877 Shares 6255 views

Sekrety wędkarskie: Donka z koryto

Wraz z nowoczesnym rybołówstwem osioł z podajnikiem jest częściej używany, a nie do zlewy. To dużo bardziej praktyczne i chwytliwe niż pływak. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze, złapano na nich duże okazy, po drugie pozwala to na chwytanie wgłębień i wgłębień, a po trzecie kwestię prywatyzacji ryb można łatwo rozwiązać. Nie ma praktycznie żadnych minuses dla Donkey. Oczywiście najważniejszą rzeczą dla łowienia na takim sprzęcie jest wybranie prawidłowego podajnika.


W bogatym arsenale łowieckim, osioł z podajnikiem może być dowolnej modyfikacji. Są one uwzględniane przy wyborze biegu i warunków łowisk oraz rodzaju stawu. Podajniki są otwarte i zamknięte, siatki i siatki, duże i małe, metalowe i silikonowe. Ogólnie rzecz biorąc, jest wiele do wyboru. Najprostszą opcją są otwarte podajniki wykonane z plastikowej rurki z otworami. Jej cięższy ciężarek z ołowiem. Otwarte podajniki są wykorzystywane do dostarczenia do miejsca złapania mieszanki paszowej, na przykład na parze zboża lub gąbki. Jednocześnie możesz karmić ryby na dowolnej głębokości i odległości.

Donka z podajnikiem jest z powodzeniem wykorzystywana na rzekach z wyraźnym przebiegiem. W takim przypadku można użyć dowolnego rozmiaru. Wielu doświadczonych wędkarzy stosuje małą, ale bardzo skuteczną sztuczkę do spawania więcej ryb. Przed rozpoczęciem połowów kilka razy z rzędu w tym samym miejscu rzuca się przy użyciu dużego podajnika. Następnie, delikatnie podpierając tackę, jest uwalniany z mieszaniny paszowej. I dopiero wtedy, kiedy łowienie, użyj zwykłego medium, a nawet małego podajnika. Ta metoda prawie zawsze działa, ryby regularnie zbliżają się do miejsca połowu i przynęty dobrze.

Donka z zamkniętym podajnikiem działa nieco inaczej. Jest on używany głównie do przepływu. Napełnij takie tackle częściej larwami (gąbki lub inne). Stopniowo zacierają się na zewnątrz i zwracają uwagę głodnych ryb. Również na silnym prądzie można je wypełnić ugotowanymi nasionami konopi lub gotowanym ryżem, które będą stopniowo przemywane wodą.

Nie ma jednego systemu osłów z podajnikiem. Każdy rybak zbiera to na swój sposób, polegając przede wszystkim na osobistym doświadczeniu. Jak mówią, każda ryba ma własne olinowanie. Nadal jednak istnieją pewne ogólne zalecenia. Lesku lepiej wziąć grubszy niż pływak, ponieważ musi wytrzymać obciążenie nie tylko podczas łowienia, ale także podczas odlewania. Optymalna opcja wynosi 0,35 mm. Łańcuch musi być z niższym obciążeniem zrywającym. Długość jest wybierana zgodnie z rybą, dla której planowane jest połowy. Haki są raczej duże, ostre, najlepiej z efektem samoobrony.

I, oczywiście, niezależnie od tego, co urządzenie osła z koryto, nie można zrobić bez alarmu przynęty. Wcześniej służył jako zwyczajny dzwonek. Ale z upływem czasu wszystko się poprawiło. W wyniku tego powstał wodoodporny alarm elektroniczny. Ale nie ma wielu fanów. Po pierwsze, jest drogie, a po drugie, jest obrzydliwe, aby piszczeć. Dlatego istnieją alternatywne – tańsze dzwonki. Są zawieszone na czubku pręta, i nie są gorsze poradzić sobie z tym zadaniem niż ich elektroniczne odpowiedniki.