326 Shares 7000 views

Jak gotować ryż na rolkach w multivarka

Nazywa się figura „drugi chleb planeta”. W krajach azjatyckich, pszenica i żyto nie odnosił sukcesy, a istnieją uprawy tych traw źle. Dlatego zwykły chleb, możemy zastąpić go z ryżem. Z niego wytwarza się wiele różnych potraw, w tym desery. W Japonii, produkt ten jest szczególnie popularny. Ryż produkcji papieru, proszek, wódka.


Ale teraz skupimy się na ziemi, a raczej na rolce. Nawiasem mówiąc, to danie pierwszy pojawił się w XVII wieku. Książki kucharskie od czasu, o którym mowa w rolkach z ryżu, warzyw i owoców morza. Ale nam znane z liści nori rolkach, surowej ryby i pod różnymi sosami i wasabi wynaleziona w XIX wieku Tokio kucharz Yohei Khan. Zostawił wyraźne instrukcje dotyczące tego, co zrobić, aby przygotować pyszny ryż na rolkach.

wybierz ocenę

W przypadku składania bułki powinny skupić się na wyborze odpowiednich odmian ryżu. Po tym wszystkim, ważne jest to, że nie rozpadnie się, podobnie jak w ryżu, ale w tym samym czasie, że nie wyjdzie z lepką masę, do zapiekanek dzieci. Ziarno musi zawierać duże ilości skrobi. Następnie, po ugotowaniu pozostanie atrakcyjny unibody i owsianka się lepkie, a produkty nie rozpadnie.

Co jest potrzebne do rolek ryżu? W dużych miastach nie będzie żadnych problemów z tym. „Nikishov” iść do supermarketu i kupić odmian Pack. Na opakowaniach często i to jest napisane: „Na tej ziemi.” Ten ryż jest idealny do rzeźbienia. Nie zadzieraj, ale po prostu glinę. Są to swego rodzaju „japonica” lub „Mistral”. Są zaokrąglone ziarna i matowa. Dobrze, jeśli mieszkasz na wsi, z dala od globalizacji, z supermarketów, co postać do wykorzystania na rolkach? Neutral "Krasnodar". On również kruglozernisty. Dobre, ponieważ daje dużo wytrzymałości. On jednak ma tendencję do utraty ziarna kształt.

Mycie zbóż

Przed gotować ryż na rolkach, to musi być bardzo dokładnie myte. Weź duży pojemnik z szerokimi marginesami. Wlać do rys. Zasada dużej miski do mycia należy ściśle przestrzegać, nawet jeśli ryż mamy tylko sto gramów. Dopływu wody ziarna, mieszając, filtr. Zanurz swoje ręce na nowej partii cieczy i lekko szlifować ryż między swoimi rękami. Procedurę tę powtarza się trzy lub cztery razy, aż woda jest zupełnie czysta. Następnie ziarno jest wyrzucane na sicie. Raz cały płyn nie wycieknie, wypełnić go ponownie czystą wodą i pozostawić na pół godziny lub nawet godzinę.

Jak gotować ryż na rolkach

W multivarka, oczywiście, będzie łatwiej. Ale kiedy nie było takich urządzeń bułki, i nie słyszeć. Jeśli będziemy trzymać się tradycyjnego sposobu gotowania, wziąć małym rondelku, włożyć z powrotem umyty ryż. Wypełnij dokładnie taką samą ilością zimnej wody. Oznacza to, że jeśli mamy szklankę zboża, musimy taki zbiornik cieczy. Zaawansowane kucharze mogą być wprowadzane do wody kawałek Kombu wodorostów.

Umieścić miskę na największym ogniu. Gdy woda wrze, wyjąć Kombu, przełączyć na niski płomień i przykryć pokrywką ryc. Gotować do cały płyn z naczynia odparuje. Kiedyś ten moment nadejdzie, wyłącz ogień na wysokim poziomie. Tak trzymać mocno zamkniętą pokrywą przez około piętnaście sekund. Wyłącz piec.

Głównym sekret gotowania ryżu

Do zbóż nie utraciła lepkość i był tylko w prawo (czyli nie jest wilgotny i nie rozgotowane), ważne jest, aby nie stracić garnki poza jednym gram wody. Ciecz i pary powinny działać w jego obrębie. Kiedy gotujemy ryż na rolkach w multivarka, to nie jest problem. Po prostu wlać zbóż wymaganą ilość wody i ustawić tryb ( „ryż, gryka”) i czasu (25 minut). Pokrycie z urządzenia, naturalnie, nie usunąć w trakcie procesu. A co o zwykłym garnku? Skąd wiemy, że cały płyn odparuje z kaszy ryżu?

Tak, będą musieli kilka razy, aby podnieść pokrywę (jak również, aby zapobiec zawartość nie spalone). Po wyłączeniu ognia ze zbóż paruyuschey zostaną przydzielone do kondensatu. Tak, że nie ścieka z powrotem do rysunku, pomiędzy pokrywą i ściankami garnka powinna ująć papierowym ręcznikiem. Następnie kondensat zostanie wchłonięta ten blotter i masz wspaniały lepką bałagan.

gotowanie marynata

Jak już zapewne zauważyliście, nie radzę, aby dodać ryżu na rolkach – w multivarka czy patelnia – sól. Do tej pory okazały zupełnie bez smaku owsianki. W celu dostosowania go do niezbędnego standardu i zrobić odpowiednie dla rolek, musimy moczyć je marynatą. Tradycyjnie, wytwarza się go w sposób następujący: wlać do szklanki dużej łyżki cukru, a tym samym ilości soli morskiej, wlać 100 ml octu ryżowego. W warunkach europejskich, ten ostatni składnik jest dopuszczalne zastąpienie białego wina stołowego. Mieszanina powinna być dobrze wymieszać do sucha produkty nie są całkowicie rozpuszczone. Następnie klaskać marynatę w lodówce przez godzinę.

impregnacja

Bez względu na to, gdzie byliśmy gotowania ryżu na rolkach – w multivarka lub rondlu – Impregnacja, ostatni etap naszej pracy wymaga drewnianą miskę. Schłodzono do temperatury pokojowej, delikatnie przenieść ogon do tyłu i lekko siekać lub drewnianej pałeczki (warunek wstępny!) Z łopatkami. Napełnić chłód marynacie. Pozostawić na pięć lub dziesięć minut. Następnie ryż szpachelka dokładnie badane w celu wyeliminowania wszelkich grudek. Zastrzegamy nie jest jeszcze kwadrans. Teraz można wyciąć arkusz nori, szorstką stroną do przesunięcia go na matę i zrobić MAKIS skręcające bułek. Umieścić obok miski z zimną wodą i regularnie zanurzone w palcach z limonki ryżu w dłoni.