510 Shares 5283 views

Jak zrobić instalację paneli PCV własnymi rękami?

Aby zainstalować panele PCV nie trzeba mieć specjalnych umiejętności w zakresie prac budowlanych. Z tym poradzi sobie nawet początkujący. Materiał PVC jest bardzo często używany do jej wykonania. Na przykład z PVC stropy nie boją się promieni słonecznych i wysoka wilgotność powietrza nie jest straszna. Z tego materiału można osiągnąć doskonałą izolacją akustyczną i cieplną. Więc, co instalacyjne panele PCV własnymi rękami?


Elewacje panele plastikowe pomieszczeń nie obejmuje obróbki wstępnej. Nie potrzebujemy wyrównanie, szlifowanie starej farby lub tynku. Instalacja z PVC – to czasochłonne „czysty” i nie bardzo droga, aby zakończyć. Przed przystąpieniem do projektowania instalacji, trzeba zająć się niezbędnymi narzędziami. Potrzebne będą: narożniki i szyny, panele plastikowe, poziomy, wiertła, śruby, klipsy, które wzmocnią panelu piłę, taśma pomiarowa, ołówek i plac.

Do montażu paneli z PCV z rękami w posiadaniu wysokiej jakości, konieczne jest, aby określić kierunek montażu paneli. Należy również obliczyć całkowitą liczbę elementów i profili PCW do wykończenia. Aby to zrobić, trzeba zmierzyć powierzchnię ścian i sufitu, które będą bezpośrednio na dołączonej płycie. Należy kupić rzeczy z pewnym marginesem ponieważ będzie wyciąć w procesie budowy.

Jeżeli powierzchnia, na której możemy zamontować panel, gładki, a pokój jest sucha, a następnie montaż paneli PCV z własnych rąk mogą być wykonane natychmiast na ścianie. W celu wzmocnienia ich obróbka blacharska musi śruby. I wtykając PVC przycinanie klipów. Po pierwsze, na przygotowanym sufitu prowadnice z metalu lub z tworzywa sztucznego zamontowane. To trzeba zrobić wcześniej, „odparty” poziom w celu uniknięcia nieprawidłowości. Odległość między profilami powinien wynosić 60 cm. Następnie należy umieścić wieszaki metalowe, bo to jest dla nich być dołączone płytki PCV. W obszarach, w których wilgotność jest zwiększona, to lepiej jest stosować metalową ramkę.

Najtrudniejszym etapem montażu, który obejmuje instalację paneli PCV własnymi rękami – to tworzenie skrzynek. Po tym wszystkim, jest zobowiązany do wytworzenia idealnie płaską powierzchnię. Listwa ustalonym prostopadle do kierunku paneli. Aby to zrobić, trzeba będzie podczas korzystania z centymetrem, kreda i stojak przyczynowo kontury przyciąć instalację. Następnie za pomocą wiertła, pionu poziomu przymocować śrubami szaf i kołków do powierzchni. Jeśli ściany i sufity nie są bardzo gładkie, skrzynia jest ustawiona listew z drewna i sklejki. Po tej fazie prac powinny zacząć przycinać plastikowej ramki, które jest łatwe do zrobienia za pomocą wkrętów samogwintujących. Można również korzystać z systemu montażowego jako „paznokcie cieczy”. Mimo, że stosowane są głównie tylko w przypadku, gdy wagowy małych paneli. Aby rozpocząć instalację paneli PCV lepiej z centralnej części pomieszczenia. W ten sposób można osiągnąć, że symetria pułapu będą przestrzegane.

Panele są połączone ze sobą za pomocą specjalnych gniazdach. W związku z tym, w zespole nie ma nic trudnego. Po zakończeniu płyty headliner PCV, konstrukcja wszystkich stawach można naprawić za pomocą małych kształtek z tworzyw sztucznych. W tej instalacji paneli ściennych z własnymi rękami jest zakończona. Podobnie, panele ścienne oraz PCW. Nie jest zalecane, aby montaż płyt, gdy temperatura spada poniżej 0 ° C, Panel PCV rozpakowaniu potrzebne w temperaturze powyżej 10 ° C, a poza tym materiał może być zdeformowana.