830 Shares 9128 views

Jaki leszczyna leszczyna w różnych porach roku

W tym artykule przeanalizujemy, co marzy leci do gryzienia, podnieś potrzebną przynętę na czas roku, ponieważ leszcz jest bardzo trudną rybą. Wszystkie przynęty na łapanie lodu i tym podobne są znane, a ich lista jest zróżnicowana. Niektóre przynęty są zupełnie bezużyteczne w pewnych porach roku. Na przykład nie ma sensu złapać lask na perłowej karcie pośrodku zhury lub karczocha – jest to często początek wiosny. Nie pozwolą, aby duża ryba nawet spojrzała na twoją dyszę. W tym okresie najlepiej jest złapać go na dużych groszek. Łowienie leszcza w zimie jest równie interesujące, jak w sezonie ciepłym. Złapany jest głównie z dołu, około 6 m głębokości, na krwiożerców, wstępnie przypieczętowany wybranym miejscem z bułką tkacką, nasionami lub bezpośrednio dużą perełką krwawników.


Niektórzy rybacy zapewniają: dziś leszcz dobrze ugryzie się na kukurydzy, a jutro z wielką przyjemnością pójdzie na perłę jęczmienia. Nie można powiedzieć dokładnie, co świst w tym sezonie brzmi. Są jednak grupy przynęt, preferowane przez rybaków w tym lub tym okresie roku.

Popularne przynęta warzywna

Przywódcami wśród przynęt do połowów pokojowych ryb są pszenica i perły jęczmienne. Ale jak już powiedziano wcześniej, prawie każda biała ryba gryzie na tej dyszy. Te przynęty znane są z ich dostępności. Jęczmień jelita grubego jest sprzedawany w każdym sklepie spożywczym, a pszenica jest na jakimkolwiek rynku. Dysze te są również łatwo przygotowane i zahaczone. Aby złapać leszczynę, najlepiej jest używać puszki z kukurydzy lub bezglutenowego groszku. Wtedy intensywność małych ukąszeń ryb jest znacznie mniejsza, chociaż nie wszystkie 100 procent. Zdarza się, że ryba jest odbijana przez przynętę, która nie jest w stanie pochłaniać takiej dużej dyszy. Prawdopodobnie jest to główną wadą tych przynęt – niestabilność na haczyku. Nawet sam leszczyk może łatwo oderwać groch z haka, nie zastępując jego warg pod hakiem.

Rzeczywista przynęta pochodzenia zwierzęcego

Białe ryby, podobnie jak drapieżnik, także żywią się mięsem, więc robak, robak i krew w żyłach będą doskonałymi przynętami o każdej porze roku. Zasadniczo są one stosowane w zimnej wodzie, ale w gorącym upale leszczyny mogą również chcieć zjeść gruzu. Doświadczeni wędkarze wiedzą, co leszczyna zawsze gryzie i praktycznie nie działa bezpiecznie: na połączonych dyszach. Zawsze na wycieczce rybackiej musisz mieć kilka różnych przynęt z tobą. Weźmy przykład: można przyjąć kęs z kukurydzy do połowów, mały pojemnik czerwonego robaka i ciasta jako przynęty. Nie puknij do kukurydzy?
Spróbuj robaka! Nie gryźć też robaka? Będziemy mieli dobre kurczaki i czekamy około godziny, a potem spróbujemy złapać. Czy robak również nie jest cytowany? Potem posadzimy małe ziarno kukurydzy, ma jasny, atrakcyjny kolor, a na czubku haka posadzimy mały robak, który przyciąga ryby swoim aktywnym ruchem. Uwierz mi, ukąszenie nie potrwa długo!

Idąc na celowe połowy, nie da się przewidzieć z góry tego, co leszczyna już teraz jedzie. W tym, a cały interes połowów. Trzeba stale eksperymentować – wymień dysze w poszukiwaniu najbardziej optymalnych, a nie czekaj na pogodę z morza, rzucając tackę przynętą, którą ryba nie chce zjeść. Powodzenia w poławianiu, panowie!