867 Shares 3324 views

Luke Rockhold – mistrz dwie organizacje MMA

W życiu każdego sportowca są okresy zarówno podnoszenia i recesji. W tym artykule omówimy wojownika o imieniu Luke Rockhold, któremu udało się odwiedzić mistrz dwóch najbardziej prestiżowych organizacji MMA – UFC i Strikeforce.


Narodziny i rodzina

Myśliwiec urodził się 17 października 1984 w Stanach Zjednoczonych Ameryki, w mieście Santa Cruz, znajduje się w stanie Kalifornia. Luke Rockhold pochodzi z rodziny sportowej, jak jego brat – surfer z szacunkiem na całym świecie, a jego ojciec – były słynny koszykarz. Sam Łukasz już w szkole zaczął skupiać się na walce i ostatecznie przeniósł się do Jiu-Jitsu, regulacji, która była w stanie wygrać kilka turniejów.

Walki w MMA

Jako zawodnik MMA w amerykańskim debiucie w 2007 roku. W pierwszej walce udało mu się przezwyciężyć wczesne Mike Martinez przez poddanie pod ręką. Jednak w swojej drugiej walce Luke Rockhold został znokautowany, a stało się sprawca Tony Rubalkava.

Po pewnym czasie nasz bohater znalazł się w Strikeforce. W tej promocji, zdobył szereg wspaniałych zwycięstw, co ostatecznie pozwoliło mu walczyć o mistrzowski pas. We wrześniu 2011 roku, Luke wszedł do klatki z brazylijskim Ronaldo Souza, który w tym czasie był właścicielem tytuł organizacji. Walka okazała się konkurencyjna, a sędziowie preferują Luke'a Rockhold.

Po zdobyciu pasa Luc spędził dwie udane obrony. Jego przeciwnikiem był Kit Zhardin i Tim Kennedy. Następnie na początku 2013 roku promocjach przestała istnieć.

Występy w Fighting Championship Ostatecznej

Debiut w wiodącej na świecie organizacji MMA było bardzo niefortunne dla Amerykanina. Jego pierwszym przeciwnikiem był były mistrz Vitor Belfort promocja. Luke Rockhold przed ich pojedynkiem wyraził silne zaufanie do jego zwycięstwa, ale został znokautowany trudny brazylijskiej kopnięcie w głowę.

Ale w jego kolejnej walce członek zespołu amerykański Kickboxing Academy zrehabilitowany przed społeczeństwem. Drugą jego przeciwnik zagrał Kostas Filippu. Walka nie trwała wszystkie przydzielone rund i grecki został wysłany do ciosu pucharowej do wątroby. Również ta walka Luke Luke Rockhold została uznana za jedną z najlepszych w godzinach wieczornych, a zawodnik otrzymał nagrodę dla najjaśniejszej turnieju pucharowej.

Ten mecz rozpoczęła serię bardzo udanych występów amerykańskiego iw następnych trzech meczach zostali pokonani tytanów Octagon Tim Botchi, Maykl Bisping i Lyoto Machida.

mistrzostwo

Luke Rockhold, którego pre-walka waga wynosi 83,9 kg, co czyni go wyraźnie wpisuje się w ramy podziału wagi średniej, 12 grudnia 2015 roku, spotkał się z właścicielem w promocji pasa czasu Chris Weidman. W pierwszej rundzie oferentem zachowywał się nieco gorzej niż mistrz, ale dla drugiego pięciominutowych wziął inicjatywę w swoje ręce i dosłownie „wybuchła” Weidmann. W czwartej rundzie, Luke mógł Chrisa na ziemię, ale sukces nie może być trwałe. Wszystko zdecydowano w czwartym pięciominutowych kiedy Luke Rockhold dosłownie zniszczył mistrz na stemple naziemnych mocno rozbijając twarz niż zmuszając sędziego do zaprzestania walki zabawny.

Mistrzostwa Luc nie trwała długo i już w pierwszej obronie tytułu stracił przez nokaut Brit Michael Bisping.