388 Shares 2928 views

Samochody ZSRR: modele i zdjęcia

Teraz na drogach naszego kraju, można znaleźć ogromny wybór samochodów. Większa część – oczywiście, piękne i nowych samochodach. Ale są też przedstawiciele branży motoryzacyjnej i radzieckiego. Ten stary, dawno temu stał się samochód retro i jest dedykowana do naszego przeglądu. Więc, samochody ZSRR, zdjęcia i opisy maszyn.

Rząd ZIL-111

Głównym hasłem 60. przemysł krajowy”w ogóle, aw szczególności samochodów był slogan«wyprzedzić Amerykę we wszystkim.»
Pierwszy sekretarz Komunistycznej Partii N. S. Hruschev wielokrotnie mówił, że chce samochód jak samochód amerykańskiego prezydenta. Ponadto „stalinowskie” rządowe ZIS-110 samochodów są dość przestarzały i nie spełnia ducha epoki. W efekcie oczekiwania Nikity Chruszczowa i całego kierownictwa partii w 1959 roku, nowy przedstawiciel samochodu ZIŁ-111.

Podobnie jak wiele samochodów rosyjskiej i radzieckiej ZIŁ-111 był bardzo podobny do modelu amerykańskiego Cadillaca. Wszystko co najlepsze, że mógłby zrobić radzieckiego przemysłu samochodowego, został zawarty w tym samochodzie: wspomaganie kierownicy, automatyczna skrzynia biegów, elektroniczny steklopodomniki stylowe i przestronne wnętrze. Reprezentatywne samochody radzieckie przetrwały wiele modyfikacji i cieszył się zasłużoną popularnością wśród urzędników.

GAZ-13 "Czajka"

Należy zauważyć, że samochody ZSRR nie są bardzo atrakcyjne. Ale „Mewa” … Oczywiście, jest to najbardziej stylowy i piękny przedstawiciel Związku samochodu. Jak już zostało wspomniane: rosyjskie i radzieckie samochody są bardzo podobne w swojej konstrukcji i rozwiązań technicznych do produktów przemysłu motoryzacyjnego Zachodniej. GAZ-13 jest w tak zwanym stylu fin ( "Detroit baroku"). Produkcja samochodów rozpoczęła się w 1959 roku, a produkcja przestała więcej niż 30 lat. „Mewa” jest słusznie nazywany długowieczność krajowego przemysłu motoryzacyjnego.

Co do parametrów technicznych samochodu, byli na górze. Mocny silnik 5,5 litra, aby rozproszyć „setki” w ciągu 20 sekund. Sufit „Mewa” stawka była znakiem 160 km / h.

Get „Mewa” nie było tak łatwe. Szczególnie w pierwszych latach wydaniem samochodu „polować” ministrów, pierwszy sekretarz partii, dyplomatów. Dlatego, GAZ-13 jest od dawna niedostępne zwykli obywatele radzieccy. Dopiero w latach 70-tych samochodów były wykorzystywane w instytucjach radzieckich takich jak biura rejestru i komitetów wykonawczych.

ZAZ 965-968 "Zaporozhets"

Żyję sen tak zwanej „samochodu ludowego” w okresie powojennym w społeczeństwie radzieckim. A ona się nie sprawdziły. Pod koniec listopada 1960 roku z przenośnika ZAZ był legendarny „Zaporozhets”. Samochód został wydany zgodnie z planami rządu. Dla próbki przyszłego samochodu został postanowił wykorzystać włoskiego Fiata 600. Należy jednak zauważyć, że samochód nie kopiować próbki, a pod pewnymi względami nawet przewyższał go coraz ogólnopolskiej uznanie dla zwięzłości, niezawodnością i co najważniejsze porównawczej niską cenę (około 3000 rubel radziecki).

Charakterystyka techniczna maszyny były całkiem przyzwoite, a nowoczesny w tym czasie. Samochód mógł rozpędzić się do 90 km / h, a pokonanie istotnych przeszkód na drodze. Należy zauważyć, że istnieje kilka pokoleń „Kozaków”. Wcześniejsza forma jego ciało dostaje komiks przydomek „garbaty” odziedziczył i późne samochody modelu wykonane w ZSRR – ZAZ-966 i ZAZ-968.

GAZ-24 "Wołga"

Czarno-biały 24-ci „Wołga” stał się znanym symbolem ery sowieckiej. Środki wytwarzane aż 32 (1970-1992). „Wołga” każdy człowiek radziecki związany z dobrobytu i dobrego samopoczucia, a więc jest to sen. Urządzenie natychmiast po ukończeniu studiów weszła na rynek masowy, ale kupić to było bardzo trudne. Większość modeli były rozprowadzane w strukturach państwowych lub wywożone. Ponadto, koszt „Wołga” w porównaniu do „Moskale” i „Kozacy” jest bardzo kosztowne. Samochód poddano zestaw modyfikacji, ale najbardziej rynkowe i elegancki zawsze pozostawały sedan.

GAZ-24 był bardzo dobrze wyposażony technicznie. W zakończeniu „Wołga” były: wspomaganie kierownicy, cztery-stopniowa skrzynia biegów, gaźnik dwukomorowy, gięte szkło. Pod maską był bardzo silny silnika (95 koni mechanicznych) objętości 2,4 litra.

Samochód był po prostu idealny do czasu. Komfort, niezawodność i prostota „Wołga” robione to naprawdę symbol Związku Radzieckiego.

Łada 2101 – "Kopeika"

Więc, kolejna legenda. Sowieckie samochody były różne, ale to jest chyba najbardziej ludowej. Ponownie, jako prototyp „grosz” przyjęto jako Fiata 124. Jednakże włoski samochód był trochę bardziej doskonały. linia montażowa zakładu samochodowego Wołgą w 1970 roku pojawił się pierwszy model „Lada”, który od razu zdobył uznanie i popularność. Środki na swoje czasy był rewolucyjny. Decyzje montażowe wysoka jakość i wzornictwo są dobrze połączone z przystępnej cenie. Łada 2101 i był popularny daleko poza granicami ZSRR, Kambodży, na Kubie, w wielu innych krajach Trzeciego Świata i jeździć na nim do dziś.

Ciekawym faktem. Badanie przeprowadzone przez rosyjskiego magazynu motoryzacyjnego „na kole”, Łada 2101 „Kopeika” został uznany za najlepszy samochód krajowym wieku.

VAZ-2121 "Niva"

Przywódcy radzieckiego przemysłu samochodowego w połowie lat 70. mówiło się o napęd na wszystkie koła samochodu, jako ciężarowe ZSRR nie mógł wykonywać wszystkie funkcje powierzone im. Sam szef Rady Ministrów Kosygina umieścić takiego zadania przed zakładu VAZ, z którym deweloperzy radzą sobie więcej niż „doskonałe”. znakomity radziecki VAZ-2121 "Niva" został wydany w 1977 roku. To był pierwszy na świecie SUV, klasa kompaktowa. Montaż urządzenia, która charakteryzuje się wysoką jakością i rozwiązań konstrukcyjnych dla napędem na wszystkie koła znacznie zmniejszone obciążenie transmisji. „Niva” został uznany za granicę, złamał kilka rekordów świata i jest popularny do dziś.

Samochody z ZSRR i obecnej

Sowieckie samochody modelu są bardzo zróżnicowane. Wiele z nich może być traktowane na równi z zagranicznymi samochodami. Obecnie istnieją samochody modernizacji Związku Radzieckiego. Zdjęcia niektórych z nich można zobaczyć w artykule, jak również z innych źródeł. I wielu z nich zostały wykonane na wzór pierwszego modelu. W Rosji i na świecie nadal korzystać z produktów radzieckiego przemysłu samochodowego, zarówno jako retro podejmowania, lub po prostu w codziennym znaczeniu. W zmodernizowanych zakładach ZSRR ogromna liczba nowoczesnych samochodów produkowanych obecnie. Znamiennym przykładem „AvtoVAZ” może być, który jest oparty na fundamentach radzieckiej Wołgi Automobile Plant. Mówiąc o samochodach Związku Radzieckiego, konieczne jest, aby mówić o jakości, niezawodności i stylu.