172 Shares 3878 views

Co zrobić, jeśli komputer nie chce się włączyć?

Jeśli nie włączyć komputer, a następnie, po pierwsze, należy sprawdzić monitor. Może osłabiony mocowania wtyczki, a na ekranie po prostu nie wyświetla procesu uruchamiania. Sprawdzić kabel sieciowy i połączenia sieciowe. Przed podjęciem drastycznych środków, należy upewnić się, że wszystkie niezbędne manipulacje produkowane.

Oto możliwe przyczyny, że komputer się nie włącza, nie ma sygnałów, żadnych oznak życia:

  • od filtru linii ;
  • wyłączanie zasilania;
  • brak kontaktu z siecią;
  • osłabione elementy mocujące (może to być karta graficzna lub monitor, płyta główna i inne składniki).

Często przyczyną awarii jest zasilanie wina. W większości przypadków jest to konieczne do zmiany, jak nowoczesne jednostki napędowe Naprawa jest dość trudne i kosztowne.

Jednak zdarza się tak, że komputer włącza się, ale nie uruchamia. Może to być spowodowane awarią karty. Aby zweryfikować podejrzenia należy wyciągnąć kartę i zainstalować inną jednostkę systemową. Jeśli to działa, może to być błąd w ustawieniach BIOS. W takim przypadku należy sprawdzić, w jaki sposób program jest pozbawione błędów.

Aby to zrobić podczas ładowania naciśnięciu klawisza Insert – to straci zmiany i powrócić do ustawień domyślnych. Jeśli klucz nie działa, można spróbować ręcznie naprawić ten problem. W tym celu zworkę Clear CMOS, który znajduje się na płycie głównej, konieczne jest przeniesienie do innych kontaktów.

Często przyczyną awarii są obciążeniem nośników wymiennych lub dyskietka. Więc zanim zaczniesz komputerze, usuń wszystkie dyski innych producentów. Jeśli nie włączać komputera, zalecane jest, aby zwrócić uwagę na szczególny dźwięk jednostki systemowej.

Jeden sygnał informuje o bezbłędnego pobierania, a jeśli wadliwe karty graficznej, jednostka system wyda jeden długi i trzy krótkie sygnały dźwiękowe. Brak podłączenia klawiatury jest informowany, a także awarii karty graficznej. Jeśli wadliwy podsystemu graficznego, będzie słychać jeden długi i dwa krótkie sygnały dźwiękowe.

Jeśli często ponownie uruchomić komputer należy zwrócić uwagę na serwisowanie modułu RAM. Jednym ze sposobów może być instalacja specjalnego oprogramowania. Jeśli komputer jest przeciążony z taką częstotliwością, że instalacja oprogramowania nie jest możliwe, to najlepiej, aby tymczasowo zastąpić RAM. Jeśli problem nie zniknie, to problem jest jeszcze pamięć.

Zdarza się, że komputer nie chce się włączyć ze względu na chłodzenie. W tym przypadku konieczne jest sprawdzenie chłodniej i ustawienia BIOS.


Ale jeśli komputer jest uszkodzony, a system operacyjny nie uruchamia? Może to wynikać z faktu, że system został uszkodzony z powodu ataku wirusa lub nieuprawnionym rozłączenia. W tym wypadku pliki niezbędne do prawidłowego rozruchu lub usunięte lub uszkodzone. należy spróbować uruchomić komputer w trybie awaryjnym, należy przytrzymać przywrócenie stanu poprzedniego i ponownie normalnie. Jeśli nadal nie można włączyć komputera, zaleca się, aby sprawdzić autostart. Może jakiś program zakłóca normalnego rozruchu.

Jeśli wszystkie próby przywrócenia komputera do daremnej życia, można podjąć decyzję o ekstremalnych środków – ponowna instalacja systemu operacyjnego.