467 Shares 7189 views

W najbardziej rozwiniętych krajach świata: opis, ocena i ciekawostki

Corocznie ustalana przez najbardziej rozwiniętych krajach świata. Ranking tych krajach zależy od analizy przeprowadzonej według jakich kryteriów. Na przykład, rozwój gospodarczy może być, i to nie jest równoznaczne z bogactwa kraju jako takiego. Lub technologii, która obejmuje porównanie osiągnięć w dziedzinie nauki i przemysłu. Ponadto, istnieje pojęcie wskaźnika rozwoju ludzkiego. Obejmuje on szereg czynników. Jest to poziom alfabetyzacji ludności, długości życia, edukacji i ogólnych standardów życia. W najbardziej rozwiniętych krajach świata na Human Development Index (HDI) powinny mieć dobre wyniki we wszystkich tych dziedzinach. Dane te są gromadzone, analizowane i klasyfikowane przedstawione w Raporcie o Rozwoju Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych.


Norwegia

Siedem krajów najbardziej rozwiniętych prowadzone przez Norwegię. Jest to bardzo piękny kraj z przeważnie górzystych. Wybrzeże jest wcięty z głębokimi malowniczych fiordów. Większość przychodów w gospodarce pochodzi ze sprzedaży produktów naftowych. Jest również dobrze rozwinięty przemysł stoczniowy, inżynierii i rzemiosła morskiego.

Populacja jest mała – mniej niż 5 milionów ludzi. Dla porównania – jest to około jednej czwartej ludności żyjącej w Moskwie. Klimat jest bardzo zmienna. Jego doskonale charakteryzuje lokalne powiedzenie: „Nie podoba ci się pogoda? Odczekać 15 minut. "

Statystyki pokazują, że większość krajów rozwiniętych mają niski poziom korupcji i przestępczości. Norwegowie i pod tym względem nie jest wyjątkiem. Są one wysoce szanowany prawo. Zbrodnia jest praktycznie nieobecny, nawet kradzież niemożliwe. Prawo na drodze w pobliżu farmy często umieścić tablicę z produktów – owoców i warzyw. Istnieje również tag cena, waga, torby i słoik z pieniędzmi. I nikt tam. Taki rodzaj samoobsługowych. W ciągu dnia w domu nie jest zablokowana. Jedynymi wyjątkami są duże miasta.

W Norwegii, wiele grzybów i jagód, ale do ich zbierania nie jest akceptowana. Norwegowie po prostu nie wiedzą, jak to zrobić. Dlatego też, w dobrym roku, można łatwo w ciągu kilku godzin, aby zebrać worek 100-litrowy białego grzyba.

Australia

Lista najbardziej rozwiniętych krajach świata nadal Australii. Ten kraj nie jest również gęsto zaludnionych. Jednakże, 88% ludności mieszka w miastach. Wyodrębnianie kontynencie przyczynił się do rozwoju unikalnych gatunków roślin i zwierząt. Ponadto , kraj jest bogaty w zasoby naturalne, nie perła, opal i unikalnych różowych diamentów. Łagodny klimat i żyzna gleba sprawiają, że można z powodzeniem rozwijać rolnictwo. Bardzo popularne hodowla owiec, uprawa pszenicy i cukru trzcinowego. Wina australijskie są również wysoko cenione.

Australia jest często związane z kangury i deserów, ale śniegu w Alpach Australijskich niż w Szwajcarii. „Dingo Fence”, zbudowany dla ochrony przed dzikimi psami na długości dłuższej niż Wielki Mur Chiński. A w 2001 roku australijski piłce nożnej pokonała zespół Samoa Amerykańskie z bezprecedensowym wynikiem 31: 0.

Szwajcaria

Szwajcaria zajmuje trzecie miejsce w rankingu HDI. Kraj ten znajduje się w centrum Europy. Mimo stosunkowo niewielkiej powierzchni, Szwajcaria hojnie obdarzony pięknych krajobrazów, gór i jezior. Tutaj państwo wspiera wysokiego zatrudnienia, które często oferuje ten kraj najbardziej rozwiniętych gospodarczo na świecie. Rozwinięta turystyka, inżynieria, produkcja techniki komputerowej oraz produkcja metali godzin. Ponadto Szwajcaria jest uznawany za jednego z centrów finansowych świata.

Wczasy w podejściu rządu do zwalczania narkomanii. Uzależnionych zapewnić miejsce do spania, jedzenia, i część dawki leku. Eksperci szacują, że jest o wiele tańsze i bardziej wydajne niż konsekwencje przestępstwa są popełniane na podstawie uzależnienia.

Dania

Dania jest lista „najbardziej rozwiniętym gospodarczo krajem na świecie” w liczbie czterech. Jest to mały kraj, w którym sektor usług jest najbardziej rozwinięty w rynku pracy. Dobrze rozwinięte rolnictwo. Liczba świń jest większa niż liczba ludności w całym kraju pięciokrotnie.

Rower tutaj – najbardziej popularną formą transportu. Nie najmniej rolę w tym było to, że wielu Duńczyków posiada prywatnego samochodu jako podatek na nim jest niezwykle wysoka.

Wyspy Owcze, które są dziś terytorium duńskim należał kiedyś do Norwegii. Dla Danii, nie były one całkowicie dołączony w zwykły sposób – norweski król stracił króla kart Danii.

Niderlandy

Królestwo Niderlandów składa się z części kontynentalnej i wysp. Kraj opracował rolnictwa. Rolnicy tutaj produkują 2,5 razy więcej produktów niż rolnicy w podobnych obszarach ziemi w krajach sąsiadujących z Unią Europejską. Oto największy port w Europie i logistyka Transport wodny Holandia zajmuje pierwsze miejsce na świecie.

Aktywnie rozwijane i produkowane systemy telekomunikacyjne, sprzęt i technologia najwyższej klasy. Stąd też, w najbardziej rozwiniętym gospodarczo krajem na świecie każdego roku są eksportowane sprzęt medyczny o wartości dziesiątek miliardów euro.

Niemcy

Wiele krajów najbardziej rozwiniętych na świecie może pochwalić się rozległym terytorium i ludności rozrzedzony. Niemcy w tym zakresie – to całkowite przeciwieństwo. Ona jest zdecydowanie najludniejszym krajem Unii Europejskiej.

Niemcy są bardzo pracowici. tydzień pracy trwa 6 dni. Punktualność i dokładność tego ludu od dawna legendy. Niemcy – uznanym światowym liderem w wielu sektorach technologicznych i przemysłowych. Na całym świecie cenione niemieckie samochody, które są aktywnie wywożone z kraju. Wiele odkryć naukowych dokonano po niemieckich naukowców. Ich wkład wykazuje zaskakującą liczbę noblistów z tego kraju.

Irlandia

Powrót w 1990, Irlandia była jednym z najbiedniejszych krajów w Europie. A dziś przewyższa najbardziej zaawansowanych krajów pod względem wzrostu gospodarczego. Jest to historycznie krajem rolniczym przeszkoleni i wysłał pieniądze i wysiłek w rozwój farmaceutyków i komponentów high-tech. Następnie produkować mikroprocesorów Intel, tutaj znajdują się siedziby Facebook, Microsoft, Twitter, Google i Linkedin. Natychmiast wytwarzane produkty Apple.

Natura jest surowy i piękny Irlandia. Labirynty jaskiń i gór, klify i tajemnicze lasy, malownicze wybrzeża i wapiennych skał – to wszystko znajduje się w Irlandii. Miłośnicy ornitologia można obserwować alki, Fulmars i ślepych zaułków, morskie życie fani mają okazję zobaczyć humbaki, delfinów i fok. Trzy Geopark przechowywać skarby w postaci niesamowitych krajobrazów. A dla miłośników starożytności w całym kraju są rozrzucone szczątki średniowiecznego tauerhauzov zbudowany wzmocnić siłę angielskich rówieśników.