539 Shares 4770 views

Minitraktor do usuwania śniegu z wiadrem

Ludzie często zmagają się z konsekwencjami zjawisk naturalnych. Duża ilość opadłego śniegu może stanowić poważny problem. Szczególnie dla poszczególnych regionów naszego kraju. Dlatego też, jeśli trzeba wyczyścić duży obszar za pomocą specjalnej techniki. Najlepszym rozwiązaniem jest mini ciągnik do usuwania śniegu. Charakteryzuje się zwrotnością, wszechstronnością i ekonomią. Ten rodzaj sprzętu jest stosowany w wielu gałęziach przemysłu. Ale o wszystko w porządku.


Co to jest minitraktor?

Już z tytułu oczywiste jest, że ten typ technologii jest mniejszy. Stąd też pojawiają się jego osobliwości. Ciągniki wielkogabarytowe są używane do pracy na dużych powierzchniach i wykonywania dużych prac. Minitractor, co do zasady, mniej wytrzymały. Jest on używany do pracy w małych obszarach. Pomimo tego można zazdrościć wykonania tego ostatniego. Dzięki różnym załączeniom ciągnik może pełnić wiele funkcji. Ale w każdym razie głównym zadaniem jest ułatwienie pracy osoby, aby skrócić czas poświęcany na pracę.

Jak można zauważyć, głównymi zaletami ciągników siodłowych są ich manewrowość i wydajność. Ponadto mają one dobrą zdolność do biegania między krajami. Są w stanie przejechać przez takie obszary terenu, gdzie nie można tego zrobić na dużą skalę. Dodatkowo, ze względu na niewielki rozmiar i ciężar mini-ciągnika do usuwania śniegu nie pozostawiają silnych śladów na terenie.

Budowa minitraktorów

Ten typ technologii ma wiele wspólnych rozwiązań projektowych z konwencjonalnym ciągnikiem. Jego główne elementy to:

 • Silnik.
 • Przekazanie.
 • Podwozie.
 • Elementy robocze.
 • Mechanizmy zarządzania.

Miniaturowy ciągnik do usuwania śniegu działa tak samo jak inne maszyny. W tym celu użyj kierownicy i pedałów. Aby kontrolować załączniki, istnieje system dźwigni.

Gdzie są używane maszyny do śniegu?

Ze względu na maneuverability i wydajność, maszyny śnieżne można uznać za uniwersalny. Są one stosowane w wielu ważnych branżach:

 • Przemysł.
 • Budownictwo.
 • Rolnictwo.
 • Usługi komunalne i inne.

Są one używane do czyszczenia wzdłuż dróg, sklepów, parkingów, restauracji i tak dalej. Mini ciągnik jest powszechnie stosowany do usuwania śniegu w kraju.

Rodzaje załączników

Funkcjonalność mini ciągników zależy od używanych narzędzi. Nie wystarczy tylko przesunąć warstwę na bok. Trzeba ją załadować, wyrzucić dalej, oczyścić z lodu. Szczególnie dotyczy to czyszczenia dróg, kiedy jest to konieczne do zwolnienia drogi. Prace te są wykonywane z powodu obecności różnych elementów zawiasowych:

 • Ostrzenie noża, umieszczone przed ciągnikiem. Służy do zbierania śniegu.
 • Pędzel czyszczący to, co pozostaje po ostrzu. Jest zamocowany z tyłu ciągnika.
 • Wiadro, które może zastąpić ostrze. Oprócz usuwania śniegu, pozwala ono na załadunek do usunięcia.

 • Zawiasowy śnieg zbieracz, który podnosi śnieg i odrzuca go na bok.
 • Nóż do wyrównywania.

Z reguły kilka urządzeń jest instalowanych na raz. Najlepszą opcją jest wiadro, nóż i pędzel.

Zasady selekcji

Główną kwestią, którą należy rozważyć przy wyborze mini ciągników jest obszar planowanego zbioru. Wykorzystanie tej techniki na dużych obszarach jest niewykonalne. Dlatego najpierw trzeba określić ilość robót, które będą wykonywane za pomocą ciągnika.

Należy pamiętać, że wszystkie typy minikoparek nadają się do usuwania śniegu, do których można zamontować osprzęt (w szczególności kadzi). Warto zwrócić uwagę na jego jazdę, luz i inne cechy charakterystyczne. Innym punktem jest moc maszyny. Najpotężniejszy mini ciągnik do usuwania śniegu z łyżką pozwoli na szybkie i skuteczniejsze usuwanie wymaganego terytorium.

Nie zapomnij o działaniu i konserwacji. Lepiej wiedzieć wcześniej, czy są części zamienne i akcesoria dla modelu, który lubisz. W przypadku awarii będą wymagane.

Ważnym czynnikiem przy wyborze jest producent sprzętu. Preferowane powinny być sprawdzone firmy, które zdołały wygrać swoich klientów. Na przykład, jeśli chcesz zabrać mini ciągnik do czyszczenia śniegu w kraju lub w domku, dobrą opcją jest Xtntai HT-120. Dla dużego rozmiaru miejsca, Uralets z pełnym napędem jest odpowiedni.

Różnorodność producentów

Na rynku w naszym kraju są modele maszyn do usuwania śniegu od producentów z różnych krajów. Najbardziej popularne to Rosja, Chiny i Japonia. Różnią się nie tylko ich cechami charakterystycznymi, ale ich wartością. Najdroższe są modele japońskie.

Bardziej przystępne w stosunku ceny są mini ciągniki krajowych producentów. Wśród nich możemy wyróżnić:

 • Minitraktor do czyszczenia śniegu "Uralets", produkowany w modyfikacjach 160, 180 i 220;
 • "Xingtai" i jego modele KhT-120, HT-220 i inne;
 • "Bulat" (120, 244, 264E i tak dalej).

Technika montażu w Chinach jest w przybliżeniu w tej samej kategorii cenowej co w Rosji. Z marek sprzętu do czyszczenia śniegu można wyróżnić "Jinma", "Shifeng", "Hingtai", "Photon", "MasterYard".

Popularną koreańską firmą produkującą ciągniki z wiadrami do czyszczenia śniegu jest Kioto. Amerykańscy producenci są reprezentowani przez Kraftsman. Ich produkty cechuje duża moc, funkcjonalność, mechaniczna transmisja i szerokość robocza większa niż jeden metr.

Koszt pługów śnieżnych

W magazynie cena mini ciągnika z łyżką rozpoczyna się średnio od 170 tysięcy rubli.

Produkty producenta krajowego "Bulat-120" z silnikiem Diesla o mocy 12 KM kosztują około 170 tysięcy rubli.

"Białoruś-132N" jest nieco droższa. Jego cena wynosi 175 tysięcy rubli. Wyposażony w silnik benzynowy trzynastu silników Honda, ręczna skrzynia biegów, układ hydrauliczny.

"Husqvarna-TS338" z silnikiem benzynowym o jedenaście konie, automatycznej skrzyni biegów, kosztuje pół miliona rubli rosyjskich.

Ale są silniejsze, a tym samym droższe modele. Na przykład Shibaura SX24 kosztuje około 1,3 miliona rubli. To ciągnik dieslowski na wszystkie koła o mocy 24 KM. Posiada automatyczną skrzynię biegów, system chłodzenia cieczy oraz dwa wały odbioru mocy.

Minitractor do usuwania śniegu ręcznie

Wśród Rosjan jest wielu rzemieślników. Nasze myślenie i styl życia nie pozwalają nam upuścić rąk. Dlatego z każdej sytuacji zawsze mamy wyjście. Czy może padać śnieg? Oczywiście, że nie. Jeśli nie masz pieniędzy, aby kupić pług śnieżny gotowy (a może chcesz), zawsze możesz to zrobić samemu.

Dobrze, jeśli gospodarstwo ma już motoblock. Potem wystarczy tylko kadzi na śnieg. Ale ci, którzy nie mają takiej "cudownej techniki", zawsze mogą wyrzucić śnieżny od improwizowanych materiałów. W tym celu można wykorzystać wszystko, od starego samochodu do piły łańcuchowej. Mała wiedza, umiejętności i dowcip. Cóż, może jeszcze kilka instrumentów.

Minitractor z łyżką stanie się niezastąpionym asystentem w walce ze śniegiem.