288 Shares 8484 views

Zasilacze do komputerów: Najwięksi producenci, charakterystyka, reguły wyboru

Zakup komputera dla osób dalekich od sztuki, głównie ogranicza się do pojęć „karta”, „procesor” i „pamięci”. Jednak na zasilaczu z jakiegoś powodu, przywołać w ostatnim zakręcie. A jeśli chodzi o, w większości przypadków, niedoszły kolektory starają się uratować jak najwięcej na nim inwestować w innych komponentów komputera.

„To jest po prostu pole, karmić energii. Chociaż niektóre spadnie, co najważniejsze, niech to będzie bardziej wydajne i tańsze! „- to podejście dość powszechne i, szczerze mówiąc, katastrofalne. Niestety, okazuje się, tylko wtedy, gdy zmontowany komputer. Szczęście, jeśli on nawet zaczyna. Podwójnie szczęśliwy, jeśli praca jest stabilna i nie ma niespodziewanych przerw. I to ma być szczęście, jeśli deshovenky zasilanie w końcu nie zawiedzie w najbliższych miesiącach „przeciągnięty” dla pozostałych elementów, które w jakiś sposób zapewnia zasilanie.

Ale tak naprawdę to może zagwarantować tylko wysokiej jakości zasilaczy do komputerów, najlepszych producentów, którzy pewnie trzymane na przyzwoitych pozycjach. Dlatego wybór właściwego produktu, która w rzeczywistości będzie działać każdy grosz jej wartości, to pozostaje tylko dla kupującego, który, oczywiście, trzeba zdawać sobie sprawę z głównych cech zasilacza i zrozumieć, który z producentów naprawdę wiarygodne.

Zasilanie dla całego systemu

Jest to główne urządzenie nastawcze, użytkownik jest zainteresowany w pierwszej kolejności. Po wybraniu wielu często utracone w zakresie watów, które zapewniają wszelkie zasilanie komputera. Brak mocy najeżona niestabilne technik operacyjnych (nawet poza jego rozruchu). Z drugiej strony, niepotrzebne możliwości zasilania spowoduje poważny cios dla budżetu, których można było uniknąć.

PC pobór mocy w każdym przypadku być obliczane indywidualnie, na podstawie ostatniej części składowych. Nie zapominajmy, że w tym przypadku BP powinien mieć przynajmniej niewielką zasilanie w zakresie 20-25% teoretycznej zużycia energii. Dla tych obliczeń w internecie istnieją dziesiątki specjalistycznych kalkulatorów. Opcja najdokładniejszym (a więc popularny wśród ludzi) jest Cooler Master Power Supply Calculator. Zapewnia on użytkownikom tylko dwa rodzaje pracy:

 • Basic – tryb, który pozwala każdej początkujący w temacie sprzętu komputerowego do obliczania wymaganej wydajności zasilacza, wskazując jedynie ogólną wydajność komputera.
 • Expert – tryb dla zaawansowanych użytkowników i zapalonych entuzjastów komputerowych. Pozwala to na obliczenie Biorąc pod uwagę wszystkie najdrobniejsze szczegóły i zawiłości systemu.

Oprócz całkowitej mocy, ważne jest, aby zwrócić uwagę na prąd, który jest w stanie dostarczyć linię 12V. Jest to główny kanał zużycia energii w komputerze. Na przykład, zasilacz AeroCool KCAS 600W na 12V daje trochę mniej niż jego całkowity wynik – 540 watów. Wyższa jakość produktu z firmy Be quiet! pod nazwą Strefa moc 650W jest już zdolny do 648 watów na tej samej linii. Jest to znacznie lepszy rekord i stojących naturalnie droższe.

To właśnie na tym poziomie i powinny opierać się na ich wyboru. Po tym wszystkim, którzy nie będą rozczarowani, gdy karta graficzna, przeznaczone dla mocy znamionowej linii 12V, po podłączeniu do zasilacza odbiera zupełnie inna, bardziej niskie? Oczywiście, niestabilne działanie GPU – to jest najlepszy może liczyć w takiej sytuacji.

Stopa Sprawność

Wszelkie zasoby mogą być wykorzystane na różne sposoby: gdzieś jest to dobra praktyka, aw niektórych przypadkach nadmierne trwonienie prowadzi do dodatkowych kosztów. Z grubsza to samo z zasilaczy – taka sama moc może być spożywany o różnym stopniu sprawności. Wysoka wydajność urządzenia wpływa na całą pracę całego:

 • Racjonalne zużycie energii. Tanie zasilacze do komputerów, najlepszych producentów, który w większości przypadków jest pochowany w dolnej części rynku, stale grzeszy niską sprawność. Otrzymaniu od sieci elektrycznej, zasilacz rozprasza pewną jego część w postaci ciepła, jest już daje mniejszą ilość od tego, co było pierwotnie otrzymał. Tanie urządzenia tracą w ten sposób niewspółmiernie dużą część energii elektrycznej.
 • Przez zmniejszenie rozproszenia jest zmniejszone, a ogrzewanie zasilacza. To pozwala zachować spokojną pracę systemu chłodzenia.
 • Mniejsza temperatura znacznie przedłużyć żywotność zasilacza.

Wysoka sprawność – znakiem racjonalnego wykorzystania Elektroresurs dla którego każdy z nas płaci pieniądze. Odpowiedni poziom wydajności koniecznie wymagane jakościowe bazy elementem.

Stopień efektywności dla zasilaczy jest określana przez jednego międzynarodowego standardu 80 PLUS. Jest on podzielony na kilka klasyfikacji:

 • Brąz – 81-85%.
 • Silver – 85-89%.
 • Gold – 88-92.
 • Platinum – 91-94%.
 • Tytan – 94-96%.

Ogólnie rzecz biorąc, podstawowe konfiguracje komputerowe z poziomem żelaza na środkowym segmencie cenowym będzie wystarczająca do blokowania oficjalny certyfikat 80 PLUS Bronze. Dla bardziej zaawansowanych i wymagających części dlatego lepszym rozwiązaniem jest srebro-złoto. Właściciele konfiguracji góry koniec należy spojrzeć w kierunku platyna albo tytan, jeśli pilna potrzeba dla uzyskania maksymalnej wydajności systemu.

Uniknąć wybierając te modele, które zamiast formalnej certyfikacji starają się przyciągnąć uwagę innych danych (takich jak 85 PLUS «nieznacznie odpowiadają 80 PLUS Gold», etc.). Produkt jest w stanie zapewnić uczciwą wydajność, jest gwarantowana być poświadczone przez jedną z pięciu standardów. A ci, którzy nie mogą działać w praktyce, jak podana przez producenta, zawsze będzie wprowadzić na rynek szerokiej gamy sztuczek marketingowych dla torebki kupujących.

stabilność kursu

Oprócz tych wcześniej 12V na zasilanie komputera spełniają dwie kolejne linie: 3,3V i 5V. Dodawać do nich wszystkie wymagane napięcie – to tylko połowa zadanie. Ważne jest, aby utrzymać go w dopuszczalnych granicach podczas całego czasu pracy. Możliwość ta zależy od jakości wypełnienia wewnętrznego zasilacza.

Zgodnie z międzynarodową normą EPS 2,91 tolerancja napięcia są:

linia

minimalny

norma

max.

+ 3.3V

3,14

3,30

3,47

+ 5V

4,75

5,00

5,25

-12V

-10,80

-12,00

-13,20

Do 3,3 V i 5V linii są dopuszczalne fluktuacje +/- 5%. 12V pozostawiono nieco wyższe wartości – +/- 10%.

zasilacze z tanią bazę element jest po prostu w stanie wyświetlić wynik dla prawidłowego EPS 2.91. A to zależy od wydajności komputera jako całości. Odchylenia poniżej dopuszczalnej granicy 5-10%, z pewnością doprowadzi do awarii stałych i spontanicznych ponownym uruchomieniu. Zwłaszcza wtedy, gdy karta graficzna czy procesor przeżywa ciężki ładunek, na przykład, w grach i aplikacjach profesjonalnych.

Przepięcie ze standardowego nominalnej powoduje przegrzanie zarówno BS i przetworników na szczelinach dylatacyjnych płyta. Podczas tej delikatnej wystarczająco mocno zużycia HDD obwody, co prowadzi do ich wcześniejszego niepowodzenia.

Ważną rolę odgrywa parametr takie jak zakres napięcia wejściowego. W konwencjonalnych jednostek wartość jest 200-240V. Ale rynek także opcje na 100-240 V wspólnego. Te ostatnie powinny dać decydującą preferencje – szeroka miara zakresie zapewnia bezawaryjną pracę urządzenia w różnych usterek w sieci.

Utrata lub wzrost napięcia zasilania nie spowoduje PSU w stanie błędu. Z którego z kolei nie są ubezpieczone prostszych tańszych alternatyw.

Każdy użytkownik zaleca się sprawdzić każdą ciekawy model BP w opinii i testów, które są swobodnie dostępne. Wskazane jest, aby wyszukać informacje o co najmniej 2-3 źródeł, z uwzględnieniem opinii i klientów, jeśli w ogóle. To w końcu będzie cały obraz i dokonać właściwego wyboru – do wyboru zasilanie jego pieniędzy, czy nie.

wydajność

Zgadza się, gdy rezerwa mocy jest wystarczający dla systemu z rezerwą. Doskonała, jeśli napięcie na wszystkich liniach nie przekracza dopuszczalne granice. Ale jeśli chodzi o bezpośrednie przenoszenie mocy z urządzenia do zestawów, podstawą całego procesu staje pinout z zasilacza komputerowego (lub po prostu zestaw kabli, które będą dostarczane od pozostałych komponentów komputera).

Z oddziela dwa główne typy. Po pierwsze – EATX 24pin, przeznaczone do zasilania płyty głównej. Po drugie – 12V, za malakserze. Dla tradycyjnych płyt wystarczy mu 4pin-wersja. Jednakże, przypadki z obsługą podkręcania się większą siłę, na który już ma opcji 8pin (lub 4 + 4-pin).

Wraz z podstawowymi wyprowadzeń kablowych każdy zasilacz komputerowy zawiera niektóre dodatkowo:

 • PCI-E.
 • SATA.
 • Złącza wentylatorów.
 • Molex.

Ich liczba może się różnić w zależności od konkretnego modelu PD. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy produkt ma zarówno odpowiednią długość i liczbę kabli potrzebnych do zamierzonego komputerze. To dodatkowo eliminuje gwałtowne poszukiwania dodatkowych rozszerzeń i adapterów.

Wreszcie należy zwrócić uwagę na obecność wszystkich sześciu obwodów ochrony PD od sytuacjach awaryjnych:

 • OCP (zabezpieczenie nadmiarowo-prądowe) – Ochrona przed przetężeniem.
 • OVP (Over Voltage Protection) – zabezpieczenie przed wysokim napięciem.
 • UVP (Under Voltage Protection) – zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciu zasilania.
 • SCP (Short Circuit Protection) – zabezpieczenie przed zwarciem.
 • OTP (Over Temperature Protection) – zabezpieczenie przed przegrzaniem.
 • OPP (zabezpieczenie przeciążeniowe) – zabezpieczenie przed przeciążeniem.

Mniej systemy ochrony – tym większe ryzyko, aby wykryć zasilanie z usługi w przypadku wystąpienia siły wyższej.

Co o komfort w użyciu?

Korzystnie, gdy w zespole na ramię nie koliduje z dodatkowym przewodem i złącza. Bardziej komfortowe łatwy montaż i okablowanie może zaoferować modułowe typy bloków, czyli tych, z których fizycznie możliwe do odpięcia nieodebrane komponentów.

Zaleca się, aby wybrać minimum tych modeli, które są wyposażone w chłodnicę 120 mm. Jednakże, istnieją możliwości i więcej, co daje dodatkową wydajność układu chłodzenia. To nie boli, aby dowiedzieć się na stronie producenta, który jest używany typ łożyska. Pożądane jest, aby uniknąć łożyska ślizgowe – są najmniej trwałe i jasno zaczynają hałasować po pewnym okresie eksploatacji. Idealnym rozwiązaniem akustyczny jest obecność „intelektualnych regulacji” szybkość wentylatora, dzięki czemu nie zawierają go wcale do pewnego progu temperatury.

Wreszcie, obudowa zespołu zasilania muszą być odpowiednie w stosunku do ciała, w którym jest on umieszczony. Większość zmian konsumenckie tworzone pod formacie ATX.

Niemiecka jakość od Milcz

Założona na rynku przez długi czas żyją według pewnych zasad. Tanie zasilacze do komputerów, które są najlepszych producentów na czele – nie więcej niż fantasy lub innego obrotu hype. Ten w pełni pokazuje wszystkie produkty niemieckiej marki premium Bądź cicho, wygrał znaczną liczbę nagród i popularność na rynku. Wszelkie seria zasilaczy wyposażonych w różnego rodzaju ogrodzeń, deklarowanym dane są zawsze potwierdzone w praktyce w wielu przeglądach i nabywców produktów praca cisza przyjemnych niespodzianek w roku.

W szczególności, zaawansowane techniczne publikacja PC Games Hardware (Niemcy) po raz dziewiąty z nagrody row marka honorowy tytuł „Producenta Roku” w kategorii zasilaczy. Lepiej znany w społeczności lokalne okręgi Hardwareluxx i czwarty rok daje Niemcom ten sam tytuł. Ponadto zawsze można przeczytać osób trzecich i testy, potwierdzające jakość, niezawodność i cichą pracę tej spółki.

Seasonic – firma pozycja na rynku z solidnym doświadczeniem

Jest to bezpośredni konkurent niemieckiej marki najwyższej jakości produktów, właśnie pochodzą z Tajwanu, z licznymi biurami regionalnymi w Europie, USA, Japonii i innych częściach świata. Założona przez inżynierów, 40 lat temu, firma początkowo ukazał się jedynie do wprowadzenia świat wysokiej jakości zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które zostaną docenione przez masy.

Produkty Seasonic podzielony na wiele serii, z których każda oferują różne zestawy funkcji na każdą kieszeń. Tylko szczerze tanie urządzenia tajwańska również nie oferują. I wiele pochwała w dziesiątkach opinie o różnorodnych publikacjach potwierdzić, że nie jest na próżno.

zasilacze Deepcool – Lekcja segmentu budżetowego pomyślnego rozwoju

Chiny – nie zawsze jest to stereotypowe obrzydliwe jakości produkty na skalę przemysłową. Inżynierowie z Chin pewnie zdobyć najwyższą pozycję na rynku światowym ze względu na ilość i jakość dostarczanych produktów. Zatem nadal udaje się nie tylko nadmuchać metki w jednym marką.

Jasny nowoczesny przykład – firma Deepcool, dostarczając niedrogich urządzeń dla komputerów Power on przypisaną wartość dla laika. Od momentu powstania w 1996 roku, Chińczycy otrzymali wiele doniesień prasowych. Popularne publikacje Toma hardware, aktualności 3D, TechPowerUp nie po raz pierwszy firma przyznano wysokie noty i odpowiednie nagrody.

Razem Deepcool PSU reprezentuje kilka serii, z których każda ma różne poziomy energetyczne, stabilizację napięcia, systemy ochrony. Koszty w tym przypadku pozostaje w bardziej dostępnym poziomie niż odpowiedniki z konkurencją.

Kto dziś widoczne w dziedzinie segmencie średnich cen?

Współczesny rynek jest bardzo bogaty w różnych zasilaczy do komputerów. Ocena producentów w tym samym czasie nie zawsze jest taka sama. I to nie tylko zasługa profesjonalnego polityki marketingowej. Decydującym czynnikiem jest zawsze jakość produktów, jak również jego przystępna dla ogółu populacji. Jeśli nie ma wystarczającej ilości środków na tworzeniu segmentu top-end, zawsze można znaleźć godnej alternatywy w średnim przedziale cenowym.

Do dużego udziału krajowego budżetu PC jest wyposażony w zasilacz Zalman – jeden z niekwestionowanych ulubionych wśród mas. Południowokoreańska marka w 17 lat istnienia udało się rozwijać w korporacji, światowej klasy, obejmujące wiele IT-sfery. Klawiatura do gier, mysz, spokojny ciało, cichy system chłodzenia – jest częściowa lista, co firma jest znana na całym świecie. Przez wszystkie lata swojej działalności każdy zasilacz Zalman – jest to jeden z pierwszych kandydatów do instalacji w systemie gier budżet. Możemy śmiało powiedzieć, że ten nominalny stan południowokoreańskich produktów wyraźnie nie było spowodowane tylko jednym z firmy reklamowej.

Mówiąc o bloki zasilania FSP Group, należy zwrócić uwagę na koszt przyzwoitego standardu jakości w stosunku do wartości średniej. Tajwański producent może zadowolić szeroki asortyment serii, gdzie było miejsce jako najlepszy decyzji „platyna”, a to jest budżet „brąz”. FSP – piąty co do wielkości producent zasilacza na świecie. Jej produkty są doceniane nie tylko w kręgach gier, ale również innych znanych marek. Tak więc, rozwiązania firmy korzystają z tego samego, Thermaltake, Zalman Antec.

Często, w celu zaoszczędzenia użytkownikom wybrać dowolną jednostkę AeroCool tanią żywność poważnie a opierając się na doskonałą jakość i doskonały poziom wydajności. Rzeczywiście, ta firma jest interesujący produkt na ograniczony budżet. Ale tylko jeśli chodzi KCAS powyżej serii. VP i VX są najbardziej ryzykowne dla dowolnego komputera, który ma bezpośrednie przełożenie na ich niską ceną.

Niezły przejawia się na rynku, firma Thermaltake. zasilacze, które recenzuje całość tworzy pozytywne wrażenie, przynajmniej warto starannym rozważeniu. Używanie własnego potencjału rozwojowego innych firm, Thermaltake udowodnił swoją konkurencyjność na rynku z licznymi nagrodami. lwia wszystkich produktów tej firmy należy do drogich klasy Hi-End. Ale to nie znaczy, że nie oferują ciekawe opcje dla bardziej umiarkowanym koszcie (w szczególności seria Smart DPS G i TR2).