256 Shares 913 views

Przednia oś „Niva”. Budowa i działanie przedniej osi „Niva”

Współczesny człowiek nie musi się tłumaczyć, że dla którego zaprojektował maszynę, ale konstrukcja pojazdu nie może zrozumieć nawet kierowcy z wieloletnim doświadczeniem. Do zagadnienia ujawnienie należy krótko opisać z dwóch części, a mianowicie takie jak transmisja i przedniej osi. „Niva” car-jak SUV zawdzięcza swoją przepuszczalność im.

Przegląd

  • Skrzynia biegów – zbiór mechanizmów łączących silnik z kołami.
  • Oś przednia – jest częścią przekazu, która łączy przednie koła z samochodu do ramy lub do karoserii.

Te ostatnie zostaną omówione w artykule. Przednia oś z samochodu mogą się zmieniać w zakresie projektowania, ale w samochodzie, takich jak „Chevrolet Niva” przód- Most jest uncut i jest sztywno połączony z przypadku, ponieważ samochód jest wyposażony w stały napęd na wszystkie koła. Główną zaletą jest ciągły mostek z powodu sztywnego mocowania opony zużywa się mniej, ale drgania przenoszone na koła samochodu.

Stojak może pomóc nawet element takie jak oś przednią, „Niva” wykorzystał wszystkie swoje zasoby – w przeciwieństwie do tylnej osi przedniej jest nie tylko wiodącym, ale także w zarządzaniu. Drożność obu rozpatrywanych pojazdów, Chevrole Niva Niva i 2121, wywołuje zazdrość wielu prestiżowych „SUV”, jak wielu nowoczesnych samochodach choć są nazywane SUV, ale to nie ma stały napęd na wszystkie koła.

Urządzenie oś przednia

W samochodzie „Chevrolet-Niva” Oś przednia jest podstawowym elementem w postaci różnicowego skrzyni biegów, gdyż zdecydowana większość pozostałych części składowych są nieskończone biegów, nakrętki, kapsle i łożyska, które nie mają konkretnych ludzi szkoleniowych nie zrozumie. Należy podkreślić, że jednym z elementów przedniej osi jest w skrzyni korbowej.

Ale najciekawsze jest przednia oś skrzyni biegów, „Niwa” jest uporczywe problemy z nim. Naprawa teraz prawie nikt nie robi, poprawka jest ograniczona przez instalację elementu użytecznego. Po wymianie uszkodzonego przekładnię na wadliwy należy pamiętać, że nowy brat powinien odpowiadać z tyłu, w przeciwnym razie samochód może rozbić na długo przed terminem, a nawet odmówić iść.

Jaka jest różnica?

Wspomniane wcześniej różnica jest urządzeniem, które rozdziela moc na koła. Działa to w następujący sposób – jeśli jedno koło ślizga, to blokowanie różnica siła jest przekazywana do drugiej pary kół podczas napędy samochodów z głębokim błocie, wysokie snowbanks itp Potężne maszyny może pozostawić głębokie terenowych odbywających nawet jeśli tylko jedno koło, że jest. „Pole-Chevrolet”, przednia oś które zakopane w śniegu i zrazy, można łatwo opuścić pułapki z tylnych kół.

Jednakże, jest to bardziej wygodne do podróży za pomocą przedniego koła, ponieważ można zobaczyć, gdzie twoje cele Oś przednia, „Pole 2121”, na przykład, nie pozwalają wygodnie wrócić do – można rozciągnąć w każdym drzewie, a nawet rury gazowej.

Wyłącz most

Niektórzy ludzie mają pasję dla innowacji w samochodach, w tym mistrza może zmienić przednią oś, „Niva 2121” jest najczęstszą ofiarą tego eksperymentu. Wyłączanie przednią oś jest dla wielu wskaźników, takich jak zmniejszenie zużycia opon, ale cudowne tej metody jest wątpliwa. Faktycznie wyłączyć produktów w celu zmniejszenia zużycia paliwa SUV, samochód traci swoją zwiększoną drożności. Z tego powodu wyłączenia stosowane tylko na płaskich drogach i suchych, w przeciwnym razie wysoki samochód może łatwo przewrócić podczas poślizgu.

Modernizacja ważnych elementów zawsze było bardzo drogie. Ważnym elementem jest przednia oś – „Pole” może być wyposażony w możliwość wyłączenia go za kwotę niewiele mniej niż siedem tys. Warto zauważyć, że kwota wypłacona na zakup i montaż off nigdy nie może spłacić – zużycie paliwa zmniejsza się znacząco, a rzadko na „Niwa” jazdy na suchej, płaskiej drodze.

wpływ

Wszystkie SUV aktywnie korzystając ze wszystkich swoich zasobów, w tym przedniej osi. „Pole” w tym samym czasie udaje się korzystać z zasobów takich jak nerwy ludzi. Oprócz znanego dźwigni zmiany biegów i hamulca ręcznego, Niwa posiada kolejną dźwignię, służące do sterowania transmisją – włączenie downshift, powrót na wyższy bieg, blokada mechanizmu różnicowego i odblokowywania. Jednocześnie ci, którzy po raz pierwszy usiadł za kierownicą tego samochodu, duże problemy mogą się pojawić – po dźwignia redukcja biegu nie chce powrócić do wyższej!

Sekretem jest, że powrót jest możliwy tylko wtedy, gdy sprzęgło i przy niskich obrotach. Niektórzy kierowcy ignorują instrukcje i pozostawać w nieświadomości metody konwencjonalnej. obliczyć, że przełączanie jest możliwe za pomocą metody prób i błędów, cofania okrąg przy bardzo niskich obrotach. Chociaż ta metoda działa, ale wygoda jest wątpliwe.

zepsuł

Często wymaga wymiany przedniej osi ( „Pole”), których cena niekiedy osiąga poziom 20.000 rubli, te osoby, które są stale stara się poprawić swój samochód, lub zmniejszenia jej zużycia. Miłośnicy działania prowadzą do zwiększonego zużycia mostu, a czasami – obie na raz. Jednak nie zawsze most nie z powodu interwencji człowieka, bo nikt nie anulował proste awarie i zużycie.

To jest w porządku, jeśli nigdy nie widziałem przednią oś, „pole” będzie to wybaczyć. O uszkodzenia natychmiast wiedzieć dźwięk – zwiększenie hałasu, piszczenie i skrzypienie będzie trudny do pominięcia. Innym często spotykanym problemem jest wyciek ropy, ale problem łatwo wykryte w trakcie kontroli. Łatwo jest zrozumieć, że występuje hałas w niskich przełożeniach zużytych łożysk i kół zębatych, a także fizycznego uszkodzenia mostu, co jest bardzo mało prawdopodobne, ale możliwe. wyciek oleju występuje ze względu na słabą montażu i ze względu na zużycie łojowych. W tym cudownym awarii transmisji jest niezwykle rzadkie, jak Chevrole Niva Niva 2121 i jest bardzo niezawodne i łatwe.