595 Shares 9270 views

22 października „Biały Żuraw” wakacje. Historia i cechy wakacje

22 października – święto białe żurawie. Ten pamiętny dzień znany jest nie tylko w Rosji i WNP, ale także daleko poza nim. Wielkie święto poświęcone pamięci żołnierzy, którzy zginęli w na polach bitew Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i pochowano w masowych grobach. Ta poetycka nazwa pojawiła się dzięki tytułowego poematu R.Gamzatova. To właśnie on stał się założycielem tej wspaniałej pamiętnego dnia.

o autorze

poeta urodził się we wrześniu 1923 roku w miejscowości Tsada, znajduje się w Dagestanie. Poeta i laureat Nagrody Państwowej ZSRR.

Araninskuyu skończył szkołę i Avar Teachers College. Pod koniec roku pracowała jako nauczycielka, a następnie jako asystent reżysera, korespondent gazety „gór bolszewickich”, był redaktorem w Komitecie Radia Dagestanu. Od 1945 roku, zaczyna szkolenie w Instytucie. Maksima Gorkiego w Moskwie. Od 1951 Rasul Gamzatovich służył jako przewodniczący Związku Pisarzy Dagestanu. Na tym stanowisku pozostał aż do śmierci.
Jego kariera rozpoczęła się Gamzatov dziewięciu lat. Bardzo wcześnie w jego wierszach były w gazetach i czasopismach. Pierwszy zbiór wierszy ukazał się w 1943 roku w języku Awarów. Wiele z jego prac później utwory.

Rasul Gamzatovich ma wiele nagród państwowych, wyróżnień i nagród. Jego nazwa jest znana daleko poza Rosją i krajami WNP. Pisarz zmarł w 2003 roku, pochowany niedaleko Tarki-Tau górach, w pobliżu grobu żony.

Historia Białego Żurawia wakacje

22 października obchodzić jedno z najsmutniejszych wydarzeń, czci pamięć tych, którzy zginęli w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Ale dlaczego dźwigi stały się symbolem obchodów? Uhonorowanie żołnierzy odbyło się w dniu 22 października. Domki dźwigi białe zaproponował uczcić poetę Gamzatov Rasul Gamzatovich. On – autor „Żurawie” poematu o tej samej nazwie.
Początkowo ten dzień obchodzony był tylko w Dagestanie, ale wkrótce przejął pałeczkę do wielu miast i krajów naszego rozległego kraju. Wiersz napisany Gamzatov, również uległa zmianom. Poeta napisał wstępną wersję wiersza: „Myślę czasami, że jeźdźcy …”, która została później zmieniona. Inicjatorem tej zmiany był Mark Bernes – pierwszy wykonawca piosenki. Głęboki sens tego uduchowionych dzieł wielkie wrażenie na śpiewnika. Piosenkarka proponuje zastąpić słowo „jeźdźców” w synonim – „żołnierzy”. To właśnie w tej wersji piosenki słyszał ogromną publiczność.
Struny piosenki stały się mottem na wakacje.

W Dagestanie uroczystość odbywa się w miejscowości Gunib. Został tutaj próbuje się do przedstawicieli różnych narodów, w dniu 22 października. Święto białego żurawia jest symbolem nieskończonej pokoju i solidarności w wielu krajach i bratnich republik.

Impulsem do napisania wiersza było smutne wydarzenie, które miało miejsce w Japonii, który odwiedził poeta. W sierpniu 1945 roku doszło do strajku w Hiroszimie bomba atomowa.

Dziesiątki tysięcy ludzi zostało rannych w wybuchu. Tak, jedna mała dziewczynka, która była tylko 8 lat, nazwany Sadako Sasaki, był trzymany choroby popromiennej. Według tradycji japońskiej, jeśli chory sprawia tysiąc żurawi origami, DVGA, wyzdrowieje. Sadako starał się zrobić tysiąc papierowych żurawi, ale zdołał tylko 644. Ta historia jest mocno uderzony przez poetę, a on napisał wiersz o nazwie „White żurawie”.

W sierpniu 1986 roku, po raz pierwszy odkryto pomnik przedstawiający dźwigi. Inauguracja sostoyalosv Dagestan. Podstawą jego składu – dźwigi. Ten pierwszy „żurawie” pomnik był punkt wyjściowy do obchodów dni „Białego Żurawia”.

symbol żurawia

Dlaczego dokładnie żuraw jest symbolem poetyckiego świętowania? W wielu kulturach, biały żuraw jest symbolem duchowości, pokoju, światła i ciepła. W Japonii jest ucieleśnieniem długowieczności w Chinach – symbol nieśmiertelności, w chrześcijaństwie – szczerość i cierpliwość wśród ludów afrykańskich – posłaniec bogów. Na Kaukazie, powiedział, że dusze wojowników poległych w bitwie przekształcony żurawi białych i wznieść się ku niebu.

W wielu kulturach żuraw – pośrednikiem między światem ludzi i bogów. Jest jasny znak wyzwolenia i nieśmiertelności, symbolizujące pokój i dobrobyt.

poetycki solidarność

Corocznie zaprasza 22 października festiwal literacki „białe żurawie” w szkołach, bibliotekach, uniwersytetach, klubach, pisarzy i poetów, i wiele innych miejsc w naszym kraju i za granicą.

Epitet jest wiersz obchodzi Gamzatov „białe żurawie”. Linie tego stworzenia otworzył imprezę, są uwiecznione w kamiennych nagrobków.
Tradycyjnie święto białe żurawie w dniu 22 października. Skrypt napisany z dużą liczbą wierszy. Te poetyckie szkice poświęcone żołnierzom, którzy oddali swoje życie w walkach o Ojczyźnie.

Uwieczniony w kamieniu

W 2009 roku UNESCO ogłoszony 22 października – Święto białych żurawi, już gotowe w międzynarodowym liście pamiętnych wydarzeń. Jest to święto solidarności i poetyckich piosenek zmarłych żołnierzy na świecie. Znaczenie tej rocznicy było upamiętnienie niewinnych zmarłych żołnierzy podczas różnych wojen na całym świecie, które nadal, niestety, do dnia dzisiejszego.
Najczęściej pamiętne budynki są wykonywane w postaci wiecznego ognia, dźwigi, matki obrazu i żołnierza. Urlop był początek tworzenia „dźwigu” zabytków w całym szerokim świecie.

Domki białe żurawie – 22 października

Zdjęcie „Żuraw” zabytków można zobaczyć na tej stronie. W 1986 roku, pierwszy taki pomnik został otwarty w miejscowości Gunib. Każdego roku pod pomnikiem w dniu 22 października odbyło uhonorowanie żołnierzy, którzy nie powrócili z pola bitwy. Tu, pod rosyjskiej białej brzozy, pochowano żołnierzy Apszerońskiego pułku i górali Szamila.

Pamięci otwarty w Petersburgu zatytułowany „Żurawie” w 1980 roku.

Saratowie jest najwyższy „żurawie” pomnik na Górze Sokolov. Otwarcie odbyło się w dniu 9 maja 1982 roku. Struktura składa się z 5 poziomów, z których każdy symbolizuje miasto walczyli o wyzwolenie, które z Saratowa. Trzy czterdzieści metr żurawie są sformułowane jako symbol wolności i czystości.

W 2015 roku, aby uczcić siedemdziesiąty rocznica wielkie zwycięstwo nad nazistami w Astrachaniu wzniesiono pomnik, zwany „białe żurawie”.


Znajduje się w parku Zwycięstwa. Stela czternaście metrów wysokości daje dźwigi biegać, falujące się nad pomnikiem. Jest to symbol nieskończoności i czystości.

ciekawostki

Po otwarciu pierwszego „latającego” pomnik w Dagestanie, w całym kraju i za granicą zaczęli budować pamiątkową rzeźbę przedstawiającą dźwigi pływające. Dziewiętnaście z najbardziej znanych zabytków w przestrzeniach Rosji, Ukrainy, Kazachstanu, Dagestanie i wielu innych krajach i republikach.
Po wykonaniu Markom Bernesom piosenki „białe żurawie” jego popularność zaczęła rosnąć poza granicami kraju. Szczególnie popularnym wydarzeniem było spowodowane wprowadzeniem tego ważnego dnia w liście UNESCO. Brytyjski piosenkarz Marc Almond nagrany singiel w języku angielskim pod tytułem «Bociany». W 2008 roku polska grupa «Majdanek Waltz» nagrała piosenkę «Żurawi».

wniosek

Trzeba zobaczyć „Żurawie” pomnika na 22 października. Święto dźwigi biały symbolizuje nie tylko cenionych pamięci o zmarłych żołnierzy, ale także nadzieję na świetlaną czasie pokoju. Pocałunek wyczyn zwykłych żołnierzy, aby chronić swoje domy i naszą potężną moc.