594 Shares 4560 views

Tajemnice Rybaka: wędkarstwo

Jeśli analizujesz nowoczesne narzędzia połowowe, czy to spinning pręt czy zwykłe koło zamachowe, wężownica jest obowiązkową częścią. Osiołki typu "zakidushka", które nie posiadają zarówno prętów, jak i kręgów, od dawna pochodzą na czoło. Na ich miejsce przyszli karmniki i inne nowoczesne narzędzia. Cóż, jeśli rozważymy przędzenie, po prostu nie istnieją alternatywy dla cewki. Pomimo pozornej prostoty tego rozwiązania, wykonuje ona nie jedną, lecz kilka funkcji. Po pierwsze, pozwala na doskonałe długie odlewy. Po drugie, pomaga ostrożnie, ale to prawda do ryb. Po trzecie, przy pomocy cewki, wykonywane są dość skomplikowane sposoby okablowania podczas trollingu, co znacznie zwiększa liczbę produkcyjnych ukąszeń.


Projektowanie bębna wędkarskiego zależy od typu wędki. Najprostszy projekt cewek inercyjnych. Uzwojenie linii odbywa się bezpośrednio na bębnie, który znajduje się w poprzek pręta. Ten typ jest najbardziej odpowiedni do połowów wędkarskich i niektórych typów przędzenia. Cewka inercyjna może być również osadzona na osiołku z amortyzatorem gumowym. Ogólnie rzecz biorąc, ta oprawa ma prawo istnieć, a niektóre metody połowu są po prostu niezbędne. Nieco bardziej złożone urządzenie ma cewkę mnożnika. Wędkowanie z takimi urządzeniami zdobędzie więcej mocy, co niewątpliwie będzie przydatne podczas polowania na ciężkie, mocne i upartą trofea.

Ale, być może, najczęstsze są bezelektryczne zwoje. Uzwojenie linii w nich odbywa się za pomocą specjalnego zgarniaka drewna, który pomaga dokładnie i sprawnie wykonywać ten trudny proces. Typowo, wędkarze tego typu wybierani są przez wędkarzy ze względu na wygodę wykonywania odlewania od brzegu i łodzi do maksymalnej odległości. Jednocześnie nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych czynności przygotowawczych. Wystarczy trochę ćwiczyć, nie przekraczać kilkunastu odlewów i można połowy. Ogólnie rzecz biorąc, cewki tego typu są nie tylko wygodne w obsłudze – są dość zaawansowane i uniwersalne. Zasadą ich pracy jest to, że szpula, na której lina jest rana, jest nieruchoma. Uzwojenie wytwarza specjalny łuk dzięki szybkiemu obrotowi. Cały proces nie trwa więcej niż 5 minut. Podczas otwierania łuku otwiera się ta linia jest zwolniona i bez przeszkód. Taka niewyszukana opcja pracy unika tworzenia brodę.

Wędkarska szpula tego typu ma jedną poważną wadę. Jest to jego złożoność. Im prostszy jest, tym niższa jego jakość. Tanie teczki nie trwają długo i, jak wiadomo wielu, zbliży się w najbardziej niedopuszczalnym momencie, gdy haczyk będzie siedzieć w ciężkiej rybie. Dotyczy to zwłaszcza chińskich sfałszowań znanych marek. Musimy wybrać wysokiej jakości i sprawdzone bębny wędkarskie, których ceny są wysokie, ale dają pewność, że ten sprzęt będzie służył jako wiara i prawda przez więcej niż jeden sezon.