140 Shares 3685 views

Największym połowem jest wędkowanie szczupaka jesienią

Jesienny czas to najlepszy okres, w którym zaczyna się doskonałe połowy. Wędkowanie szczupakiem nie jest wyjątkiem. Obniżenie temperatury, zimne wiatry i deszcze, oczywiście, wpływają na zachowania ryb. Niektórzy na przykład mają takich drapieżników jak szczupak, włączając procesy biologiczne, przypominając, że nadszedł czas na intensywną i długotrwałą zhor przed zimą. Wszakże w dojrzałych osobach rozpoczyna się rozwój produktów seksualnych, wymagających zarówno energii, jak i "materiałów budowlanych".


I chociaż połowu szczupaków jesienią jest najbardziej zaskakujące rano lub wieczorem, jednak nie jest całkiem słuszne stwierdzić, że nie ma obfitych czereśni.

Gdy temperatura wody i powietrza maleje, zoo tego drapieżnika sięga, osiągając apogeum na lód. Na małych rzekach i stawach przy początkowych mrozach przychodzi najbardziej połowów połowów szczupaków.

Jesienią ten ząbczasty mieszkaniec zbiorników stopniowo zaczyna opadać na dno, starając się trzymać się stumpera lub potoku, używając ich jako schronu. Czasami schodzi na głębokość ośmiu metrów.

Wędkowanie szczupakiem jesienią, szczególnie we wrześniu, jest możliwe w jakikolwiek sposób i przynęty. W tym przypadku ukąszenie ryb zarówno przy dużym błyszczeniu, jak i małym wibroakcie bez konieczności określania pewnej ilości przewodów lub głębokości odniesienia. Jednak przecież każdy zbiornik ma własne właściwości.

Jedyne ograniczenie polega na tym, że jesienne łowienie szczupaków nie jest bardzo dobre tylko przynęty. Po pierwsze, w tej chwili przynęta z powodu niskiej temperatury wody jest praktycznie nieruchoma, a zatem nie przyciąga zdobycz. Po drugie, szczupak nie stoi w jednym miejscu, stale się porusza, dlatego trudno zgadnąć, gdzie porzucić żywą ptak.

We wrześniu, aby złapać klasyczne przędzenia, bardziej skorumpowane jest używanie ciężkiej łyżki. To sprzęty umożliwiają przynętę do najdalszych części zbiornika.

Łowienie szczupaka jesienią jest równie skuteczne w przypadku wszystkich rodzajów sztucznej przynęty. Z przędzenia można zbierać zarówno z brzegu, jak iz łodzi. Najważniejsze jest twierdza i niezawodność walki. Aby zapobiec złamaniu drapieżnika, lepiej jest użyć metalowego ołowiu do piętnastu centymetrów (wraz z hakiem).

Pike, odkrywając przynętę, natychmiast zaczyna podgrzewać pływak. Jednocześnie powoli zabiera go na głębię, połykając głębiej, gdy idzie. Dlatego nie należy spieszyć się z podcięciem, próbując uwolnić wędkę z linią wędkarską w jak największym stopniu po złapaniu łupu.

Jesienią połów szczupaka jest nie tylko chwytanie i kubki. Taki układ jest najczęściej stosowany na stosunkowo dużych korpusach wody, które nie mają prądu. Zwykle taki typ łowienia odbywa się na żywej przynęty i wymaga umiejętności kontrolowania łodzi, aby utrzymać się w czasie, gdy kręci się koło.

Do złapania dużych okazów odpowiedni jest rosyjski sprzęt do noszenia – droga, na którą można przydać się przynęty spinningowe – różne przynęty łyżkowe, obracające się, oscylujące, lekkie, ciężkie itp. Na końcu linii zamocowana jest martwa ryba lub łyżeczka. Jeśli dno zbiornika jest uszkodzone lub zarośnięte trawą, lepiej złapać woblery.

Ogólnie rzecz biorąc, w dowolnym momencie roku można złapać "rekina słodkowodnego", ale jesienią połowów szczupaka przynosi największe okazy jako połów.