235 Shares 5950 views

ścieżka chodnik własnymi rękami

Grooming, szlachetność, elegancja dodane do serwisu pięknej nawierzchni toru. Są one nie tylko funkcje praktyczne. Ścieżki daje estetykę Homeownership. Łącząc wszystkie budynki tworzą jeden zespół. Ponadto, część toru strefowego, oddzielając zabudowy zagrodowej, warzyw, strefę odpoczynku kwiat. Właściwa organizacja pozwala im poprawić pewne nieścisłości i braki obszar.

konstrukcja toru

Początkowo program należy uznać starannie ścieżki. Zrób rysunek i plan, który będzie śledzić podłogowych. Projektanci są zachęcani do organizowania ich „nigdzie”, w przypadku małej powierzchni.

Jeśli obszar jest dość imponująca i pozwala sadzić kwiaty, drzew i krzewów owocowych – ścieżkę trzeba planować w tych miejscach, które często pójdzie gospodarstwo domowe. Mogą one prowadzić do ławki, zaopatrzenia w wodę, łóżka ogród, krzewy malin.

Jest to bardzo ważne, że ścieżki nie mają widocznych ślepych zaułków i nie spoczął na ogrodzeniu. Myślenia projektowanie, spróbuj wszystkie ścieżki są połączone. Nie należy również zapominać, że nie mają się wyróżniać z gamy kolorów.

Określić zdjęć

Nowoczesne Nawierzchnia toru mogą być wykonane z różnych składników. Dlatego, następny etap tworzenia ścieżki jest wybranie odpowiedniego materiału. Aby znaleźć najbardziej odpowiedni, należy przeanalizować zalety i wady najczęstszych opcji.

Najpopularniejsze materiały użyte do produkcji torów są:

 1. Cegła. Jest to mocny, solidny materiał. Jednak nie należy zapominać, że na torze lub zwykły dom z cegły okładziny nie są odpowiednie. Od pierwszego kruszonką pod wpływem warunków atmosferycznych, a drugi, po deszczu lub śniegu staje się śliska. Dla specjalnych szlaków zaprojektowany cegły. Użycie tego materiału pozwala na tworzenie różnorodnych wzorów, deseni na torach. Aby realizować swój plan, cegła może być płasko, krawędź. Główną wadą tego materiału jest jego wysoka cena.
 2. Kostki brukowej lub klinkieru. Taki materiał składa się z gliny lub betonu. Torując klinkier produkowany w różnych kolorach, o różnych kształtach. można odebrać materiały z zygzakiem krawędzi, za pomocą których płytki są połączone. Jest trwały i niezawodny, ma wysokie wskaźniki jakościowe. Ale jest to również kosztowne.
 3. Beton. Jest to dość tani materiał drogowego. Dużym plusem jest jego wytrzymałość i trwałość. Powłoka ta nie wymaga szczególnej opieki. Otrzymując Atrakcyjnym, roztwór można dodawać do barwnika lub wykończonej powierzchni, stosuje się interesujący wzory, rysunki, linię. Jeśli mówimy o wadach, należy zauważyć, że układanie betonowych torach potrzebują asystenta, ponieważ jedna osoba nie może obsłużyć.
 4. Żwir. Wystarczająco proste, a tym samym bardzo piękny utwór otrzymany betonowa z tego materiału. Żwir jest tani, bardzo łatwy w instalacji i nie wymaga znajomości skomplikowanych technologii. Z takich oczywistych zalet, ma istotne wady: stałą wypoziomowanie, regularne pościel, częste pielenie traw i chwastów.
 5. Płytki, kamień naturalny i sztuczny, kostki brukowej. Są niezawodne, praktyczne i estetyczne materiały. Pozwalają one na tworzenie nie tylko zadbany i schludny ścieżki, ale także dość oryginalne rysunki architektoniczne. Ścieżka z kostki brukowej, dzięki różnych kształtach i kolorach, może być prawdziwym arcydziełem projekt.

Ścieżka własnymi rękami

Wielu właścicieli woli układać własne szwy ogród. Po tym wszystkim zbudowany torując ścieżkę rękami pozwala znacznie obniżyć koszty usług firm budowlanych i architektów krajobrazu. Ponadto nabył cenne doświadczenie w branży budowlanej. I, oczywiście, właściciel domu dostaje przyjemność z okazji, aby zrealizować wszystkie swoje pomysły projektowe.

Jednak przed podjęciem drogę nawierzchni, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych zasad:

 1. Generowanie znaczników. Jeśli ścieżka jest tylko dla pieszych, jej szerokość powinna wynosić 0,5-1 m. Jednak, jeśli tor będzie prowadzić samochód, przeznaczyć grunty na ponad 2 metry.
 2. Bezpośrednie kierunki nie wyglądają bardzo estetycznie. Wygląda pięknie i elegancko zakrzywiony tor o gładkiej linii.
 3. Podczas montażu płytek można sadzić trawę między nimi. Wygląda to całkiem naturalne i piękne.
 4. Zaleca się, aby położyć utwory w jesienne dni jako grunt osiada w zimie.
 5. Krawędzie toru powinien być umieszczony pod pewnym błędu. Pozwoli to na swobodny przepływ wody.
 6. Jeśli podczas układania toru żwiru jest używany, konieczne jest, aby rozpocząć instalację krawężników.
 7. Korzystanie z kamienia naturalnego, należy pamiętać, że będzie ona stać się śliskie w deszczową pogodę.

formy specjalne

Bądź bardziej Ścieżki ogrodowe dość trudne. Zwłaszcza jeśli specjalny formularz służy do nawierzchni toru. Jest wykonana z polistyrenu i można je nabyć w każdym sklepie.

Opracowali wiele odmian form, które można utworzyć na ich utworów najbardziej wyszukane wzory.

Jeśli planujesz korzystać z gotowych danych, trzeba będzie kupić je przez około 4 sztuk.

Jak stworzyć własną postać

Do produkcji nawierzchni toru może wybrać dowolną formę wstępną. Niektórzy rzemieślnicy używać plastikowych pojemników na żywność. Jednak wybrać solidne opakowanie, które nie trzeszczenia. Są one w stanie utrzymać się w formie po kilku wypełnień, a zatem może być przydatna do tworzenia płytek.

Nawierzchnia jest znacznie łatwiejszą drogę z rąk, jeśli praca przypomina prostokąt. Nie używać pojemników, które mają skomplikowane kształty. W przeciwnym razie, kładąc znacznie trudniejsze.

Niektórzy właściciele wykonane własną formę, stosując wszelkie materiały pod ręką. Na przykład drewno może stworzyć regularny sześciokąt, pusty w środku. Spowoduje to utworzenie pustej płytki, które będą idealnie przylegają do siebie.

prace przygotowawcze

Po określeniu położenia i szerokość ścieżek, kołki porcji harmonogram i liny. Formy do kostki utwór ma zwykle postrzępione krawędzie. Ale każdy puste, jak puzzle, idealnie przylegają do siebie.

Tak więc, od czego zacząć:

 1. Proroyte wykop o planowanym złożyć. Jego głębokość 8-10 cm. Ubić ziemię.
 2. Wlać żwiru lub tłucznia. Około 3-4 cm.
 3. Wierzchnia warstwa powinna iść piasku rzecznego (5-6 cm). Obficie skropić go wodą.
 4. Za pomocą formy ostrożnie nasmarować oleju smarowego (lub innych). Pozwoli to na łatwe usunięcie przedmiotu.
 5. Rozwiązania, potrzebne są następujące składniki: 1 część cementu, trzy części piasku, żwiru 4 części. Po wprowadzeniu specjalnej mieszanki wiążącej można dodać wodę i roztwór mieszano.

Układanie rekomendacje

Po zakończeniu prac przygotowawczych, przejdź do głównego etapu. Wszelkie ścieżka nawierzchni dokonuje się w następujący sposób:

 1. Formularz jest rozplanowany na miejscu wyznaczonym przez ścieżkę.
 2. Kielni jest wypełniony (do krawędzi) roztworu, potrzeba, aby uniknąć powstawania pęcherzyków powietrza.
 3. Nadwyżka usunięto z tworzywa sztucznego (żelazo) stojaka.
 4. Po 30-40 minutach roztwór „chwycić” i kształtu można dokładnie usunięte.
 5. Umieścić obrabiany do nowej lokalizacji następnej ścieżki i powtórzyć procedurę.
 6. Płytki połowiczne mogą być ozdobione kolorowymi płytkami, płytek granitowych, różnych kamieni lub innych materiałów.
 7. Pamiętaj, że ścieżka z płyt chodnikowych jest jeszcze mokry. Zatem chronić go przed nadużyciem i domowych zwierząt.

oryginalne rozwiązania

Jak widać, aby tworzyć własne nawierzchni ścieżek ogrodowych jest bardzo prosta. Mając do czynienia z techniką wykonania, połączyć wszystkie ich wyobraźnię, a następnie ścieżka będzie prawdziwym arcydziełem projekt.

może się przydać więcej z poniższych wskazówek:

 1. Harmonijne połączenie wygląda ostre hardy płytki z cegły. Ten utwór może sprawić, że ogród śródziemnomorski styl luksusowy.
 2. Niezwykłe i ciekawe wyglądają małe plamy z trawy między brukowanych płyt.
 3. Oryginalnie wygląda szerokie płyty chodnikowe, uzupełnione przez żwir.
 4. Dodawanie roztworu barwnika, można otrzymać drogą inną niż droga odcień. Jest to korzystne wygląda tor, który tylko niektóre elementy są pomalowane.
 5. Podczas odlewania można stosować rozmaite szczegóły. Pozwoli to stworzyć niezwykłą powierzchnię.
 6. Oryginalny decyzja będzie dodanie płytki ze światłem. Szczególnie dobrze wygląda ta droga w nocy.

wniosek

Rozważyć przed utworzeniem nawierzchni chodnika, zdjęcia opublikowane w artykule. Niektóre pomysły mogą dotykać się, aby stworzyć prawdziwe arcydzieło, które będą przedmiotem dumy.