136 Shares 4513 views

Kiedy lepiej jest kupić nowy samochód? Zakup samochodu w salonie, gdy bardziej opłacalne i tańsze?

Wielu ludzi, którzy chcą mieć przestać być pieszych i zmienić „na kołach”, interesuje pytanie, kiedy lepiej jest kupić nowy samochód. A to tylko jeden z najbardziej palących. Co musi to być samochód, co się kierować przy wyborze, lepiej wziąć z kabiny lub B / A … cóż, wiele pytań. I każdy z nich należy odpowiedzieć.

Najlepszy czas

Tak więc, ludzie zadają pytania na temat kiedy najlepiej jest kupić nowy samochód, należy wiedzieć, że istnieją pewne miesięcy, które są bardziej opłacalne niż inne na zakup maszyny. Styczeń i luty – oto one. Jeśli ktoś chce kupić samochód w najniższej cenie, nie należy polegać na tych miesięcy. Ale to jest prawdziwe tylko wtedy, gdy masz zamiar kupić nowy samochód w salonie. Teraz jednak nie mówimy o tym.

Dlaczego stycznia do lutego? Wyjaśnienie jest proste i intuicyjne. Oznacza to, że według statystyk w tych miesiącach, popyt na samochody, co najmniej. Ale przed Nowym Rokiem jest wystarczająco duży, a zatem odpowiadające im koszty. A jeśli naprawdę chce zrobić bardzo drogiej osoby lub dar nowy samochód z okazji 31 grudnia, jest to konieczne do załatwienia kwestii wcześnie. Przez kilka miesięcy, ponieważ ceny rosną znacząco.

Ale po wyjściu stycznia mogą udać się do salonu i cieszyć się spadek cen. Dystrybutorzy po prostu nie mają wyboru – że maszyny zostały sprzedane, starają się w jakiś sposób przyciągnąć klientów, a tym samym zaniżać kosztów.

rabaty

Innym ciekawym niuans dotyczący tematów dotyczących kiedy najlepiej jest kupić nowy samochód. Oto, na przykład, przyszedł nowy model, wydany Niektóre popularne obawy. Jest to najbardziej atrakcyjne i pożądane. Ponadto, czekał na wielu kierowców! W związku z tym koszt ten samochód nie jest mała. A co, jeśli osoba, która ma budżet jest nieco ograniczona, też czekałem na uwolnienie tej maszynie, ale kiedy pojawił się w salonach, okazało się, że był na niej „brakuje”? Jest na to sposób. A sztuką jest jak spędzić ilość klastrów i nie dostać się do długu w tym samym czasie ze względu na długo oczekiwane nowości. Jednak jest też ofiarą. A w tym czasie. Trzeba czekać rok. Co jest istotą?

Wszystko bardzo proste. Na zeszłorocznym modelu spadku cen w salonach. Podniecenie mija, główna partia maszyn wyprzedane. Ale reszta też trzeba sprzedać. I, odpowiednio, dealerzy ponownie obniżyć ceny. Jak obliczyć rabat? Bardzo łatwe. Statystyki wykazały, że zniżki na samochód, który został wydany w roku lub więcej lat temu, około 8-10% całkowitego kosztu. Nie jest to zła gospodarka okazuje się, biorąc pod uwagę, ile teraz są modele „długo oczekiwany” renomowanych firm!

Problem w 2016 roku

A teraz trochę o smutny. Jak wszyscy dobrze wiemy, w 2014 roku dolar ostro „poszły w górę.” Jak również euro. Dokładniej, jest rubel zaczął „upadek”. W ogóle, to nie jest tak ważne jak fakt, że ceny samochodów zaczął gwałtownie wzrastać. Po tym wszystkim, zdecydowana większość, ale co mogę powiedzieć, wszystkie urządzenia z wyjątkiem tych, które produkują „AvtoVAZ”, obcy! Niemiecki, amerykański, czeski, hiszpański, włoski, Azji … W związku z tym, stopa wzrosła – a ceny też.

Weźmy, na przykład, jeden z najbardziej luksusowy sedan biznesu dzisiaj. Jest to „Mercedes” w tył W222. W 2013 roku wszyscy mówili o tym samochodzie. I warto było w momencie, przebieg tego czasu 8 milionów rubli. Teraz ten samochód będzie kosztować prawie 20 milionów dwadzieścia rubli! Z tą różnicą staje się naprawdę źle.

Tak, ponieważ wielu bogatych ludzi zainwestowało swoje pieniądze – te w nieruchomości, a kto jest w samochodzie. W rezultacie – na koniec 2014 roku, niesamowite kolejki ustawiły się we wszystkich centrach dealerskich w Rosji. Zakup nowego samochodu było dla nich niemal celem samym w sobie. Ponieważ magazyny opróżnionych w kilka tygodni. I nawet zeszłoroczny samochód sprzedany za cenę wyższą niż wcześniej. To dlatego wielu analityków twierdzili – nie jest to najlepszy czas na zakup samochodów. Lepiej jest poczekać.

Kiedy nie jest konieczne, aby kupić samochód?

Teraz trzeba powiedzieć io przy zakupie samochodu w salonie może być złym pomysłem. Tym razem też. Najgorsza pora na zakup maszyny jest … wiosna. Wszystko! I marca i kwietnia i maja. Z tego samego powodu. Żywa przyroda, śnieg topnieje, a ludzie zdają sobie sprawę, że drogi stały się „normalne”, idź do salonu na nowy samochód. Statystyki pokazują, że rzeczywiście tak jest. Popyt rośnie niemal w czasie. W niektórych miejscach, nawet odnotowuje niedobór poszczególnych modeli. Tak że kupujący mogą zapomnieć o prezenty i zniżki. Bo jeśli nie chcę walczyć do końca salonie w samochodzie i płacić, lepiej trochę poczekać.

lato

Czerwiec, lipiec, sierpień … Wtedy lepiej jest kupić nowy samochód! Dziwnie, ale w styczniu, lutym i latem – to czas, kiedy można zobaczyć i rabaty, a mnóstwo modeli. Powód jest bardzo prosty – większość Rosjan idą na wakacje. Więc przed nabyciem nowych maszyn nie obchodzi. Czas handlowiec nie jest najlepsze – trzeba zrobić rabaty, promocje i obiecują zorganizować prezenty, aby przyciągnąć klientów i przekonać go, że potrzebuje tego samochodu. Co więcej, wielu ekspertów doradza chodzić różne salony – sprawdzić cenę, aby komunikować się z menedżerów i konsultantów, którzy mogą, ktoś będzie konkurenci bardziej zgodne.

A to już zaczyna śledzić wzrost popytu na koniec sierpnia. Tak, że osoba, która chce kupić samochód, istnieją dwa miesiące, „mieć czas”.

Zakup maszyn b / y: korzyści

Więc kiedy kupuje samochód tańszy, zrozumiałe. Teraz konieczne jest, aby powiedzieć kilka słów dotyczących nabycia maszyn, które mają co nazywa się pociąg. Najlepszym sposobem, aby zaoszczędzić pieniądze – jest kupić taki samochód. Wiele osób zacznie się powtarzać – ale to b / r, maszyna jest już używany, a tu nagle … Tak, powinien coś wyjaśnić.

Nikt nie twierdzi, że trzeba wziąć samochód 60-letni problemu (chociaż są znawcy). Weźmy, na przykład Audi A5 przeszłości 2015 roku. 225 KM, Quattro, automatyczna skrzynia biegów, a wszystkie opcje, które mogą się przydać. Taka maszyna w kabinie będzie kosztować co najmniej 2,5 mln rubli. Ale można szukać reklam i znaleźć osobę, która kupiła samochód, ale teraz pilnie sprzedać – pieniądze potrzebne, przenosi … może być z różnych powodów. Ważną rzeczą jest to, że jest on całkowicie nowy „Audi”, z minimalnym przebiegiem 5-20 tysięcy kilometrów płaci za kwotę, która jest mniej niż pół miliona zainstalowane. Samochód jest naprawdę dzieje się w idealnym stanie. Jeśli w ogóle, można sprawdzić przed zakupem na stacji w celu wykrycia ukrytych uszkodzeń.

Najlepszy czas b / U-akwizycji

Więc teraz, w kontynuacji poprzedniego tematu b / maszyny powinien zostać poinformowany o tym, kiedy kupić samochód tańszy. Jego jedna zaleta transakcji z właścicielami, a nie wnętrza, jest to, że dana osoba nie będzie kierować się pór roku. Oznacza to, że jeszcze przed Nowym Rokiem, kiedy szczyt dystrybutorem wysokich cenach można znaleźć ogłoszenie, w którym właściciel sprzedaje samochód na dość niską cenę. Jest to wyraźny plusem.

Ale lepiej radzić sobie z tym problemem w porze roku, kiedy jest ciepło i nie ma breja. To jest – komfortowe środowisko, w którym zbadać samochód dokładnie. Ale w „zimowej” skup ma zdecydowany plus. Na przykład, potencjalny nabywca może osobiście obserwować jak uruchomić samochód w zimnych porach roku.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją pewne zalety. I co samochód jest lepiej kupić i kiedy – to sprawa indywidualna.

współczynnik popularność

Bardzo kontrowersyjny chwila. I powinien powiedzieć o mówienie o tym, kiedy to korzystne kupić nowy samochód.

Tak więc, w Rosji najbardziej popularnym (2015) są samochody "Łada Granta", "Kia Rio", "Hyundai Solaris", "Renault Duster", "Volkswagen Golf", "Volkswagen Polo", "Renault Clio", " Ford "(F-series)," Chevrolet Silverado "i" Dodge RAM”. Chodzi o to, że maszyny te muszą kupować, ponieważ są one przyciągane przez jakość, wygląd, wydajność i koszty. Jednak kupcy też muszą zarabiać, ponieważ są one zauważyć zwiększone zainteresowanie modelami zacząć stopniowo zwiększać cen. Jest to błędne koło.

Całkiem inna historia dotycząca samochodów premium – czyli wszystkie maszyny produkowane takich kultowych korporacje, jak "Mercedes-Benz", "Audi", "Porsche", "Ferrari", "Lamborghini", "Bentley", „Rolls-Royce „” BMW”, itd. to jest – .. marka i jakość, sprawdzone przez lata, a do tego trzeba zapłacić. Więc pytanie: „Kiedy jest najkorzystniejsza kupić samochód znanych marek”, nie odpowiedział. To był, jest i zawsze będzie kosztowne.

Z myślą o przyszłości

Mówiąc o tym, jak zaoszczędzić pieniądze na zakup samochodu, gdy naprawdę nie do zniżek że wszystko, co musisz zrobić, to niemożliwe, aby nie dotknąć na innym ciekawym temacie. To może być nazywany jako „przyszłościowe gospodarki.” Wielu ludzi, powinni wiedzieć, że zakup samochodu, mają co nazywa się brania odpowiedzialności „za to, że kupiłem”. Maszyna wymaga wpłaty. Nowy – rzadko (ale wymienić olej opałowy i nie został odwołany z umywalką), z drugiej ręki – częściej. Chociaż nie jest to fakt! Nowy „Lada” – to jest w rzeczywistości, „Skarbonka”, w którym trzeba stale inwestować. Ale stare dobre czasy, „Niemcy” ( „Volkswagen”, „Audi”, „Mercedes”, „OPEL”), a nawet 90 lat uwalniania będzie taka sama kwota jak oni przed wyjazdem.

Bo trzeba kupić samochód, prowadzony przez kryteriów. Ktoś ważne, że samochód był piękny. Kolejna – że to było wygodne. Inni zwracają uwagę na liczbę „koni”. Czwarty – niezawodność i bezpieczeństwo. Inne – na wszystko razem wzięte. Ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę zużycie paliwa (ceny paliw rosną skokowo), naprawy (jeden mały element na elitarnej „Mercedes” może kosztować tyle, co używane „Moskvich”) oraz. W ogóle – do wyboru dla wszystkich, ale to powinno być zrobione w sposób rozsądny.