697 Shares 8864 views

Zdrowie kobiet: Dlaczego napompowane brzuch przed miesiączką?

Każda pani ma cechy z zespołem napięcia przedmiesiączkowego, które są zależne od hormonów, stan emocjonalny przed chorobą lub wiekiem. Często pojawia się pytanie, dlaczego zawyżone brzuch przed miesiączką.

Konieczne jest, aby pamiętać, co hormony wpływają na status kobiet w trakcie cyklu miesiączkowego. Ten estrogen, uplifting, poprawia nastrój i pomaga dojrzewanie komórki jajowej. Jak i progestagen – głównie progesteronu, który jest bardziej niż jakikolwiek inny wpływ na dlaczego napełnia brzuch przed miesiączką. Początkowo poziom estrogenu wzrasta, a następnie spada dość gwałtownie, a kobieta może reagować pogarsza się stan emocjonalny, agresywność i drażliwość. Ponadto, skóra staje się pojawiać grubsze wysypki, może zmniejszyć ogólny poziom ochrony immunologicznej.

Uwolnienie od dnia jaj rozpoczyna fazę napięcia przedmiesiączkowego, w którym źródłem wszystkich niechcianych zmian jak rosnących poziomów progestagenów. Między innymi, możliwe zwiększenie masy ciała, zwiększona wrażliwość i obrzęk gruczołów sutkowych, zaparcia, żołądka napompowane przed menstruacją. Wzdęcia i uczucie ciężkości w brzuchu, ciągnięcie i ból pomaga podejrzany ofensywa „te dni”.

Skomplikowane procesy, które określają czemu przed menstruacją nadmuchany żołądka, obejmuje działanie progesteronu na przewodu pokarmowego, wydzielanie soku żołądkowego. Zmniejsza wydzielanie żółci, może zmniejszyć ruchliwości jelit, a w rzeczywistości nawet drobne błędy w kanale, a jeszcze nasilenie przewlekłych patologii może prowadzić do wzdęć, zaparcia i wzdęcia. Znając charakterystykę swojego ciała, spróbuj te dni, aby wyeliminować fasola, łatwo przyswajalnych węglowodanów, w tym soku winogronowego i cukru. To znacznie zmniejsza dyskomfort. Wzbogać swoją dietę w witaminy, jeśli przeszkadza zaparcia, spróbuj jeść warzywa.

Ale hormony te wpływają końce. Inne możliwe czynniki dlaczego napełnia brzuch przed miesiączką, jest przygotowanie macicy do podjęcia jajko, jego obrzęk i zwiększenie przepływu krwi. Macica ma mięśni build wyrafinowany i zrelaksowany bardziej w fazie cyklu, zwany lutealnej. Charakter, a zatem, zapewnia bezpieczeństwo jaj obniża częstość aborcji w tych wczesnych etapach. Progesteron więc wpływa na procesy metaboliczne, który zatrzymuje wodę w organizmie, co prowadzi do opóźnienia w jej brzuchu.

Ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego zawyżone brzuch przed miesiączką. Więc można szybko ustatkować i poprawy zdrowia, zwiększyć witalność. Ale nie zapominaj: jeśli zaczniesz przeszkadzać silne lub ostry ból w boku i podbrzuszu, konieczne jest, aby wykluczyć zapalenie wyrostka robaczkowego i ból owulacyjny z apopleksji jajnika. W tym przypadku możliwe jest również wzdęcia i podrażnienie jamy brzusznej i badanie USG wykrywa płynu w jamie miednicy.