412 Shares 8858 views

Nazwa dzień Iwana kalendarz kościół

W kościele kalendarz zaobserwować wiele rocznic. Prawie każdy dzień jest poświęcony każdej świętego, nawet bardzo często jedną, ale kilka. Dziś wiemy więcej, kiedy świętować imieniny Iwana, który tkwi w człowieku, który miał na imię, co Znane osoby ujęte w wykazie kalendarza prawosławnego.

Historia nazwy

W codziennym życiu często spotykamy ludzi, którzy są powołani zupełnie inaczej. Na przykład, Ivan lub Ivan. W kościele tworzą jest on stosowany jako John.

Początki ich korzenie w kulturze żydowskiej. W dosłownym tłumaczeniu brzmi „Bóg współczucia.”

Wielka popularność w imię nigdy nie było, mimo że są one często nazywane królowie. Najprawdopodobniej jest to spowodowane specjalnej charakterystyce, narzuconego sztuce ludowej.

Bardzo często, nazwa została wykorzystana jako uogólniając zbiorowego wizerunku ludzi. Głównym bohaterem opowieści często był Ivan.

Ciekawostką jest, że w czasie II wojny światowej Niemcy wszystko rosyjskiej nazywa o tej nazwie.

Jednak nazwa dzień folkloru Ivan nie ma żadnego związku.

W carskiej Rosji, zbiegłych chłopów ukryć swoje pochodzenie, a jeżeli są one złowione, to kwestia nazwy powiedziano, że ich nazwa jest Wania, a oni zapomnieli nazwę. Dokumenty i zapisy zostały wykonane.

Wraz z pojawieniem się chrześcijaństwa jest częścią normy dać dziecku nazwisko kalendarza prawosławnego. Więc to ma dość duży rozrzut i zyskała szczególną popularność. Nazwa dzień Iwana kalendarz prawosławny świętować kilka razy w miesiącu.

Opis Nazwa

Ludzie mają tendencję do ciągłej analizy i eliminacji wzorach ogólnych. Zasada ta odnosi się również do nazwisk. Uważa się, że każdy ma swoją własną aurę, moc, która w jakiś sposób wpływa na osobowość, nadając mu pewne cechy charakteru.

Jeżeli urodzenie dziecka padł na imię dzień w kalendarzu kościelnym Ivan przed nazwie dzieckiem, więc czytaj ogólny opis ludzi, którzy go nosić. Dowiedzieć się, co tkwi w nich, jakie cechy charakteru.

Ivan – raczej kontrowersyjna osobowość od dzieciństwa. Z jednej strony, jest on zanurzony w swoim własnym świecie, zamyślony, z drugiej – uwielbiają uczyć się nowych rzeczy, poznać nowych ludzi.

W badaniach tacy ludzie często borykają się z problemami. My z zewnątrz mogą myśleć, że dana osoba jest obojętny, rozproszone. Wynika to z faktu, że John często idzie w jego myślach. Jednocześnie mają one dostatecznie rozwiniętą inteligencję i doskonałą obserwację.

Dominantą osób z nazwą Ivan – optymizm. Mogą osiągnąć wielki sukces w każdym biznesie, ale jeśli są naprawdę inspirujące. Dość często, osiągnąwszy ten cel, tracą zainteresowanie nim.

cechy

Aby zrozumieć zawiłości psychicznego urządzenia Ivan jest dość trudne, zbyt wieloaspektowy i wszechstronna osobowość. Mogą być łagodny i miły, a na sercu ukryć własne motywy. Nie bez przebiegłości.

Spośród minusy można zidentyfikować niestabilny nastrój, który objawia się ostrymi wybuchami gniewu i agresji. Takie chwile mijają szybko i powodują smutek i żal człowieka o własnym zachowaniu.

Wybór Iwana przyjaciół, można mieć pewność, że nie zawiedzie. Zawsze wsparcie w trudnej sytuacji. A jeśli ufasz Wania w tajemnicy, to zawsze będzie to w tajemnicy.

Opinia wokół niego trochę martwi, jeśli nie dotyczą jego osobowość. Gotowy do słuchania rad, ale to nie znaczy, że będzie stosować się do nich.

W miłości, jak w drugim przypadku, pokazując upór i wytrwałość. Jeżeli przedmiotem jego uwagi nie jest odwzajemniona, Ivan nie daje się tak po prostu. To będzie powolny, delikatnie zbliżyć się do celu. Jednak, jak wspomniano powyżej, osiągając ją, może stracić zainteresowanie.

Więc kiedy obchodzi urodziny nazwie Ivan? liczne terminy można wyróżnić w kalendarzu kościelnym.

gdy gratulując

Imieniny – dzień, kiedy przypomniał sobie święte. Niektóre z nazw w kalendarzu wystąpić tylko raz. Dlatego kwestia daty obchodów nie występuje. Harder z nazwiskami, które pojawiają się dwa lub trzy razy. Ale Iwana urodzinowe – jeden z najbardziej powszechne w Kościele prawosławnym, istnieje ponad sto.

W tym przypadku, po prostu wybierz datę najbliżej do dnia porodu.

Aby pokazać ludziom jej specjalne, ciepłe i uprzejmy, można pogratulować mu nie tylko w dniu jego urodzin, ale także dzień nazwisko. To jest zawsze bardzo miły. Koniecznie wyciągnąć z całej tej uroczystości, czasem dość małe wiadomości, kilka miłych słów.

Ioann Krestitel

W kalendarzu prawosławnym, około siedem święta poświęcona jednemu z najbardziej cenionych świętych. To Ioann Predtecha lub Chrzciciela. Nazywa dzień obchodzony jest 11 września na 7 lipca, 7 czerwca, 25 października, 6 października, 9 marca, 20 stycznia.

O dzieciństwie i działania znanych z Ewangelii Łukasza. Święty prowadził życie ascetyczne. Nie trzeba drogich ubrań lub rafinowane pokarmy. Wszystko, co jest niezbędne do życia i służby Bogu miał.

Jego kazania zaczął około 28 pne. John udał się w okolicy Jordanu, i wezwał ludzi, aby się ochrzcić, tak aby były one odpuszczone grzechy.

Nie można nazwać zwykłym kaznodzieją, raczej proroka. Po tym wszystkim, wyrecytował wolę Bożą.

Jan ochrzcił Jezusa, który ewangeliści przypisać ważną rolę w życiu Syna Bożego.

Życie świętego zakończyła się w więzieniu, gdzie w wyniku posłańca Salome ściął go.

Ale oprócz niego istnieje inny Ivan, imieniny ortodoksyjny, którzy obchodzą się kilka razy w roku.

Apostoła i Ewangelisty

Jeden z uczniów Chrystusa, który jest wymieniony w Nowym Testamencie jest Ioann Bogoslov. Głosił całe życie. Liczba zwolenników to stale rosła. Istotną rolę w tym grał wspaniałych rzeczy, że Apostoł Narodów wielokrotnie udowodniona.

Podczas walki z chrześcijaństwem, został skazany na śmierć. Jednak nie trucizna, nie gorący olej nie mógł go zabić. Dlatego Apostoł prostu pozostawione w stanie zawieszenia, gdzie żył przez wiele lat.

Imieniny Ivana Bogoslova świętować 13 lipca, 3 lipca, 21 maja, 9 października.