80 Shares 1521 views

Histerektomia i jajników – usuwanie skutków macicy i jajników

Operacja usunięcia macicy jest bardzo powszechne w praktyce ginekologicznej i nazywa się histerektomii. Często dodatkowo do macicy kobiety przydatków usunięte (wycięcie jajników), jajowodów. Operacja ta jest przypisana w przypadkach, gdy leczenie jest nieskuteczne. Histerektomia jest wykonywana przez kilka sposobów, w zależności od obrazu klinicznego: Metoda brzusznej lub laparoskopowej. Operacja przeprowadzona przy pomocy laparoskopii, co znacznie skraca okres rehabilitacji.

Wskazania do zabiegu: onkologii i bezpośrednio szyjki macicy, rak jajowodu, a macicy lub macicy straty przemieszczenia, bolesne miesiączkowanie, zapalenie miednicy. Konsekwencje usunięcia macicy, szczególnie u młodych kobiet, często prowadzą do utraty zainteresowania seksualnego, osteoporoza, zaburzenia równowagi emocjonalnej, dyskomfort podczas współżycia. Po takiej operacji jest przypisany pacjentowi terapii hormonalnej. Powikłania te można uniknąć, jeżeli do przeprowadzenia operacji po menopauzie.

Główną przyczyną guzów nowotworowych endometriozy (przerost tkanki poza macicą) w prowadzeniu formy, powoduje ciężkie krwawienia. Jednakże, jeśli czas do rozpoczęcia leczenia, negatywne konsekwencje można uniknąć. Ponadto, wymagana jest histerektomia wypadania macicy lub jej przemieszczenia, jeśli w tym przypadku naruszone pracy innych narządów wewnętrznych – występuje w otyłości, z ciężkiej pracy, ze względu na słabość tkanek i więzadeł miednicy, zmniejszając estrogen. Histerektomia może być całkowita lub częściowa, w pierwszym przypadku, usuwa się szyjki macicy i w drugim – górny obszar macicy – z lewej na karku.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, a po kilku dniach pacjent może wstać, ale życie po usunięciu macicy i jajników jest niewątpliwie zmienia. Całkowity okres rehabilitacji jest około miesiąca. W tym czasie, możliwe gorączka, osłabienie, krwawienie, bolesne oddawanie moczu (jeśli przeprowadzono pochwy histerektomia).

Skutki usunięcia macicy: możliwe pominięcie górnej sklepienia pochwy, jak wspierania tkanki staje się mniejszy. Kilka godzin po operacji konieczne jest stopniowo przywrócić krążenie, aby zapobiec tworzeniu się płytek krwi w płucach i nogach. Do szybkiego gojenia ran i regeneracji, pacjent musi wprowadzić do swojej diety, produkty bogate w żelazo (gryki, wątroba, mięso, grejpfrut).

Efekty po histerektomii

Negatywne skutki: brak funkcji rozrodczych (niezdolność do rodzenia), ograniczenie stosunków seksualnych kilku miesiącach przedwczesnej menopauzy, ryzyko chorób serca i osteoporozy.

Usunięcie macicy i jajników, konsekwencje znaku „+”: nie trzeba wydawać pieniędzy na środki antykoncepcyjne, uszczelki, nie można się martwić o wystąpieniu niechcianej ciąży, nigdy żadnej choroby macicy i przydatków.

Jeśli operacje nie może obyć się bez, nie ma potrzeby, aby tego uniknąć, ponieważ problem pozostaje, a zdrowie będzie jeszcze gorzej. Konsekwencje usunięcia macicy nie ponosi poważne problemy i komplikacje, ale tylko usuwa negatywne rzeczy, które mają negatywny wpływ na organizm. Po zapisaniu jajnika, ponieważ w dalszym ciągu funkcjonować w taki sam sposób, jak w obecności macicy, pozwalając kobiecie przejść okres przychylnie klimatycznych.

Jedyną rzeczą przestaną istnieć trochę przed czasem, w przeciwieństwie do sytuacji, gdy macica nie jest usuwany. Jako pacjent poprawia samopoczucie, likwiduje zespół przewlekłego zmęczenia, występuje wzrost stężenia hemoglobiny – wszystkie te korzystne efekty usunięcie macicy, kobiety, które nigdy nie mają skłonność do pewnych patologii (wewnętrzny endometrioza, mięśniaki macicy).