162 Shares 7880 views

Jak zrobić sobie korka?

Większość ludzi uwielbia takie słodkowodne przysmaki jak raki. Jednak wielu, którzy nawet żyją na brzegu cieków wodnych, nie wiedzą, jak złapać te zwierzęta. Dlatego poniżej zostanie powiedziane, jak zrobić rakolovku, który działa praktycznie bezawaryjnie.


Proste urządzenie do połowu langusty

Na całym świecie te zwierzęta zostały złowione przez wiele wieków przy pomocy najprostszych adaptacji. Jeśli wcześniej zajmie to dużo czasu, dziś mamy do dyspozycji szeroką gamę materiałów i narzędzi, dzięki któremu można skutecznie pułapkę przez kilka godzin. Jak zrobić rakolovku z improwizowanych materiałów? Najprostszym i najbardziej prymitywnym pułapką jest mały kawałek drobnej siatki wykonanej z drobnego drutu. Kształt takiej pułapki jest stożkowy. Od dłuższego czasu okazał się skuteczny. Aby zaostrzyć siatkę w postaci stożka ściętego, potrzebny jest jastrych (gruby drut) i nici nylonowych.

Jak zrobić okno własnymi rękami? Produkcja pułapki zaczyna się od zginania pierścieni. W tym celu drut jest wygięty tak, że dolny pierścień ma średnicę około 50 cm, a górna – około 20 cm. Takie wymiary zostały sprawdzone przez wiele lat, więc nie eksperymentuj zwłaszcza w tym kierunku. Pierścienie powinny być wykonane z takiego drutu, tak aby jego ciężar umożliwiał płynne przesuwanie umywalki do dołu, bez jednoczesnego obracania się. Za pomocą łączników z pierścieniem o większej średnicy podłączona jest siatka. Nie powinna uganiać się. Optymalny odstęp między jastrychami wynosi 6-7 cm. Jeśli nie ma cienkiego drutu aluminiowego lub miedzianego do mocowania siatki, można użyć silnego nylonu.

Jak zrobić skuteczny gangplank?

Po wykonaniu podstawy wykonywane są elementy dystansowe, które podpierają górną część pułapki. Dla nich, z reguły, stosuje się drut, chociaż w razie jego braku możliwe jest użycie odpowiednich drewnianych gałązek. Następnie dolne i górne podstawy są łączone w postaci stożka ściętego. Optymalna sztywność tego projektu będzie zapewniona przez 4-5 przekładek dystansowych. Na wykończonej ramie równomiernie rozciągnij siatkę. Musi ona całkowicie pokryć całą konstrukcję (z wyjątkiem wlotu na górze pułapki). Wszystkie połączenia są starannie dokręcone.

Jak używać pułapki?

Wielu rybaków wie jak zrobić szałas. Zdjęcie powyżej przedstawia niektóre najprostsze wersje pułapek. Z reguły wszystkie działają na tej samej zasadzie: nowotwór przez wąski otwór dostaje się do wnętrza miotła z przynętą, a z powrotem nie może wydostać się. Wszystkie pułapki (stożkowe, cylindryczne, w kształcie równoległościanu) są przywiązane do góry w trzech punktach na długą linę i opuszczane do dolnej części zbiornika. W wydłużonych urządzeniach do chwytania tych zwierząt otwory wlotowe są najczęściej umieszczone na obu końcach. Teraz jasne jest, jak zrobić rakulovku, cóż, jaka przynęta powinna być w niej użyta? Zazwyczaj kawałek mięsa lub uschła wątroba jest przymocowana do pułapki. W przypadku większego połowy można użyć kilku rakolovok leżących wzdłuż brzegu.