892 Shares 2055 views

Spinning oil smar

Rybacy, przyzwyczajeni do połowu przędzenia, czasem mają do dyspozycji kilka ulubionych narzędzi. Jak wiadomo, w przypadku jakiegokolwiek mechanizmu lub urządzenia należy dokładnie się zajrzeć i nieustannie zapobiegać. Zwłaszcza jeśli chodzi o bezwładną cewkę (bezwładność we współczesnym świecie połowowym jest znacznie rzadziej używana). Tak więc, co najmniej jedna przyzwoita cewka musi zajmować się, ponieważ jest narażona podczas połowu do otwartego efektu sił natury: wiatru, deszczu, śniegu. I możliwe jest także, aby woda i piasek mogły wnikać do błota, jeśli na przykład wpuszczą tackę do wody lub na piaskownica. To gdzie potrzebujesz dobrego smaru dla cewki.


Wstępne informacje

Muszę powiedzieć, że wielu wędkarzy nie jest zbyt zaniepokojonych takim zapobieganiem. I na próżno! Smarowanie cewki – jak w przypadku każdego mechanizmu technologicznego – jest stale potrzebne. Nie tylko co najmniej raz w sezonie, zgodnie z zasadami, konieczne jest demontaż, oczyszczenie z zatkania i właściwego smarowania. Niektóre pozbawione skrupułów firmy produkcyjne (oh, te chińskie, a nie tylko one) pozwalają w mechanizmie minimalne smarowanie fabryczne. Potem, w końcu, po demontażu takiego produktu wędkarskiego, dowiesz się, że jest prawie suchy wewnątrz i nie ma smarowania na kołowrotek w ogóle (tackle już zaczął skrzywić się i trzeszczał, podczas gdy był specyficzny dźwięk growlingu). Dlatego natychmiast demontujemy i smarujemy szczegóły. To znacznie wydłuży czas aktywnego rybołówstwa, a zarazem uspokoi nerwy rybaka (ponieważ te obce dźwięki niektórych są bardzo niepokojące).

O korzyściach związanych z zapobieganiem

Nie jest nawet jasne, dlaczego wielu rybaków, nawet doświadczonych, ohydnych, zaniedbuje ten proces (zwłaszcza wielu z nich to również kierowcy, a już wiedzą o znaczeniu zapobiegania i smarowania w czasie). Jeśli cewka kilka sezonów całkiem aktywnie przechodzi bez odpowiednich procedur zapobiegawczych, podczas demontażu jest ona wyraźnie widoczna i czarna wyschła z czasu smarowania, a także zębatki zębów zębatej i osobiście obserwuje trudny ruch.

Jaki jest smar dla bębnów ?

Właściwie potrzebujemy dwóch rodzajów smarowania: grubego i ciekłego. W przypadku kół zębatych stosuje się lepkość, która nie wypływała podczas aktywnej pracy. A na wałek z drewna-deponenta – płyn, aby mógł się dobrze. Wszystko wydawało się bardzo proste. Ale na rynku istnieje wiele opcji, a żaden smar dla cewki nie może się pojawić. Spośród najbardziej popularnych opcji braterskich: Litol, Ciatim – jako gruby smar. A jako ciekły olej napędowy (zwłaszcza, jeśli rybak jest również kierowcą, zawsze jest pod ręką). Nawiasem mówiąc, z jakiegoś powodu nie jest zalecane użycie smaru molibdenowego o niebieskiej barwie, ale ten, który jest używany do transmisji. Mówi się, że zostało przetestowane przez doświadczenie: mechanizmy mogą trwać do 7-10 lat, jeśli stosuje się podobny smar do kręgów. Opinie o tym są bardzo pozytywne wśród rybaków aktywnie uprawiających spinning. Niektórzy doradzają również samochód SHRUS-4. A jeśli połowy są stale występowane na morzu, to – na przykład specjalnie dla słonych środków – morskich (AMC-1 lub MZ). Tak, a nie zapomnij, zanim dokładnie smaruje się cewkę, dokładnie wyczyść ją z zanieczyszczeń i piasku, które mają starzejący się smar. A jeśli dostaniesz wodę – wyschnij.