544 Shares 1373 views

Jak wstawić tampon.

Współczesny świat nowych technologii, niestety, nie wpływa na wszystkie aspekty ludzkiego życia, a niektóre z jej intymnych stronach pozostają „za kulisami”. Podczas gdy wielu młodych ludzi, którzy z racji jakichkolwiek cech społecznych, brakuje zaangażowania danego prostego matki w ich życiu, dobre rady lub wyjaśnienie podstawowych zasad higieny. Dlatego w różnych forach w sieci Internet są coraz częściej postrzegane dialogi z pytaniami: jak wstawić tampon, jak często można z nich korzystać, etc.

Jednakże, należy zacząć od początku.

Średnio menarche u dziewcząt 12-14 lat, w tym wieku nie są regularne, aż do końca cyklu nie jest zainstalowany, więc liczyć rytm jest wystarczająco trudne. Większość dziewcząt i kobiet są zawsze w torebce lub pad tamponu w przypadku, jeśli cykl miesiączkowy jest stracone i co miesiąc aż wcześnie. Dorastających dziewcząt z pojawieniem się pierwszej miesiączki także muszą stale nosić narzędzia higieny osobistej (wymazu) wraz z intymnych chusteczek higienicznych. To musi być zrobione, aby nie prowokować rozwój obcej mikroflory w pochwie. Dużym błędem jest przekonanie, że nie można użyć dziewice tampon. To nie jest tak. Tampony mogą być stosowane wszystkie dziewczyny (z wyjątkiem niektórych pacjentów ginekologicznych, ale ostrzega lekarz). Ale dziewczyny nie miały stosunków seksualnych, powinny być bardziej ostrożne podejście do wyboru tamponu:

– wielkość tamponu powinna być minimalna (Różne firmy produkują różne średnice i długości tamponu, zwykle długość zależy od ilości absorpcji, więc lepiej wziąć mniejszą objętość, ale po prostu zmieniły się częściej).

– nie oszczędności na produktach higieny osobistej, o niskiej jakości tkaniny syntetycznej często wywołuje reakcje alergiczne.

– Przez pierwsze wkładania tamponu najlepiej jest wybrać pierwszych dni cyklu (ciężkie miesiączki umożliwić bardziej wygodnie wprowadzić tampon).

Tampony są bardzo wygodny sposób higieny osobistej podczas menstruacji z nich czuje się o wiele bardziej komfortowe i bardziej wygodne, z prawidłowym włożeniu tamponu.

Jak włożyć tampon?

  1. Przed rozpoczęciem wprowadzenia obowiązkowego umyć ręce mydłem i wodą lub wytrzeć je podpasek lub czyścić ciekły środek dezynfekcyjny.
  2. Jeśli to możliwe, należy podawać wacik po kąpieli lub po oczyszczeniu (jeśli warunki nie pozwalają na konieczność stosowania wilgotnych chusteczek do higieny osobistej).
  3. Przed wprowadzeniem wziąć wygodną pozycję: mięśnie powinny być rozluźnione, nogi lekko rozstawione i zgiętymi w kolanach – jest to pozycja najbardziej fizjologiczny do wkładania tamponu. Być może wprowadzenie tamponu w pozycji pionowej, ale ta opcja jest przeznaczona tylko dla doświadczonych kobiet.
  4. Jak rzeczy tampon wie każda kobieta, a wszystko dlatego, że nie każda kobieta wyobraża sobie anatomię swoich genitaliów. Jest to konieczne, aby umieścić wymaz w kierunku pochwy tak, że spiczasty skierowaną do przodu, a palec wskazujący był na końcu wątku. Wprowadź potrzebę tampon płynnie i delikatnie, tak aby nie uszkodzić błony śluzowej pochwy. Popychając wymaz pochwy jest konieczne zgodnie z jego fizjologią, tj Nie, ale prosto i lekko w dół.
  5. Przy promowaniu tampon, nie stosować zbyt dużej siły, tampon musi poruszać się swobodnie, jeśli nie, to znaczy, że zrobił coś złego. W takiej sytuacji należy usunąć tampon i spróbuj ponownie.

Cóż, tutaj jest włożony tampon. Szybkość podawania może być prawidłowa w ciągu kilku minut. To właśnie dzięki tym czasie wacik będzie miało formę mięśni pochwy fizjologicznych i odpocząć – kobieta nie odczują żadnych negatywnych emocji, nie powinno być uczucie ciała obcego, ból i rezey. Jeśli którykolwiek z tych objawów zmartwiony kobieta wacikiem wyodrębnić przewód i używać innych środków higieny.

Jak stosować tampon?

  1. Użyj tampon jest konieczne tylko zgodnie z jego przeznaczeniem i podczas miesiączki (nie można użyć tampon zamiast dziennego klocków i moczyć je inne płyny).
  2. Wacik nie należy stosować częściej 5 dni cyklu menstruacyjnego iw nocy.
  3. Tampon zmienia się co najmniej raz na 4-6 godzin, lub może wystąpić wstrząs septyczny i flora bakteryjna.
  4. W przypadku, gdy po wprowadzeniu tamponu masz żadnego dyskomfortu, bóle głowy, nudności lub osłabienie, należy natychmiast usunąć wacikiem i stosować się do ginekologa, jeśli to konieczne.
  5. Przez zmniejszenie ilości miesiączki jest konieczne stosowanie tamponu o chłonności.

Jak wstawić tampon podczas kąpieli?

Podczas menstruacji pływania w morzu i innych wód nie jest zalecane, ale nie jest zabronione. Szczególnie bezpieczny czas do uzdatniania wody – ostatnie dni miesiączki.

Jeśli zdecydujesz się popływać na początku miesiączki, należy chronić się przed infekcjami przez wacikiem. Musisz wprowadzić tampon tuż przed kąpiel, a potem natychmiast wyjąć wacik i położyć nową. Dla większego bezpieczeństwa, można użyć specjalnych narzędzi na dezynfekującego na bazie tłuszczów, są one stosowane do końcówki wacika przed podaniem (nie tylko leczy, ale również zapewnić bardziej łagodne wprowadzenie tamponu).

Teraz nie tylko nastoletnich dziewcząt, ale także starsze kobiety, będą mogli otrzymać wystarczającą odpowiedź na częste pytanie: Jak wstawić tampon i niektóre cechy jego stosowania.