213 Shares 9579 views

Jak zrobić dzień w ogniu z własnymi rękami?

Obecnie każdy właściciel samochodu stara się, aby jego "żelazne koń" było tak wygodne, jak to możliwe. Jednak jednocześnie nie zapominaj o bezpieczeństwie. Światła dzienne (DRL) pomogą sprawić, aby Twój samochód był bardziej widoczny na drodze, co z kolei przyczynia się do znacznego zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia sytuacji awaryjnych. Dlatego instalacja takiego sprzętu staje się nie tylko przyjemnym, ale i koniecznym uzupełnieniem wyglądu pojazdu.

Co jest wymagane?

Jeśli zdecydowanie zdecydujesz, że instalacja światła nawigacyjnego – jedyna droga na samochód, należy natychmiast zadbać o dostępność wszystkich wymaganych części i narzędzi. Tak więc, niezależnie od modelu maszyny i zakresu pracy, może zaistnieć potrzeba: zestawu narzędzi (klucze, śrubokręty, szczypce, itp.), Taśmy elektrycznej, kleju (można stosować zwykłe superglugowe i butelkowe związki, które mają właściwości uszczelniające), lutowanie, Paczka przewodów, lampek i urządzenia sterującego. Obecnie diody LED są szeroko rozpowszechnione. Możesz je kupić w każdym sklepie z częściami samochodowymi. Dodatkowo diody LED, instalowane ręcznie , wyglądają dość imponująco, a koszty wymagają minimalnego poziomu. Ponadto charakteryzują się wysoką charakterystyką techniczną, co pozwala na ich szerokie zastosowanie.

Informacje teoretyczne

Po pierwsze, konieczne jest określenie miejsca instalacji systemu DRL. Należy pamiętać, że całkiem proste jest, aby ręcznie robić ogień z dnia na dzień, ważne jest, aby rozważać tylko kilka reguł i wymagań. Na przykład należy przestrzegać ograniczeń wysokości (co najmniej 250 mm od powierzchni gruntu) i szerokości (nie więcej niż 400 mm od krawędzi bocznej samochodu).

Zamówienie montażu

Po wybraniu dokładnej lokalizacji instalacji można przejść do części praktycznej. Przede wszystkim potrzebne będą wszystkie szczegóły związane z tym procesem. To wydarzenie zależy bezpośrednio od tego, jak i jak to jest zorganizowane pod maską Twojego samochodu. W związku z tym światła dzienne mogą być instalowane wyłącznie przy użyciu własnych rąk, jeśli znasz się wystarczająco dużo o swoim samochodzie. Następnie wykonywane są wszystkie niezbędne pomiary, w oparciu o które zostanie przeprowadzone oznaczenie miejsca DRL. Na tym etapie bardzo ważne jest zachowanie symetrii struktury. Po takich przygotowaniach możesz własnymi rękami zamontować światła dzienne. Do wybranych punktów podłączone są diody LED, przy czym wszystkie niezbędne przewody są podłączone. Tradycyjnie taki system jest przymocowany do kluczyka z zapłonem, dzięki czemu DRL zaczął działać przy włączaniu silnika i wyłączał się po włączeniu reflektorów. Tak więc światło dzienne (z własnymi rękami, na przykład zainstalowane) jest odpowiedzialne za bezpieczeństwo nawet wtedy, gdy nie wiesz o tym.