461 Shares 7233 views

Tajemnice wędkarskie: karmienie karpiowatej kary


Wybór odpowiedniego składu i przygotowanie proporcji uzupełniających się potraw nie jest tak łatwe, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Szczególnie, jeśli jest polowanie na bardzo kapryśną i niestabilną rybę. Ta niepisana zasada odpowiada karmieniu karpiowatej kary. Wszyscy wiedzą, że ta ryba, być może najbardziej popularna wśród rybaków, ugryziona zgodnie z zasadą "wczoraj i jutro". Dlatego może spowodować, że doświadczony szczupak i kapitan złapią leszcz i march. Wszystko jest skomplikowane faktem, że nie znaleziono pojedynczego przepisu na karmienie karpia. Fakt, że działa prawidłowo na jednym stawie, nie jest dobry dla drugiego. Wiele gatunków, które widzieli pływaków, z bardzo słabe gryzienie, zaczynają używać bardzo nieoczekiwanych dodatków, takich jak benzen lub nafta. I to naprawdę działa.

Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że przy łapaniu kapryśnego karpia krzyżowego należy polegać na cennym bagażu zdobytym doświadczeniu innych nie mniej udanych rybaków. To jedyny sposób na osiągnięcie sukcesu. Dobrze znanym strojem górnym karpiowatego kara jest tylko "szkielet", który wymaga ulepszenia. Formuła do jego przygotowania wygląda następująco: podstawa – dodatek do karmy – smak. Można również dodać składniki "odkurzające", aby wizualnie przyciągnąć ryby. Główna część elementów musi być zbyt gruntownie zmielona, aby nie można było nasycać krucyfiksu. Przynęta powinna pobudzać apetyt, a nie karmić ryb.

Ważne jest, aby wiedzieć, że w tych zbiornikach, w których karp nie jest jedynym mieszkańcem, należy wyłączyć proszek z jajka i wszystkie białka roślinne z przynęty . Faktem jest, że są to ulubione składniki naklejki, wierzchołka i karalucha. Ogólnie rzecz biorąc, małe rzeczy, które nie idą do haka, a przynęta zjada. Karmienie krucy w tym przypadku powinno być bez dodatków do "opylania". Co więcej, niekończące się drganie pływaka jest prawdziwym testem układu nerwowego wędkarza.

Innym poważnym błędem jest nadmiar żywności w obszarze połowowym. Niektórzy początkujący stolarze uważają, że jeśli jest dużo uzupełniających się potraw, wtedy będzie mnóstwo ryb. To oczywiście jest prawdą, ale tylko ona zignoruje przynętę, którą ofiarowała jej na haczyku. Po pełnym spokojnym odpłynięciu, nawet z ogonem, nie dotykając pływaka. Najlepsze stroje dla crucian musi przyciągnąć i nie więcej niż to. Ponadto, aby to mogło działać poprawnie, należy wziąć pod uwagę sezonowe predyspozycje ryb.

Tak więc, jak wspomniano powyżej, nie ma pojedynczych przepisów dotyczących uzupełniających się żywności. Ale w większości przypadków działa kilka opcji. Więc jak ubrać opatrunek o karpie krzyżowej, aby być uniwersalnym i dopasować zarówno do małego stawu, jak i rzeki? Prawdopodobnie najlepszą opcją będzie tutaj znana wielu "mastyrka". Jest przygotowany prosto. Przez kilka godzin w gorącej wodzie nasiąka groch. Potem jest gotowany do stanu puree, około pół szklanki mangi jest wlewa się do niej i może stać. Jako smak dodać miód i kilka kropli oleju roślinnego. Owinięta bawełnianą szmatką i dobrze ugniatać. Wszystko "mastyrka" jest gotowe do użycia.