724 Shares 5755 views

01 luty – głównym święto dla Ciebie?

w dniu 29 lutego zdarza się raz na cztery lata, ze względu na swoją rzadkość – Każdy wie Kasjanow dni. Ale w pierwszym dniu święta ostatniego miesiąca zimy nie wszystko jest informowany. Tymczasem odpowiada imprezy „dla każdego smaku i koloru.” Aspiracja oczy na Zachodzie lub na wschód, pierwszy od lutego prawie każdy znajdzie świąteczną okazję.

Extravaganza Uncle Sam

Spójrz na początku kalendarza 1 lutego, święto obchodzone jest wielbiciele amerykańskiej demokracji.

Wuj Sam, głównym planetarny dyskoteka DJ, „off” na początku miesiąca „w pełni”! Po tym wszystkim, pierwszy w tym miesiącu, ustaw Narodowy Dzień Wolności, bardziej nieformalnie zwane „urodzin amerykańskich prezydentów.” To nie dlatego, że w lutym, powstała historycznie znaczące osobowości, Lincoln (12.) i Waszyngton (22.). Jest 01 lutego (święto dla Afroamerykanów!) Abraham Lincoln w 1865 roku rozpoczęto jego podpis 13. Poprawka znosi niewolnictwo. Został on ratyfikowany później, w dniu 18 grudnia tego roku, po śmierci 15 kwietnia prezydenta-wyzwoliciela. Oficjalnie artykule wymieniono wakacje w lutym 1948 roku w powojennej głowy państwa Garri Trumenom.

1 lutego – święto obchodzone w Rosji Demokratów

W jednym jesteśmy przed Amerykanami, w porównaniu ze spadkiem o niesławnej niewoli New World , pańszczyzna została zniesiona cztery lata wcześniej w naszej ojczyźnie. Manifest osovoboditelya King, nawiasem mówiąc, również spadła w lutym stary numer 19 (na styl współczesnego kalendarza gregoriańskiego – Marzec 3) 1861.

Ale już w XX wieku, 01 lutego (święto dla zwolenników demokracji!) Urodziła się w 1931 roku w miejscowości Ural z Butka przyszłego pierwszego prezydenta Rosji Borysa Jelcyna. jeśli uwolnił swoich obywateli z więzów systemu sowieckiego, czy skłoniła zniszczenie wielkiego mocarstwa, historia osądzi bezstronnie wyjątkiem tego, że stu – dwustu lat.

Jeśli jesteś mało troski który zamówił muzykę, która tańczyła ekscentryczny kontrowersyjnego prezydenta, można odebrać w jego pamięci z pierwszego dnia lutego lampką wina musującego lub szlifowane szkła rosyjskiej wódki.

Dzień intronizacji Jego Świątobliwości

Zobaczmy w kalendarzach Patriarchatu Moskiewskiego, pod datą 1 lutego kościele ludzie wakacji obchodzimy w naszym kraju. Tradycyjnie w naszym lokalnym kościele celebruje dzień intronizacji patriarchy orzeczenia. Szesnasty z rzędu naczelnych z Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego został zbudowany na najwyższym stopniu hierarchii jest na 1 lutego 2009 roku.

Współczesne społeczeństwo jest tak spokojna, że nawet w haśle „Partia w nowym formacie” zamiast być otwarcie stawia rangę patriarchy. Sędzia jako „sformatowane” życia Kościoła pod kierunkiem Świętego – to soborowy umysł. W świątyniach Patriarchatu Moskiewskiego – gdzieś z prawdziwej miłości, a gdzieś do posłuszeństwa wobec kanonów – roku ogłosił ten dzień hadst wiele lat głowę Kościoła.

W praktyce kultu w wyroku z dnia 1 lutego festiwal uważany podstawowy w kanonach wieczór śpiewu, czytania List i Ewangelii w liturgii, opat udzielił. Naturalnie, w świątyniach poświęconych rosyjskiej świętego, w niezapomnianych miejscach związanych z życiem bezinteresowną w dni powszednie prymatu honorowego podane są właśnie te uchwyty prawosławie. Tak więc, w Zvenigorod w pierwszym dniu lutego upamiętnienie jednego z uczniów św Sergiusza z Radoneża, ścisłego ascetycznej pobożności st. Savvy Storozhevskogo.

Ognisty Gehenna i zimowy grzmot

Pełną przeciwieństwie powiedzieć o 1 lutego – święto prawosławny świat i poganie uczynić ten dzień. Cerkiew obchodzi prp.Makariya, zwany Wielkim (znany również pod nazwą Egipcie). Rev. różniły zaskakujące pokorę, co mówi jego życie. Szczególnych wydarzeń w jego życiu warto zauważyć, co następuje: raz spotkał na pustyni, wiórki czaszka pogańskiego kapłana, świętego zaszczycony do udziału w wywiadzie dla duszy zmarłego. Powiedział mu, że modlitwy Wielebny nawet pogan w piekle dostać ulgę. Kapłan sam jest w wielkim pożarze, ale stoi na odstępcy biskupiej mitry-zatopiony jeszcze głębiej do jeziora ognia bolesne. Otwarty prp.Makariyu tej rozmowy i że w życiu demonami nad narodami mają wielką moc.

Warto zauważyć, że druidzi obchodził dzień Imbolc (nazwa, według niektórych doniesień Wracając do koncepcji „deszcz”), a wschodnich Słowian – Gromnitsu. Według legendy, w dniu 1 lutego – jedyny dzień zimy, podczas którego możliwe wystąpienie burzy. Podobnie jak to, czy nie, każdy z nas może spróbować zrobić swoje własne doświadczenia. Po tym wszystkim, aby spotkać się z 1 lutego w sprzyjających okolicznościach osoba żyjąca na ziemi będą mogli kilkadziesiąt razy.