148 Shares 3494 views

Jak zrobić pisanka z taśmy?

Dla ludzi, którzy wierzą, Wielkanoc jest uważane za największe święta religijne. Każda gospodyni domowa po Postu obejmuje stół, starając się go ładnie ozdobić. Oprócz dań głównych, należy upewnić się, że jaja są umieścić na nim. W dawnych czasach były one wykonane tylko na czerwono, ponieważ symbolizuje krople krwi Jezusa, kapanie na drodze do Kalwarii.

Teraz gospodynie rywalizować w technice barwienia jaj. Istnieją różne sposoby malowania wosku, parafiny, fragmentów wiążących alternatywne barwienia i wiele innych. Ale to jest bardzo smutne, gdy tak wiele wysiłku zainwestowano w projektowaniu takich produktów i ich gości przy stole bezlitośnie zmiażdżyć i zjeść.

Że piękno jest nie tylko udekorować świąteczny stół i kosz do kościoła, ale także długo zadowolić wszystkich, oferujemy tworzenie pisanek z rękami z satynowymi wstążkami. Różnorodność opcji pozostawia swobodę twórczych pomysłów. Kombinacja kolorów taśm, dekoracje z kwiatów i dżetów, koraliki klejenia i produkcji małych części – całość jest Twoja wyobraźnia.

materiały potrzebne

Idąc do przechowywania akcesoriów do szycia, można od razu kupić wszystko, czego potrzeba do tworzenia pisanek z pasów. Będą musiały ostre nożyczki, taśmy Satin (szerokość i kolor wybrany w zależności od rodzaju jaj) Szycie zestaw kołków z płaskimi głowami (rodzaj kołków) detalu jaja Piankowa taśma dwustronna. Jeśli ozdobić kryształkami lub zakupione owady produktów, trzeba będzie pistolet kleju. Ale panowie, którzy chcą zaangażować się w rzemiośle, takie narzędzie musi być zawsze obecny. Aby utworzyć wstęgę kwiatów do dekoracji mogą potrzebować igły i nici i pincety.

Pierwsze kroki

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac należy wziąć pod uwagę, jak produkt będzie wyglądał w swojej ostatecznej postaci, czy połączenie kolorów ze sobą, w jaki sposób umieścić jajko dekorowanie dodatkowych szczegółów. Mogą być wykonane z wyprzedzeniem w drodze dokonywania ikiebana oddzielnie. To tylko pozostaje przyczepiona do wstążki jaj wielkanocnych.

Gdy praca wykonywana jest w technice „karczocha”, pierwszy niezbędny do cięcia taśmy na małe kawałki o równej długości (2-2,5 cm). Zostaw już tnące wstążki do dekoracji dno jaj. Długość taśmy lepiej jest wziąć z rezerwy, więc nie mają do czynienia z problemem braku konkretnego koloru.

technika „Karczoch”

Nazwa tej konfiguracji jest przez strukturę znanych koszami warzyw, którego wszystkie liście są w kształcie trójkątów, patrząc w górę rogi. Pierwszym krokiem w projektowaniu Pisanki z taśm będzie zamknięcie szczyt. Styropianowe jajko na górze i tam jest wyspa z kawałkiem taśmy odpowiedni kolor kamuflażu go, chwytając krawędzie szpilkami. Można użyć taśmy.

Kolejnym krokiem jest zaprojektowanie pierwszej rundzie trójkątów. Wziąć kawałki taśmy 2 cm długości cięcia uprzednio i ułożone w taki sposób, aby uzyskać ostrych kątów. Pristavlyat wierzchołek trójkąta i przypięte w dół po obu stronach. Zatem pierwszy cykl napełniania. Upewnij się, że górna część jest wyraźnie związany.

Następnie do dołu rozciągający się w niewielkiej odległości i rozprzestrzeniania się do następnego poziomu. Wystarczy uważnie śledzić dystans między pierwszym a drugim poziomem trójkątów na obwodzie był taki sam. Następnie gotowy produkt będzie wyglądać schludny.

Różnice w zakresie inżynierii produktu „karczoch”

Pisanka z wstążki w klasie mistrzowskiej zrobić dość łatwo. Musimy tylko staranności i cierpliwości. Różnorodność jaj odbywa się w ten sposób, zależy tylko od gęstości wierszy i kolorów. Interesujące jest to, aby wyglądać pisanki wstążek atłasowych, które mają gładką kręgi kolor przejścia. Na przykład, górna kilku warstw biały, po czym kolor jest jasno zielony, a następnie – jasnozielony, następny – Emerald zielony i koniec – ciemnozielony.

Kolejnym rozwiązaniem byłoby naprzemiennych warstw o różnych kolorach. Mogą być kontrastowe, ale należy je odebrać ze smakiem. Wygląda to miła opcja, gdy kolory są łączone w pionie. Następnie w procesie przemian drażni trzeba trójkąty o różnych kolorach.

Ładnie wygląda i schludny pisanka wstęg ułożonych w niewielkiej odległości od siebie. W pierwszym rzędzie można to zrobić, cofnąć się nieco od górnej krawędzi. Zdobienia jaj w technice „karczocha”, tylko od dołu lub góry. Końcówkę można zrobić nieco inaczej, aby wkleić w środku kwiat kryształkami lub koralikami. Również miło będzie wyglądać małe, zebrane z płatków na wątku, kwiat. Poniżej można zorganizować piękny łuk lub zrobić łańcuch dwóch kolorach, zebrane przez złożenie dwóch pasków pod kątem prostym.

pionowy prześwit

Najbardziej zróżnicowane w zakresie korzystania z dodatkowych zasobów w produkcji jaj wielkanocnych z ich ręce z taśmą jest uważany za pionowy prześwit. Powodując taśmę z góry do dna, uzyskać równomierne i gładkie wykończenie satynowe. Jest to wygodne, aby dołączyć dodatkowe zdobienia z kwiatów, gałązek, pokazując swoją wyobraźnię i umiejętności w przygotowywaniu kolorowych wstążek.

Dla tego rodzaju pracy trzeba mieć następujące materiały:

1. najlepszych satynowe wstążki, można podjąć kilka kolorów (opcjonalnie).

2. Dwustronna taśma lub sworznie z perełkami na końcu.

3. Pistolet kleju.

4. Szerokie pasy do dodatkowych dekoracji.

5. igły i nici.

bazy produkcyjne

Aby rozpocząć, należy wziąć taśmy dwustronnej i wklej na górze i na dole pianki jaj. Dalsze bierze taśmę i rozpoczyna proces starannej owijania manekina obwodzie. Odległość powinna być równa między rzędami. naprężenie paska jest silny, więc to nie jest następnie przesunięte, a nie zaglądając białą bazę.

Można użyć pionowe rzędy naprzemienne pasy dwóch kolorach. Aby to zrobić, należy tylko dwóch taśm jednocześnie i jajko zawinięte w okręgu z dwoma kolorami, umieszczonych obok siebie.

Można przełączać kolory sektory. Ale przed zmianą odcienia trzeba trzymać warstwę taśmy klejącej taśmy dla lepszego uchwytu. Spoiny między sektorami może być owinięty taśmą kontrast będzie wyglądać oryginalnie. Każdy sektor może być urządzone na różne sposoby.

Jak widać, nic skomplikowanego procesu nie jest reprezentowana. Najważniejsze – naciągania taśmy oraz odległość między warstwami, aby równomiernie.

technika w połączeniu

Istnieją warianty produktów, w których występują również pionowe paski, trójkąty i „karczoch”. Na początku projektu sprawia, obejmujący całą powierzchnię jaj pionowe paski od góry do dołu, za pomocą taśmy dwustronnej. Powstały jajko całkowicie pokryte pierwotnego koloru.

Następnym krokiem będzie zaprojektowanie dno jajko wielkanocne trójkąty. Aby to zrobić, należy ponownie cienkich kołków do szycia (śruby z cienkiej CAP). Trójkąty „karczoch” Można to zrobić poprzez przesunięcie każdego kolejnego wiersza w środku poprzedniego, następnie kosz karczoch będzie wyglądać bardziej soczysty.

Dno wyrozumieć łuk tego samego koloru. Gładka górną część wyrobu mogą być ozdobione dodatkowe, oddzielnie wytwarzanych barw. można trzymać kwiaty z kamieni, włożyć szpilki z kolorowymi koralikami na końcach. Dokonywanie każde jajo można być różne, na przemian i dodając różne kolory i odcienie.

dekoracje kwiatowe

pisanki ozdobione wstążkami, wygląda bardzo ładnie z ich dodatkowego wzoru wzór kwiatów, perełek, past wiążących i kamyki o różnych rozmiarach. Można dokonać zieloną gałązkę z liśćmi, na których kwiaty są małe. Piękny wygląd owady wklejone obok kwiatów. To może być motyle, ważki, biedronki. Kwiaty mogą być również wykonane z satyny i koronki wstążki mogą być wykorzystywane.

Taśmy mogą być monochromatyczne lub wzorzyste. Ale wskazane jest, gdy ma do czynienia z zdobione wstążkami połączyć je ze stanu stałego w jajku nie działa alyapistym i bez smaku. Ważne w produkcji takich produktów – to nie przesadzić ze szczegółami. Jeżeli dodatkowe elementy będzie zbyt dużo, jajko nie będzie wyglądać estetycznie. Powinno być ok aby mieć poczucie proporcji.

Jeśli masz wybór kolorów, istnieje wiele umiejętności produkcji taśm, mają kilka różnych opcji dla pisanek. Nie jest konieczne, aby dołączyć wszystkie części do jednego produktu.

Tworzenie cały półmisek pisanki, można cieszyć się nimi przez długi czas, aby zrobić prezent dla krewnych lub do dekoracji pracy w miejscu pracy. Są one przechowywane przez długi czas, dzięki czemu można umieścić je z powrotem do następnego obchodów Wielkanocy w polu. Ogólnie rzecz biorąc, zrobić pisanki wstążek atłasowych, warsztaty dla produkcji, w której są prezentowane w tym przeglądzie, to nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.