396 Shares 9060 views

Naleśniki na wodzie i mleku: przepis krok po kroku ze zdjęciami

Dla rosyjskich koncepcji człowieka, takich jak naleśniki i naleśnik tygodnia – są ściśle ze sobą powiązane. Jednak historia pochodzenia tej potrawy wynosi od wielu tysięcy lat, dokładna data pojawienia się drobnych ciastek, które nazywa się deser dawnych Słowian, nikt nie wie. W naszym stuleciu, naleśniki są popularne w prawie wszystkich krajach, różne narody krajowe.


Spotkać mąka może być delikatność w restauracji budżetowych kafeteria i luksusowych. Kucharze wynalazł wiele oryginalnych wyborów gotowania. Ciasto ugniata na bazie mleka, produkty z mleka (maślanka, kwaśne mleko, jogurt) dodać jajka, drożdże, a nawet z wodą mineralną. Wszystko zależy od preferencji smakowych i limitu budżetu.

Proponujemy alternatywę, która jest niezbędna do każdego stołu – naleśniki na wodzie i mleku. Przepis można interpretować na różne sposoby, w strukturze dodawać żadnych składników – na życzenie. Wprowadzenie uwagę wykwalifikowanych gospodyń interesujący wybór doskonałych pieczywa.

Cienkie naleśniki z mlekiem i wodą

Przepis implikuje obecność następujących produktów:

 • Zlewka wrzącej wodzie;
 • 150 ml mleka o dowolnej zawartości tłuszczu;
 • dwa jajka;
 • 50 g masła;
 • Mąka – 30 g;.
 • cukier, sól, ekstrakt wanilii – opcjonalnie;
 • olej słonecznikowy – łyżka.

Jak zrobić?

Rozgrzać, ale nie gotować mleko, wymieszać z ciepłą wodą i jajka. Trzepaczka dobrze składniki. Gdy masa jest gładka, to przesiać mąkę, dodać cukier i sól. Ponownie wymieszać, następnie dodać olej i masło. Zobacz, że test nie został utworzony grudek. Konsystencja powinna przypominać płynny śmietanę.

Pożądane jest piec na wysokiej jakości patelni, jeśli kuchnia nie jest obecny, zwykle podejście. Do ciasta i nie przykleja się dobrze upieczone przez dno kadzi smarowania kawałek ziemniaczanej, wstępnie zwilżone olejem słonecznikowym. Kalcynowany lub przesuwanie i oczyścić soli. Wlać ciasta dają równomiernie rozłożone na powierzchni – smażyć z obu stron na złoto-brązowy, na małym ogniu.

Umieścić pieczonych produktów na siebie, smarowanie masłem. Delikatne i cienkie naleśniki odkręciła wodę i mleko. Przepis na naleśniki, jak są one nazywane we Francji, nie ma surowych produktów ramowe mogą rzeczy ulubione potrawy: solone ryby, grzyby, ser, mięso, masło, twaróg i nadzienia owocowe.

Placki powietrza na mleka, wody mineralnej

Przepis jest nieco różni się od klasycznego. Dodanie wody gazowanej, można uzyskać dość delikatne naleśniki są spożywane w jednej chwili. Nie będziemy argumentować długo, i chwalić ciasta, w tym będzie można zobaczyć na własne oczy. Zatem składniki potrawy:

 • szklanka mleka i wody mineralnej, można wziąć więcej – zależy od liczby członków rodziny;
 • 350 g. mąki;
 • Jajka – 3 szt.;
 • olej słonecznikowy – 30 ml;
 • cukru, szczypta soli.

instrukcja

Pamiętaj, aby przesiać mąkę do ciasta był przewiewny i lekki. Sączyć wylewanie wody mineralnej – stale zakłócaniu piany. Następnie dodać pozostałe składniki, zagnieść dokładnie. Jeśli ciasto uzyskuje się zbyt gruba – dodanie cieczy (woda lub mleko). Następnym razem można umieścić mniej mąki.

Piec, jak w poprzedniej postaci placków na mleko i wodę mineralną. Przepis jest dość prosty, a co najważniejsze, smaczne. W razie potrzeby wlać cukierniczego traktować czekoladę, syrop owoców, bitej śmietany i cukru karmelizacji. W tym przypadku wyobraźnia jest nieograniczona. Nawiasem mówiąc, w takim wariancie służąc w Anglii.

Wielkopostne naleśniki bez jajek

Rzeczywisty produkt, kiedy ludzie przestrzegać ścisłej diety, a kontrola ich menu. Dywersyfikacji i uzupełnienia porcji świeżych wypieków zawierające zakazane pokarmy. Przepis na naleśniki, gotowane w mleku i wodzie, nie jest gorsza od tradycyjnych przysmaków, tylko jest o wiele mniej kalorii. Potrzebne składniki: 200 ml wody i odtłuszczonego mleka, mąki szkła, oleju słonecznikowego (dużą łyżką). Również umieścić proszek waniliowy i cynamon.

proces krok

Wymieszać wodę, mleko, i wszystkie przyprawy. Małe porcje (przesianej mąki dodać) – trzepaczka do mieszania. Wlać olej do ciasta nie jest spalony, i uzyskać płaskie placki. Pieczemy z obu stron. Podawać posypane sproszkowanych placków cukru na wodę i mleko. Przepis, na tyle dziwnie, do składania takich ofert naleśniki bez nadzienia. Produkty uzyskuje bardzo smaczne, powietrze i niskokaloryczne. Pochłaniające takiego leczenia, jesteś długo nie będzie głodny.

custard naleśniki

Doskonałe widoki na pieczenie, Piwowarski udziałem niektórych produktów. Pieczone ciasta uzyskuje „nieszczelny”, delikatne i pachnące. Będziemy przygotowywać naleśniki z mleka i wody. Przepis na prosty, mały zestaw produktów:

 • 200 ml wrzącej wody;
 • szklanki mleka;
 • trzy jaja;
 • 150 g mąki;
 • olej roślinny, cukier, wanilina i sól.

Zacznijmy …

Schłodzony jaj trzepaczki do pianki z użyciem cukru korony mieszaniny rozcieńczonego mleka, cukru, szczypty ekstraktu soli i wanilii. Nie przestając mieszać, dodać wrzącej wody, ale należy bardzo starannie wykonane – cienki strumień.

Następnie przesiać mąkę, wlać olej, po raz kolejny, beat – przykrywamy pojemnik z ręcznikiem i nie dotykać pół godziny. Smażyć w rondlu placki wody i mleka. Przepis wymaga pewnych umiejętności, postępuj zgodnie z instrukcjami i wszystko wyjdzie. Wlać miód, syrop lub śmietanę i byli traktowani na niesamowite rodzimej deser!

Korzystanie z drożdży i mąki gryczanej

Ciasto ma delikatną strukturę i czekoladowy odcień. W Rosji jest tak pieczone naleśniki. Receptura: woda, mleko (300 ml), gryka (szkło) i pszenicy (50 g). Mąka z drożdży (3C), cukier, sól.

organizacja przygotowanie

Łączyć mąki pszennej i gryki nalewania wrzącej wody – mieszać szybko. Mleko rozpuszczenia suchych drożdży – płynięcia w cieście, dodać cukier, szczyptę soli. Rezerwat „zbliżyć się” około pół godziny. Ciasto powinno zwiększyć swoją objętość prawie dwukrotnie. Następnie przejdź do pieczenia.

Wreszcie możemy dać użyteczne wskazówki dotyczące przygotowania: Nie wolno używać miksera podczas ubijania, mieszania palcami długie psuje strukturę testową nie oddalają się od pieca podczas gotowania. Małe sztuczki pomogą w tworzeniu kulinarnych arcydzieł.