszony z zacisków akumulatora z przewodem dodatnim biegunem akumulatora i umieścić w powstałej szczelinie urządzenia pomiarowe. Następnie należy:

  • wybrać tryb na multimetru do pomiaru prądu;
  • naprawić „krokodyla” drut i na przemian wyciągnąć bezpieczniki, które są odpowiedzialne za modułu elektronicznego w pojeździe.

Przy odrobinie wprawy, będziesz nie tylko wiedzieć, jak sprawdzić multimetru ampery, ale również można łatwo wykryć przyczynę wycieku, bez uciekania się do centrum serwisowego.

Sprawdzanie ładowarka

Przed udzieleniem odpowiedzi na pytanie: „Jak sprawdzić wzmacniacze multimetr na ładowarce”, trzeba wiedzieć, że można mierzyć w zasadzie żadnych opłat. To może być z telefonu lub tabletu, ładowarka do akumulatora samochodowego, i tak dalej. D.

Ładowarka telefonu

Takie pomiary często wymagana, gdy jest to niezbędne do określenia przyczyny pamięci usterek. Należy zauważyć, że natężenie prądu w ładowarek, tabletek itd. E. Nieco inaczej jest zwykle na etykiecie ładowania lub znakowanie. Ale jeśli nie ma takiego etykieta, z jakiegokolwiek powodu, to możesz sprawdzić ten rysunek multimetru.

Zasada pomiaru prądu w ładowarce może różnią się tylko tym, że trudno jest połączyć je sondy multimetru z powodu małej wielkości styków na złączu. W tym celu, styki muszą być dokładnie włożona stali zwykłej igły do szycia i je podłączyć sondy multimetru. Jeśli oba nie, to jedyną możliwością jest, aby otwór ładowania obudowę do połączenia sondy bezpośrednio na zaciskach pamięci w miejscu, gdzie końce są przylutowane przewodu elektrycznego.

Ładowarka do akumulatora samochodowego

Zanim porozmawiamy o tym, jak sprawdzić amperów na ładowarce multimetru do akumulatora samochodowego, trzeba wiedzieć, co on robi.

Optymalna wartość prądu ładowania do pamięci 10% pojemności akumulatora samochodowego. Duża wartość pozwala szybciej naładować akumulator, ale wpłynie negatywnie na samej baterii i znacznie skrócić czas jego użytkowania.

Przy zakupie takiej pamięci, aby zapisać wszystkie parametry są zapisywane na ładowarce. Ale taka opłata, z minimalną wiedzą można zrobić samodzielnie. W tym przypadku może się przydać multimetru. Poza tym, ten licznik jest przydatna, jeśli pamięć nie zawodzi.

Należy stwierdzić, że przy pomiarze natężenia prądu w dowolnych elektrody w układzie powinna zawierać żadnego obciążenia (na przykład, zwykłe żarówki). Nie należy również zapominać, że pamięć często dostarcza prąd stały, więc pióro licznik musi być wystawiony na prawidłowym położeniu (A).

Sprawdzić zasilanie

Jak sprawdzić multimetru ampery na zasilaczu? Odbywa się to jako obciążenie na rozciąganie wymaganej w użyciu. Sama zasada nie różni się bardzo od sprawdzania innych źródeł. Konieczne jest jedynie, aby pamiętać, że zasilacz ma dość dużą pojemność, więc pomiary powinny być przeprowadzone sprawnie, bez sondy przewody grzejne multimetru.

Jak widzimy, miernik może być bardzo przydatna w życiu codziennym i popytu w zupełnie różnych obszarach, tak jak najlepiej minimalną wiedzę z zakresu jego stosowania nie będzie zbędne.